youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
20.12.2018

Rok 2018 zakončí Sršni doma proti Opavě.

Teprve pátý zápas hraný v Hornets aréně se uskuteční v tomto roce. Sršni stále dohánějí „domácí zápasové manko“. Tento zápas bude poslední, další se uskuteční až v roce 2019.

22. prosince 2018 – Národní liga – Rožnov vs. Opava

Dva týdny reprezentační pauza, domácí zápas s Horní Suchou a teď s Opavou a opět tady máme pauzu přes svátky, kdy se Národní liga nehraje. Poslední domácí zápas Rožnovským vyšel, když porazili teprve poprvé z posledních 4 vzájemných zápasů neoblíbeného soupeře z Horní Suché poměrem 4:2. Sršni se díky ostatním výsledkům a taky díky třem bodům posunuli na čtvrtou pozici v tabulce, což zajišťuje začátek v play-off doma. Ale nepředbíhejme, do konce základní části zbývá víc než dost zápasů a stát se ještě může cokoliv. Čtvrtá příčka však neznamená, že by Rožnov měl zápas s Opavou podcenit. Sice možnému podcenění nahrává fakt, že Opava se vyskytuje doposud na předposledním místě v tabulce s pouhými deseti body, ale kdo zná Opavu ví, že je to tým několika tváří. Na play-off ztrácí jen bodů šest. Obecně by se však dalo říct, že Opava je na rozdíl od Horní Suché pro Rožnov „oblíbený“ soupeř. Rožnov totiž z posledních třech vzájemných zápasů Opavu vždy porazil a to za tři body. V loňské sezóně Sršni porazili Opavu výsledky 5:2 a 4:6. Letos v Opavě Sršni dokázali vyhrát poměrem 6:2.

Předzápasová koncentrace

Pokud nahlédneme do statistického okénka obou týmů, tak se obecně dá říct, že ve všech aspektech jsou Rožnovští lepší. Vstřelených branek má Rožnov 69, Opava pouze 57. Obdržených branek mají Sršni pouze 58, což po minulém zápase posunulo Rožnov na vrchol v této „disciplíně“, stejný počet obdržených branek má už jenom Telnice. To Opavští brankáři tahali ze své sítě míček již v 77 případech. V přesilovkách vstřelili Sršni již 11 gólů, Opava pouze 4, na tom se odráží i úspěšnost přesilových her, kterou mají Sršni mírně nad 40%. To Opava má úspěšnost pouhých 19%. Sršňům tedy oproti soupeři není téměř co vytknout, snad jen fakt, že se nechávají Rožnovští zbytečně moc vylučovat. Trestných minut nasbírali letos již 69, Oproti Opavským 43 trestných minut, je toto číslo zastrašující. A nejen v porovnání s Opavou. Celkově jsou Sršni na čtvrté pozici s nejvíce trestnými minuty!

I v tomto utkání budou spoléhat Rožnovští na střelce Josku Viktoříka

Zajímavost: Mimo Národní ligu taky většina Rožnovských příznivců jistě vzpomíná na vzájemné duely s Opavou v baráži 1. ligy, kdy Rožnovu šlo o udržení a Opavě o postup do druhé nejvyšší soutěže. Tenkrát Rožnov Opavu porazil 3:1 na sérii, když jediný zápas Sršni nezvládli v Opavě, doma si tedy s Opavou drží Rožnov bilanci neporazitelnosti.

Pavel Barabáš proniká po křídle v minulém utkání s H. Suchou

Přijďte v sobotu 22.12. na poslední domácí zápas Sršňů v tomto kalendářním roce! Utkání začne tradičně v 19:00.

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista