youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
18.12.2018

Hráči „C“ týmu si vrátili sebevědomí výkonem proti Ostravanům

Záloha rožnovského „C“ týmu mužů vyrazila v neděli ráno do Čeladné, kde je čekaly poslední dva celky tabulky, ostravští Štajgři a  Pivingové. S oběma soupeři si Valaši nakonec poradili a především, oba zápasy odehráli bez stresu a v pohodové náladě, která byla cítit i v navazujícím teambuildingovém posezení. Za výpomoc na dvojzápase děkujeme hráčům „B“ a „D“ týmu, a taktéž juniorům. 

Teambuilding po úspěšně zvládnutém dvojzápase v Čeladné

VS. 5:4
1. FBK Rožnov p/R C   FBK Štajgřy Ostrava (3:0, 0:3, 2:1)

Sršni nastoupili do utkání po sérii tří porážek v domácím prostředí. Úvodní minuty byly sice oťukávací, ale postupně si obě pětice Rožnova začaly vytvářet šance. Bohužel, zůstávaly bez proměnění, což se mohlo vymstít v páté minutě, kdy obrovskou šanci hostí zlikvidoval jistý Kuba Jasný v brance Sršňů. Rožnované přešli znovu do útoku a v druhé polovině úvodní třetiny začal řádit útok druhé pětky ve složení Čegan - Mikuda - Pavlica. Zejména tito tři se do konce úvodní třetiny postarali o tříbrankové vedení Rožnova po první třetině.

Ve druhé třetině Rožnov navázal na třetinu úvodní, bohužel jen herně, střelecká efektivita začala pokulhávat. To však bylo na prapodivný výrok rozhodčího, který v přesilovce Ostravanů jasnou střelu do horní tyčky branky posoudil branku, a to k údivu všech Rožnovanů i diváků na hale. Sršně to mírně rozhodilo a brzy to bylo ještě horší, když přišlo snížení na jedinou trefu. A ani to nevydrželo dlouho, když míček směřující mimo branku si nešťastnou tečí srazil rožnovský obránce Řezníček do vlastní sítě. Pokud tedy vedl o tři branky Rožnov po první části, tak po druhé bylo srovnáno.

Třetí část byla zpočátku opatrná z obou stran, ale Valaši na sebe nenechali dlouho čekat a využití přesilové hry opět překlopili ručičky na svoji stranu, zvláště když pak autor vlastní branky přidal gól i do správné sítě a Rožnov odskočil na rozdíl dvou branek. Pět minut před koncem utkání došlo ke kuriózní situaci, kdy pořadatelé zjistili, že mají v zápise hráče, který vůbec není v sestavě Valachů a naopak jim tam chybí jiný hráč. Následovalo tak okamžitě vyloučení ČK1 a pětiminutový trest pro Valachy. Ti srdnatě bránili až do konce utkání oslabení a i přes jednu inkasovanou branku nakonec dotáhli utkání do vítězného konce.

 

VS. 3:8
RH PIVING Ostrava   1. FBK Rožnov p/R C (0:2, 0:3, 3:3)

Ještě se ani pořádně neotočily jednotlivé pětky v utkání, když Rožnované nejdříve branku dali a vzápětí i inkasovali. Bylo však jasné, že pánem na hřišti jsou Valaši, kteří si vypracovávali jednu šanci za druhou. Prosadit se gólově dokázali pouze jednou a to v závěru úvodní části.

Druhou část si podmanil zejména Patrik Mikuda, který vstřelil hned dvě branky a zvýraznil tak vedení Sršňů. To kuronoval svou další brankou v utkání Řezníček. Ostravané poté dostali možnost ke srovnání v přesilové hře, ale ani tam jim nešla podle svých představ. Po dvou třetinách tak vedl Rožnov o pět branek a byl na nejlepší cestě v daném utkání vyhrát.

Ve třetí části nejdříve zkompletoval hattrick Pavlica, radost mu však začal pomalu kazit soupeř, který vstřelil dvě branky a tři minuty před koncem byl v tlaku. Z něj ještě vytěžil jednu branku, ale ta byla i poslední, která padla do rožnovské svatyně. Poté stříleli již jen Rožnované, což znamenalo na konci pětibrankové vítězství Sršňů.

 

Komentář Jakuba Jasného, gólmana Sršňů, tentokrát ve zpracování videem:

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista