youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
24.04.2024

V Čeladné mladí Sršni zakončili sezónu výhrou a ziskem bronzových medailí

Je známé pravidlo, že sezónu chce každý tým zakončit výhrou. Zvláště ve vyřazovacích bojích to platí dvojnásobně. V turnajovém systému, který hrají mladší žáci, sice tak až o poslední vítězství v sezóně nejde, ale přesto to dává pocit dobře odvedené práce. Klukům se jako týmu poslední turnaj docela vydařil, vrací se s bronzem a jistě se spoustou invence, která je čeká v další tréninkové i zápasové práci.

Pořádné rozcvičení a zahřátí svalů je hlavně při opakovaných zápasech na turnaji velmi důležité

VS. 5:2
1.FBK Sršni Rožnov p/R   1.MVIL Ostrava

S Mvilem se rožnovští mladší žáci už jednou v sezóně potkali. Tehdy po vyrovnaném utkání prohráli o dvě branky. Ostrava tak byla v roli mírného favorita. V úvodu utkání soupeř špatně vystřídal a Hornets měli možnost zahrávat trestné střílení, které chladnokrevně střelou proměnil Székely. Za malou chvíli hosté vyrovnali z protiútoku, když dokázali situaci vykombinovat až do prázdné brány. Druhá půle měla rozhodnout a lépe na ni byli připraveni Sršni. Ostravani inkasovali ještě čtyřikrát a příliš mnoho gólovek si nevytvořili, přesto ještě jednou pohlednou akcí dokázali snížit na konečný rozdíl tří branek. Kvalitní výkon Valachů znamenal parádně rozehraný turnaj, ale prvotní úspěch kluci museli ještě potvrdit.

VS. 1:7
1.FBK Sršni Rožnov p/R   FbC KOVO KM Frýdek-Místek Vlci

Frýdek je pro Sršně v celé sezóně nepřekonatelnou překážkou. Výkonnostní propast mezi oběma družstvy je veliká a to se potvrzovalo od prvních minut. Škoda, že mladé rožnovské naděje nedokázaly napodobit výkon z prvního utkání a výraznějším rozdílem prohrály.

Jedna parta, jeden tým, to jsou mladší žáci Sršňů v sezóně

VS. 10:1
1. SFK Havířov modří   1.FBK Sršni Rožnov p/R

Také s dobře vedeným týmem Havířova se už Rožnov několikrát v sezóně setkal a věděl, že Draci disponují kvalitním širokým kádrem s několika výraznými individualitami. Ty Sršni dokázali zprvu pohlídat a za odměnu v závěru prvního dějství Székely dokázal vyrovnat. Do druhého poločasu nastoupili žlutočerní jako vyměnění. Po brzkých inkasovaných brankách se dokázali jednoduše rozhodit a skóre na světelné tabuli hrozivě rostlo. Takový výpadek snad v sezóně ještě nezažili, a aby zabojovali o třetí místo na turnaji, tak si museli vyříkat herní bolístky, které je trápily.

VS. 1:5
S.K. P.E.M.A. OPAVA MODŘÍ   1.FBK Sršni Rožnov p/R

Všichni hráči chtěli zakončit sezónu výhrou a měl jim k tomu pomoc i Kristy Malík, který na turnaji ještě nestartoval, ale do tohoto zápasu jako elév poprvé v kategorii mladších žáků nastoupil. První půle se odehrála vyrovnaně za jedné vstřelené brance na obou stranách. Takový průběh utkání zažili Valaši na turnaji již dvakrát, ale s rozdílným výkonem v druhé půli. Nyní prokázali ale silný morál a druhé dějství jednoznačně ovládli a došli si tak k jednoznačné výhře s rozdílem čtyř branek.

V kategorii mladších žáků nastoupil i z kategorie elévů Kristián Malík

Zápasy mladších žáků okomentoval Daniel Slovák, který je z celkovou sezónou spokojen a vyjádřil svůj vděk také všem rodičům: „Z dnešního dne mám dobrý pocit. Ve dvou utkáních jsme předvedli skvělý výkon. V jednom jsme hráli hůře a v jednom poločase to byl velký krach. S odstupem si ale říkám, že jsme si z toho vzali jen to nejlepší a odešli jsme odolnější. Kluci dnes fungovali skvěle jako tým. Možná bych i řekl, že v celé sezóně se nestalo, že by se hráči tak dobře vyjadřovali a hráli skromně pro celý tým. Byly to poslední zápasy, takže se jde ohlédnout za celou sezónou. Měl jsem trochu obavy. Kádr není příliš široký, dost hráčů je v mladších žácích teprve prvním rokem a museli jsme si vypomáhat vždy elévy. Natrénováno bychom určitě mohli mít více, ale v rámci možností jsme se dokázali i přesto posouvat. Děkuji aktivním rodičům. Běžně se stává, že přicházejí nervy s pořádáním výjezdů, ale díky jejich aktivitě jsme to v téhle kategorii měli bez problémů. A děkuji hlavně hráčům, že jsou takoví jací jsou. Myslím, že v sezóně dokázali pracovat hodně uvědoměle a posunuli se i bez větší dřiny. Když se jim přidá i ta dřina, můžou dosáhnout opravdu velkých věcí.

Sestava Sršňů na turnaji

Sršně na turnaji v řadách mladších žáků reprezentovali:

Brankář: #1 …
Hráči: #2 … 
Realizační tým: Daniel Slovák a asistenti

V šatně se často řeší nejen florbalové i mimoflorbalové věci.

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista