youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
18.04.2024

Předposlední dubnový víkend budou končit sezónu hned tři kategorie

S postupujícím dubnem každoročně některé z kategorií završují sezónu. V domácím prostředí se tak stane „C“ týmu mužů, který bude moc napravit dojem z posledních utkání. Za hranice rožnovského mikroregionu se vydají starší žáci s vidinou zisku premiérových bodů, mladší žáci, kteří budou chtít napravit dojem z posledního turnaje ze Stonavy. Pro oba mládežnické celky se také bude jednat o poslední zápasy soutěže. Jediným týmem, který se o víkendu představí, ale ještě ho v sezóně uvidíme znovu, jsou elévové, kteří by se neradi vraceli bez medaile.

Je pravděpodobné, že do posledních utkání znovu nastoupí v sestavě Sršňů i některé opory, kterým už letos sezóny téměř skončila

Muži „C“

Druhá záloha Sršňů se rozloučí se sezónou v domácím prostředí tuto neděli. A věru budou mít kluci co napravovat, protože poslední čtyři utkání určitě nebyly vizitkou, kterou by měli mít na sobě přilepenou. Jediný získaný bod a tři porážky je vizitka, možná i reálný obraz současné síly druhé zálohy, pokud nebude doplněna o některé hráče „A“ týmu. Tabulkově to stále není tak špatné, za určitých podmínek se dá ještě pomýšlet na konečné čtvrté místo v MS lize mužů, ale k tomu bude potřeba v domácím prostředí porazit svého konkurenta v tabulce, sousední Frenštát pod Radhoštěm a poté potvrdit roli favorita proti nepříjemnému Hlučínu. Věřme, že druhá záloha Sršňů v domácím prostředí zabojuje a dokáže se sezónou rozloučit dvojnásobnou výhrou.

Na Honzu Kopečka kádr starších žáků určitě výrazně spoléhá, objeví se v sestavě v utkání?

Starší žáci

Je velmi potěšitelné, že se snaží Sršni pilně trénovat a v nejvyšší soutěži starších žáků pomyslně smazávat rozdíly, které byly na začátku sezóny extrémní. Důležitým aspektem je férový přístup trenéra Slováka, pozitivní nadhled nad probíhající sezónou, dosahování dílčích stanovených cílů. Všichni kluci, kteří poctivě letos vydrželi budou zoceleni pro příští sezónu, která by měla být výsledkově určitě přijatelnější. Předtím se ale ještě pojede tento víkend k poslednímu dvojzápasu do Kopřivnice, kde se Sršni neutkají s domácími Vikingy, ale kde potkají ambiciózní Třinec a nevyzpytatelný 1. MVIL Ostrava. Že by se v posledních zápasech sezóny zadařilo i konečně bodově?

Tým mladších žáků naposledy výsledkově nepřesvědčil, nicméně hra nebyla špatná, tak by to tentokrát mohlo cinknout i bodově

Mladší žáci

Posledním turnajem, který v letošní sezóně mladší žáci absolvují, bude tento víkend klání proti domácímu Frýdku – Místku, ostravskému MVILu, havířovskému SFK a opavské PEMĚ. Turnaj se uskuteční v nedaleké Čeladné, kde místní halu mladí Sršni velmi dobře znají již z několika předchozích turnajů. Vzhledem k tomu, že se jedná o poslední letošní turnaj, velmi by Sršňům slušela nějaká ta medaile na krku, tak budeme věřit, že trenér Daniel Slovák vybere tu správnou sestavu, která bude bojovat na hřišti a dorazí z turnaje s úspěšným výsledkem.

Florbalovým obojživelníkem – hráč i brankář, je Lukáš Farkavec, který je důležitou oporou trenéra Konvičného

Elévové

Na minulou výpravu už během týdne při skládání nominace trenér registroval jednu omluvenku za druhou a v některých chvílích se dokonce spekulovalo, že se na turnaj nakonec vůbec nevyrazí. Byla by z toho však drobná pokuta a tak nakonec realizační tým v čele s Michalem Konvičným udělal maximum pro to, aby se na turnaj i v oslabené sestavě odcestovalo. Sice z toho nebyly body, ale zase to v některých směrech otevřelo oči. Snad lepší vystoupení bude čekat na Sršně tento víkend v Ostravě, kdy tentokrát by mohla vyrazit širší soupiska hráčů a zabojovat se soupeři s vidinou zisku některé z medailí.

V brance si často elévové letos pomáhají i například gólmany z přípravky

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista