youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
16.04.2019

Domácí turnaj se dvěma rožnovskými týmy přípravky

Předposlední turnaj v sezóně odehráli nejmladší Sršníci na domácí palubovce v Hornets aréně. Na turnaji účinkovaly hned dva rožnovské týmy a oba uspěly. První tým byl složen ze zkušenějších hráčů, kteří jezdívají i na ostatní turnaje přípravky. Druhý tým se poskládal z méně zkušených hráčů, ale bojovnost jakou měli do hry byla příkladná. První tým obsadil na turnaji krásné druhé místo a mohl se radovat ze stříbrných medailí. Druhý tým svou bojovností dokázal porazit jednoho soupeře a obsadil na turnaji hezké čtvrté místo.

Tradiční předzápasový pokřik

V prvním domácím zápase na sebe narazily oba rožnovské týmy a byl to boj. Opticky sice měli převahu „zkušenější“ Sršníci, ale šance na skórování byly na obou stranách. První polovinu vyhráli 3:0 dle zápisu Rožnov (černí), ale v druhé části hry Rožnov (žlutí) bojovali a zaslouženě dali branku. Zápas nakonec skončil výhrou Rožnova (černí) v poměru 4:1.

Sršni vs Sršni

Druhý zápas Rožnov (černí) odehrál proti nejlepšímu týmu na turnaji z Horní Suché. Od začátku bylo vidět, že Horní Suchá je jinde jak technicky, tak i fyzicky. Sršni často nechávali hostující hráče sami před bránou a ti to nekompromisně trestali. První část hry skončila prohrou o osm branek. V přestávce trenér Sršňům vysvětlil, že nemůžou pouštět Horní Suchou do tolika šancí a druhá půle už byla o něco lepší, když skončila prohrou Sršňů jen o jednu branku. Střelecky se dokázali prosadit Naty Karafiát a Šimi Dopater.

Kdo má silnější pokřik?

Druhý zápas tým Rožnova (žlutí) odehrál proti Letce z Ostravy. V tomto zápase ukázali Sršni bojovný výkon a především v bráně předváděl skvělé zákroky Dominik Vašek. Skóre zápasu otevřel Marek Štamposký, syn zakladatele klubu Zbyňka Štampoského. Sršni se dokázali prosadit ještě jednou a i když Letka snížila, tak první půle skončila výhrou Rožnova. Ve druhé půlce zápasu Letka přidala na tempu, ale na kolektivní výkon Sršňů podpořený skvělým brankářem to nestačilo a tak mohla vypuknout zasloužená radost z výhry.

Vychytal jsem to

Třetí zápas Rožnova (černí) se odehrál proti Letce z Ostravy. Trenér klukům v šatně říkal, že si mají vzít příklad z bojovnosti předešlého rožnovského týmu proti Letce a ukázat taky „Sršní srdce“. Ze začátku to tak vypadalo a Sršni se ujali vedení 2:0, pak ale přišel herní pokles a Letka ještě do přestávky srovnala. Z kraje druhé části hry šla dokonce Letka do vedení a až v tu chvíli si Rožnov uvědomil, že to nepůjde samo a zabral. Odskočil Letce ve skóre a náskok si už dokázal pohlídat až do konce utkání.

Letka padla, výhra Sršňů

Třetí zápas tým Rožnova (žlutí) odehrál proti Horní Suché a byl to nejlepší zápas z pohledu skóre ze všech týmu na turnaji, kteří proti Horní Suché hráli. V první půli se podařilo Sršňům vstřelit gól a i když Horní Suchá dokázala vstřelit 4 branky, tak Sršni bojovali. V druhé půli měla Horní Suchá spoustu šancí, ale domácí brankář dokázal Sršně podržet. Sršni statečně bojovali až do konce.

Sršni v útoku

Poslední zápas Rožnova (černí) se odehrál proti Petrovicím. Sršni znali svého soupeře z předchozího turnaje a chtěli jim oplatit předchozí porážku. Začátek však Rožnovu utekl a záhy prohrával 0:2, tímto výsledkem také skončila první hrací doba. O přestávce proběhla od trenérů motivační řeč a Sršni šli nabuzeni s výsledkem něco udělat. Rožnov na Petrovice zatlačil a dokázal vyrovnat, měl i šance na otočení skóre, ale branka už ani na jedné straně nepadla a tak se oba týmy rozešly s remízovým stavem. Výsledek zápasu znamenal, že si Rožnov (černí) z turnaje odnese stříbrné medaile, což je velký úspěch!

Podání rukou po zápase

Poslední zápas Rožnov (žlutí) odehrál také proti Petrovicím. Kdyby se podařilo Sršňům bodovat, tak mohli pomýšlet na třetí místo na turnaji. Jenže Petrovice chtěly také uspět a již viditelně unavené hráče domácích přehrávali. Sršni si sice také vytvořili nějaké šance, ale na více jak jednu vstřelenou branku to nestačilo. Nicméně tomuhle týmu je třeba pogratulovat za bojovný výkon v celém turnaji.

Otec a syn mají radost z výhry

Zápasy okomentoval Zbyněk Štamposký, bývalý dlouholetý prezident klubu: „Na florbale nejmenších jsem byl po dlouhé době. Kluci mne mile překvapili jak jsou šikovní. Myslím, že si to dnes velmi užili jak oni, tak i všichni přítomní v hale. Rozhodně se bylo na co dívat a o zajímavé okamžiky na hřišti nebyla nouze. Jsem zvědav na jejich další výkony 😊!!!!.

Selfie s trenérem

Svůj názor přidali také Zbyněk Malík a Radek Dopater, rodiče, kteří vedli v zápasech druhý rožnovský tým: „První zápas rozkoukávání se, kluci se úplně mezi sebou ani všichni neznali. Družstvo mělo mnoho nejmladších členů přípravky nebo kluků, kteří až tak často na tréninky nechodili. Druhý zápas byl jejich nejlepší výkon. Všichni kluci se postupně ponořili do zápasu, bojovali, bylo dobré, že i šance z 50% proměňovali, brankář výborně zachytal a všichni už hráli, co měli. Vedení je nadchlo, tak bojovali, aby to udrželi a dotáhli do zaslouženého vítězného konce. Třetí utkání hráli evidentně proti lepšímu soupeři, nicméně snížili stav, a strategicky odehráli pěkné utkání, spoustu střel zblokovali a brankář opět zachytal. Poslední utkání opět proti lepšímu soupeři se již od nás štěstí odklonilo, s minimálně 6 – 7 vyložených šancí nám tam bohužel nic nespadlo, a pravidlo nedáš dostaneš fungovalo vždy 100%. Kluci postupně i fyzicky již odcházeli a nakonec jsme byli rádi, že je již konec zápasu. Celkový výsledek kluci brali pozitivně, 4. místo odpovídalo naší hře a zkušenostem. Nakonec se i ukázalo, že vzhledem k domácí vysoké účasti klukům prospělo rozdělení do dvou družstev. Každý z nich si více zahrál a vyzkoušel zápasové klání. Ačkoliv se celkově tým přípravky turnaj od turnaje zlepšuje, jde vidět, že proti některým týmům mají technické i fyzické rezervy. Přesto hodnotím turnaj jako vydařený, všem klukům děkuji za nasazení a gratuluji k umístění. Chválím také výkony brankářů na turnaji, kteří své týmy podrželi.

Stříbrné medaile chutnají skvěle

Závěrečný komentář přidal Radek Štekl, celoroční trenér přípravky: „Na domácí palubovce dokázal jeden Rožnovský tým získat doposud největší úspěch v podobě stříbrného stupínku, za což je chválím a gratuluji. Druhý Rožnovský tým zaslouží také velkou pochvalu za předvedený výkon a příkladnou bojovnost ve všech zápasech. Za čtvrté místo na turnaji jim také gratuluji. Chtěl bych také poděkovat všem pořadatelům a rodičům, kteří pomohli s organizací celého turnaje, bez nich by to nešlo uspořádat. Musím vyzdvihnout také výkony obou brankářů v turnaji, kteří svými zákroky vychytali nejednu gólovou šanci soupeře. Na závěr bych dodal, že turnaj se vydařil a všichni hráči si to užili.

Medaile byly zajímavé…

Na domácím turnaji nejmladší Sršně reprezentovali:

Tým Rožnov (černí)

Tomáš Blinka – 1, Jonáš Šťastný – 98, Naty Karafiát – 14, Jan Šturala – 19, Šimon Dopater – 81, Matyáš Divín – 40, Štefan Kobera – 88, Šimon Perzynski – 3, David Karlík – 20

Tým Rožnov (žlutí)

Dominik Vašek – 1, Lukáš Patočka – 78, Marek Štamposký – 79, Sebastian Štrbík – 57, Michal Bílský – 96, Tomáš Bílský – 24, Sam Batoušek – 99, Matyáš Šarf – 55, Teo Malík – 85

Společné foto obou týmů

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista