youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
07.04.2024

Posezónní mezinárodní měření sil Sršňů proti výběru juniorů Velké Británie skončilo v jasné režii Rožnovanů

Pozvánku k mezinárodnímu měření sil přijali Sršni od reprezentace Velké Británie – juniorů a poctivě se na utkání připravili, neboť o síle soupeře neměli velkou představu. Nakonec se ukázalo, že Rožnov je pro britského soupeře velké sousto a Hornets přidávali jednu branku za druhou. Z Kopřivnice, kde se utkání odehrálo, odjížděli Sršni velmi spokojeni nejen s výsledkem, ale také se skutečností, že si mohli zahrát mezinárodní utkání a znovu se sejít po již uzavřené vítězné sezóně v 3. lize juniorů ročníku 2023/2024.

Předzápasový rituál nesmí chybět a bylo vidět, že kluci jsou na zápas velmi dobře vyladěni

VS. 1:9
Velká Británie U19   1. FBK Sršni Rožnov p/R (0:3, 0:4, 1:3)

První buly pro Rožnov a už od začátku utkání bylo jasné, že Sršni budou ti, kteří budou diktovat hru. Už v 3. minutě se prosadil Blinka střelou z otočky, následně ještě přidal branku v 6. a 12. minutě, kdy uzavřel hattrick. Do konce první třetiny se již nestalo nic významného a tak Rožnované ukončili první patnáctiminutovku tříbrankovým vedením bez jediné inkasované branky ve vlastní síti. V druhé části soupeř přitvrdil v osobních soubojích a tak se začal hrát zajímavější florbal. I přes tvrdší hru na mantinelech byli kluci rychlejší a dříve u míčku. Díky tomu v končící dvanácté minutě druhé třetiny na tabuli svítilo 7:0. Velká Británie během druhé části měla pár šancí, ale většinou šlo o střely od mantinelu, se kterými si Dan Rissel poradil a v polovině utkání pustil do branky Svena Hansliána, kdy svatyni mu předával s čistým kontem. Do třetí části kluci dostali pokyn hrál tvrdší florbal na mantinelech, bohužel Matouš Kozel tento pokyn špatně pochopil, když už v úvodu třetí části postavil soupeři strom na středu hřiště - 2 minuty. Oslabení ubráněno bez problému. Těsně před polovinou třetí části se poprvé prosadil soupeř, když zpoza brány našel neobsazeného hráče, který dával do prázdné. Odpověď přišla o šest minut později, kdy skóroval Rebroš. O pár sekund později Kudrna neustál nepísknutý faul a zahrál za hranicí pravidel - 2 minuty. Během oslabení se podařilo dostat do breaku a vstřelit gól. V početní nevýhodě se zápas dobránil bez nebezpečné šance Britů.

 

V zápase kromě úvodních buly bylo hned několik těchto situací po vstřelených brankách, zejména do sítě britského soupeře

Komentář trenéra Sršňů, Jirky Škrobáka, který čekal od soupeře vyšší kvalitu: „Jsem rád, za možnost porovnání sil s výběrem U19 VB. Trošku mě mrzí, že soupeř nebyl aspoň o třídu lepší, mohl z toho byl zajímavější zápas. Nicméně si všichni kluci zahráli a mohli si zpříjemnit konec sezóny další výhrou.

Matěj Rozkošný den před utkání odehrál ligové zápasy za dorost, aby poté dnes vypomohl jako dorostenec juniorům v přátelském utkání

Ačkoliv už juniorům sezóna skončila, a to vítězstvím v 3. lize juniorů, tak dostali šanci ještě v posezónním měření sil s U19 Velké Británie. Ani jeden ze soupeřů nevěděl, co může čekat od svého soka, ale postupně během utkání se začala projevovat vyšší herní kvalita Sršňů a nakonec si došli pro pohodové vítězství. Další účast juniorky na mimosezónních turnajích se zatím neplánuje, a tak přátelské utkání mohlo být pro některé z hráčů juniorů tím posledním, co v dané kategorii odehráli.

Na závěr si Junioři Rožnova podali se svým soupeřem ruce a popřáli mu hodně štěstí v dalších zápasech

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista