youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
24.04.2019

„Pokud je rozchytání špatné, většinou se mi v zápase chytá lépe!“ v jednoduchosti shrnul Jiří Škrobák

Zdravíme všechny příznivce či soupeře rožnovského klubu. Dnes pokračujeme s „po zápasovými“ rozhovory. Sršni odehráli první dva zápasy barážové série o 1. ligu v Ostravě proti místnímu MVIL. V obou utkáních po dvou třetinách vedl tým, který nakonec v závěru tahal za kratší konec, v sobotu to byli Rožnované, v neděli pak Ostravané. K domácím utkáním tak vezou Sršni nadějný remízový stav v sérii na tři vítězná utkání. V brance v obou utkáních dostal příležitost věkem ještě juniorský gólman, nicméně po některých odchytaných zápasech v základní části již ostřílený borec, tahoun týmu nejen na hřišti, ale i mimo něj – nemůžeme mluvit o nikom jiném, než o vycházející jiskřičce valašského týmu – Jirkovi Škrobákovi!

Jirkou vychytaný nájezd dříve hráče nejvyšší soutěže, Petra Tlustoše

Ahoj Jirko, jak bys ve zkratce zhodnotil první dvě barážová utkání Rožnova proti ostravskému týmu MVIL, která se odehrála v Ostravě?

Ahoj, sobotní utkání nevypadalo vůbec špatně, osobně první dvě třetiny se mi líbily. Zlom přišel ve třetí třetině, kdy nám zbytečné chyby prohrály zápas. Nejvíce mě asi mrzí dva góly v naší přesilovce. Nedělní zápas byl úplně jiný, i když jsme dvakrát prohrávali o dvě branky, tak jsme dokázali vyrovnat a nakonec vyhrát v prodloužení. Kluci ukázali bojovnost a srdíčko.

Rožnov se s MVILem potkával pravidelně v druhé lize a následně pak v lize první. Rožnované však již druhým rokem hrají Národní ligu, naopak MVIl se držel o soutěž výše. Přesto historie vzájemných utkání je velmi bohatá. Vzpomeneš si na některé zápasy jako člen pořadatelského týmu nebo fanoušek Rožnovanů? Jsou tato utkání stejná, nebo se v něčem změnila?

Je pravda, že jsem se asi těchto zápasu účastnil, ale nemám je v paměti.

Kamarádská squadra Jirky Škrobáka

Oba týmy před nástupem do barážové série byly v rozdílném postavení. MVIL udolal v play-down Náchod, naopak Rožnov padl ve finále s Gullivers. Projevilo se nějak toto psychické rozpoložení, kdy by bylo logické, že MVIL měl začít sérii pozitivněji než Valaši? Nebo se více projevila skutečnosti, že MVIL zachránit soutěž musí, kdežto Rožnov do soutěže postoupit může…

Prohra ve finále nás mrzela, ale nemyslím si, že by nás to poslalo psychicky dolů. V kabině panuje dobrá nálada a chce se vyhrát za každou cenu.

Vrátíme-li se ještě k finálové sérii s Gullivers, kterou Rožnov prohrál nezvykle bez jediného vyhraného utkání – šlo si něco pozitivního či poučného z této série vzít, z čeho by Rožnov v sérii barážové těžil?

Z každého zápasu si člověk něco odnese, co později využije. My jsme z toho vyšli minimálně v hlavách silnější.

Jirka a Kosty… a maskot rožnovského klubu

Bylo velkým překvapením, když před barážovou sérií opustil tým brankář Marek Obšivač, na kterého tým spoléhal ve většině důležitých utkáních v sezóně, zejména v play-off. Znáš důvod, proč Marek tým v baráži nepodpořil, případně jak ses ty popasoval s rolí hlavního brankáře Rožnova?

Podpora tam pořád je, jen ji neukazuje mezi tyčemi. Marek má problémy se zády a doufám, že to brzo doléčí. Abych řekl pravdu, nastupoval jsem nervózně, ale teď už si věřím a budu se snažit kluky vzadu držet.

Kádr letošního týmu mužů „A“ je „počtově“ úzký, ale věkově široký. Zejména se podařilo zapracovat hned několik nadějných juniorů, z nichž někteří chytli svoji šanci „do slova“ za pačesy. Jak se vám obecně v týmu mužů působí, jak vás chlapi mezi sebou berou a jsou pro vás typické věci spojené s drobotinou v týmu, jako je třeba sbírání míčků, rozlišováků apod.?

Jsem rád, že letos dostali junioři šanci se zapojit do týmu „A” a máme možnost se někam posouvat. Berou nás jako dalšího hráče, je pravda, že na mladší si někdy člověk dovolí více, ale sranda musí být. Sbírání míčku funguje jako v každé kategorii, vždy nejmladší…

Jirka na pomyslné návštěvě v Bílém domě

Určitě nelze opomenout bronzový úspěch rožnovské juniorky. Nicméně, člověk si říká, jestli nebylo i navíc s takovým kádrem, zda nebyla možnost soutěž vyhrát a postoupit do vyšší ligy… jak to vidíš s odstupme času ty, Jirko?

Myslím si, že se to vyhrát dalo, ale když na dvou výjezdech chybí klíčoví hráči, tak to je znát. Třeba příští rok.

Nedávno se v Rožnově konala valná hromada klubu, nicméně zastoupení na ní nebylo nejvyšší. Je vidět, že Rožnovu chybí především dospívající generace, která by se více angažovala v klubu. Pokud však jde na názory, tak dnes mladí těžko v sobě hledají pokoru, kterou si dnešní dospělí zejména v dětství zažili. Máš pocit, že je to jen v Rožnově, nebo je to obecný jev, že se mladým od narození umetá cestička a ti si pak nemají šanci zažít krušné chvíle během vývoje a jsou pak překvapení v dospělosti, když jim všichni zrovna nejdou na ruku?

Možná to bylo i tím, že byl čtvrtek a zrovna volno, jiný den by přišlo více mladých. Sami jsme odcházeli v průběhu na trénink a je škoda, že jsem se nemohl vyjádřit k některým věcem, se kterými nesouhlasím a tam byly odklepnuté. Třeba příští rok svůj hlas na tohle téma uplatním.

Kádr „A“ týmu na svém společném fotu těsně před vánočními svátky v sezóně

S předcházející otázkou je malinko spojena i ta následující. Po venkovních finálových zápasech jsi vyjádřil mírné zklamání nad svým téměř nulovým zápasovým vytížením. Jak to vidíš teď zpětně, máš sám o sobě pocit, že si dokážeš na svou šanci počkat?

Zpětně to vidím trošku jinak. Zklamání tam bylo, ale šance přijdou. Sám jsem jich dostal tuhle sezónu hojně.

Obecně bývají brankáři „jiná sorta“, podivíni či lidé žijící si svůj vlastní svět. Nicméně ty se svou excentrickou povahou k nim „měřítkově“ nezapadáš. Co bys nám o sobě dokázal říci, jak se motivuješ do utkání, jak se před či v utkáních koncentruješ a co je pro tebe nezbytné, aby v zápasech jsi podal více než 100% výkon?

Asi jsem se nepotkal s nikým takovým, že by byl jiný, než ostatní kluci v týmu, ale dobře 😅. Koncentruji se tak, že hodinu před zápasem už nic neřeším, dám si sluchátka a jdu si dělat rozcvičku, protahování a nakonec rozchytání. Pokud je rozchytání špatné, většinou se mi v zápase chytá lépe😅

Turnajová ekipa v šatně

Rožnov v utkání s MVIL Ostrava určitě není favoritem. Soupeř má za sebou kvalitní zápasy v rámci 1. ligy, několik hráčů na střídavé starty ze superligových ostravských klubů. Přesto herně to v prvních dvou utkáních nevypadalo, že by byli Valaši pod tlakem a soupeř je přehrával. Nebo je znát zkušenost Slezanů?

Zkušenost znát v zápasech byla, ale není to něco, proti čemu bychom neuměli zahrát.

V Rožnově se loni Národní liga vyhrála, ale klub nakonec vyšší soutěž nepřihlásil, zůstal v soutěži stávající. Letos je stále šance si znovu právo první ligy vybojovat. Máš pocit, že je v této chvíli kádr Rožnova v dostatečné šíři, aby se poměřoval se soupeři na rozhraní Národní ligy a 1. ligy?

Upřímně nevím.

Dvě rožnovské brankářské generace – Marek Obšivač a Jiří Škrobák

V průběhu druhého finálového utkání se zranil Petr Krhut. Byl jsi svědkem tohoto zákroku na něj? Máš zprávy, jak vypadá jeho zdravotní stav a zda bude schopen nastoupit k odvetným barážovým zápasům v Rožnově, když už Rožnovu chyběl tři zápasy po sobě?

Viděl jsem to a nebyl do hezký zákrok. Krhy dostal přímo do hlavy a musela ho odvést sanitka. Otřes mozku, ale už mu je lépe a objevil se i na tréninku. Věřím, že se na hřišti objeví.

Jaké máš celkové vyhlídky na letošní play-off – myslíš si, že se podaří napodobit loňský úspěch?

Budeme pro to dělat vše.

Někdy gólmanovi musí pomoci i štěstí… míček naštěstí letí mimo branku

Máš nějaký předzápasový rituál – a pokud ano, prozradíš nám jaký?

Je sranda v tom, že jich mám tak 20😅 Pravý chránič, pak až levý…Ale vždy si musím oklepat tyčky helmou.

Chtěl bys něco vzkázat hráčům nebo fanouškům?

Doufám, že fanoušci dorazí o víkendu v hojném počtu a budou 6. hráčem na hřišti!

Junioři letos dělali Sršňům v klubu radost

Jirko, děkujeme za tvé odpovědi a budeme ti držet palce, ať se ti ve tvé florbalové i životní kariéře daří.

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista