youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
29.01.2019

Béčko v Těšíně předvedlo nevídanou kanonádu

Rožnov „B“ si ve velmi slušné sestavě vyšlápl na tabulkově srovnatelné soupeře. Předvedl netradičně velmi útočný florbal doplněný o skvělou obranu a neméně kvalitního brankáře. Výsledkem byly jednoznačné výhry nejprve nad Kostelcem 10:1 a poté Letkou 9:4.

Netrpělivé čekání na zápas

VS. 1:10
TJ Sokol Kostelec na Hané - HK   1. FBK Rožnov p/R B (0:1, 1:3, 0:6)

Hlavním úkolem tohoto utkání bylo eliminovat kapitána a tahouna Kostelce, který již léta končí do pátého místa v souhrnných statistikách celé soutěže. Nasazeno na něj bylo speciální komando Herman-Žitník a dokonce byla trenérem vypsána i speciální odměna za jeho neutralizaci. I přes totální herní převahu a soustavný tlak Rožnova skončila první třetina velmi hubeným výsledkem 1:0 pro Rožnov, svou střeleckou smůlu konečně prolomil junior Smékal, aktivním napadáním vypíchl obránci míček a ten skončil až za zády kosteleckého brankáře.

Druhou branku Sršňů přidal Plesník, kterého zpoza brány našel Barabáš. Snížení ale přišlo o chvíli později, smolně si do vlastní brány srazil míček Štamposký (kdyby tak v té době tušil, že Markovi pokazil vychytanou nulu). Rychlou odpověď však zařídil Šichtař, který po několikazápasovém angažmá v obraně dostal opět povolávací rozkaz do útoku (na zkoušku...). A jemu vlastním výběhem z pravé strany do středu hřiště prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Čtvrtou branku zařídil z přesilové hry Pavlica a do šaten se tak šlo s tříbrankovým rozdílem pro Rožnov.

Poslední část už byla hra na jednu branku, Kostelec unaven z prvního zápasu a navíc ve velmi okleštěné sestavě neměl šanci vzdorovat rožnovskému tlaku. Bylo tak jen otázkou času, kolik Valaši nastřílí branek. O první zásah ve třetí třetině se postaral opět Šichtař a opět střelou po výběhu od pravého mantinelu. Sedmou branku zařídil sváteční střelec Blizňák, kterého na středu hřiště našel všudybyl Smékal. Hned z následného buly zatáhl Barabáš míček do rohu, zbavil se soupeře a našel před bránou úplně volného Plesníka, který neměl problém zakončit. Na staré časy zavzpomínal matador Štamposký, když nabral míček na čepel v obranném pásmu, prokličkoval celé hřiště a své těžkotonážní sólo zakončil přesnou střelou nad nohu brankáře. Svůj hattrick poté zkompletoval Šichtař, jak jinak než výběhem do středu hřiště, a dokonale se tak odvděčil trenérovi za nominaci v útoku, kam je velmi těžké se pro přetlak florbalových kanonýrů probojovat :). No a pověstnou desítku Kostelci dočepoval Barabáš po kombinaci s Plesníkem do prázdné brány. Škoda jen jednoho vlastního gólu, který překazil Obšivačovi čisté konto, jistě by si ho za svůj fantastický výkon zasloužil, neutralizoval i extrémně nebezpečné střely kanonýra Drčky, který jen nevěřícně kroutil hlavou.

 

VS. 9:4
1. FBK Rožnov p/R B   FBC Letka Netopýři B (1:1, 3:1, 5:2)

Druhý zápas byl úplně o něčem jiném, proti Rožnovu stálo patnáct statných chasníků a hned první okamžiky utkání Letka Valachům pěkně zatápěla. A taky že se dostavil prví gól Ostravy po nedůrazu v brankovišti a pohodlné dorážce soupeře. Do první sirény naštěstí srovnal Šichtař, že by výběh od pravého mantinelu? Bingo! Tento manévr by si mohl nechat patentovat.

Do vedení se Sršni dostali v začátku druhé třetiny, odraženým obloukem přes bránu přistál míček na čepeli Novosada, který střelou z první nekompromisně zavěsil. Minutu nato ale houževnatý soupeř srovnal. Vedení si Rožnov vzal zpět gólem Smékala, kterého do brejku vyslal Herman. Dvoubrankový náskok poté zařídil Barabáš bombou k tyči a druhou přestávku tak Sršni přečkali s mírnou psychickou výhodou.

Třetí dějství začal lépe opět Rožnov, při chuti hrající Smékal ač faulován dobře vyřešil brejkovou situaci a přidal svůj třetí sobotní gól. Soupeř ale opět našel rychlou odpověď a snížil stav na dostřel. Dvěma slepenými góly v rozmezí 30 sekund ale Rožnov rezolutně rozhodl o výsledku zápasu, trefili se Plesník a Šichtař. Netopýři sice ještě vykřesali poslední jiskřičku naděje snížením na 4:7, ale Šichtař odmítl jakékoliv diskuze, když zkompletoval svůj druhý hattrick, nemá smysl ani komentovat, jakým způsobem toho docílil... O poslední zásah Valachů se postaral tvůrce hry Barabáš a Rožnov tak mohl slavit nejen zasloužených 6 bodů, ale také vyrovnání rekordu v počtu vstřelených branek za výjezd. Devatenáct žihadel totiž naposledy rezervní tým vpíchl soupeři před šesti lety.

 

Zapózoval nám i autor šesti branek Dan Šichtař

Letošní premiéru za „B“ tým si odbyl Lukáš Novosad a zápasy viděl takto: „Po menší pauze jsem opět dostal důvěru a byl nominován na zápasy rezervy A týmu. Tak jak si vzpomínám i z předešlých let, opět v týmu vládla skvělá atmosféra, což jsme si následně převedli i do hry. Turnaj nám ukázal, že už je dávno po svátcích a všichni borci jsou opět ve skvělé kondici a psychicky velmi dobře naladěni. I když naše útočné trio mělo výrazně nižší věkový průměr jako druhá lajna, na hře to nebylo znát a ani o hattricky nebyla nouze. Skvělého výsledku jsme však dosáhli nejen díky standardně skvělým výkonům našeho brankáře, ale i například výborně hrající posile z řad juniorů „Smekimu“. Na závěr musím vyzdvihnout koncentrovanou hru celého týmu se snahou nejen útočit, ale i poctivě bránit.

I Pavel Barabáš okomentoval zápasy v Těšíně: „Moc jsem se těšil na zápasy za béčko, protože zde panuje dobrá nálada, jsou tu bývalí spoluhráčů z áčka, kteří už nemají tolik času aby za áčko hráli i když kvalitou by na to měli a rád s nimi znovu hraji. Bohužel první zápas neměl žádnou úroveň, protože soupeř hrál jen v sedmi hráčích a tak zápas byl jen o tom o kolik vyhrajeme. Druhý zápas byl už zajímavější a když dal soupeř rychlou branku, tak jsem si myslel že je zle, protože jsme byli stále v tempu prvního zápasu. Naštěstí jsme se zvedli, k tomu přidali na Rožnov až neskutečnou produktivitu a v neposlední řadě nás skvěle držel brankář.

Další zápasy odehraje Rožnov „B“ 16. února v Litovli a střetne se s posledním Šternberkem a Olomoucí, které má co vracet z prvního vzájemného duelu.

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista