youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
21.04.2024

Bramborový Třinec byl další zastávkou nejmladších Sršňů

Ze čtyř odehraných utkání v Třinci si nejmladší Sršni odváží poměrně jednoznačné výsledky. V úvodních dvou duelech byl lepší celek soupeře, kdy jak Torpedo Havířov, tak Karviná Sršně přestříleli a vyjádřili to i brankově. Třetí utkání pak bylo také jednoznačnou záležitostí, tentokrát si ale Rožnované vyšlápli na domácí ambiciózní Třinec. Závěrečné utkání proti Bohumínu bylo o rezervoáru sil a ten byl na straně Bohumína, a tak z toho byla výrazná porážka.

Na střídačce Sršňů nebylo příliš k debatě, neboť Rožnované odcestovali na turnaj ve složení 6+1

VS. 1:7
1.FBK Sršni Rožnov p/R   Torpedo Havířov

Havířovští se ujali vedení, ale do šesté minuty první časti to vypadalo na vyrovnaný zápas, kdy se dokázala prosadit jedna z hlavních opor Rožnova Ondřej Solánský. Ten snížil průběžně na jednobrankové vedení Havířova, bohužel první část končila za vedení soupeře o dvě branky. Do druhého dějství vstoupilo havířovské Torpedo pravou nohou a mladičkým Sršňům už nezbylo mnoho sil, a tak se skóre zastavilo až na konečných šestibrankovém rozdílu pro Havířov.

VS. 10:2
1. FBC Karviná   1.FBK Sršni Rožnov p/R

Do druhého zápasu vstoupili mladí Rožnované proti neznámému soupeři z Karviné, se kterým dokázali hrát vyrovnaně pouze v první části, ve které se dokázal prosadit dvěma brankami Ondra Solánský při průběžném vedení Karviné po první části o dvě branky. Ve druhé části inkasovali Valaši dvě rychlé branky a už se nedokázali do zápasu vrátit a skóre se zastavilo až na dvouciferném čísle.

S Třincem odehráli mladí Sršni nejlepší utkání a zvítězili jednoznačně

VS. 0:8
FBC Intevo Třinec   1.FBK Sršni Rožnov p/R

Ke třetímu utkání nastoupili Valaši proti domácímu Třinci. Mladí Rožnované vlétli na soupeře doslova jako Sršni a na palubovce jasně dominovali. Už v první minutě otevřel skóre tahoun Rožnova Ondra, který skóroval před první sirénou celkem čtyřikrát. Ve druhé části se soupeři podařilo dostat do zakončení, které však hasil gólman Lukáš Viták, pro kterého to byla premiéra na postu gólmana. Hornets dál navyšovali svůj náskok, když další dvě branky přidal Ondra Solánský a dál se prosadil i univerzál Erik Novák a třešničkou na dortu byl první gól Matyáše Pavlíčka.

VS. 2:15
1.FBK Sršni Rožnov p/R   1. SC BOHUMÍN 98

K poslednímu utkání nastoupily Rožnovské naděje proti vítězi celého turnaje. Do zápasu Sršni nastoupili motivovaní předchozí výhrou, ale síly stačily pouze na úvodní část, po které prohrávali ještě milosrdně jen o čtyři trefy. Na druhou část zápasu už síly nezbyly vůbec a tak Bohumínští navyšovali svůj náskok až na konečné skóre. V poslední minutě se podařilo kosmeticky uzavřít sezónu po hezké kombinaci Erika Nováka, který nahrál do předbrankového prostoru Ondrovi Solánskému, který zakončoval v podstatě do prázdné branky.

Do střelecké listiny Sršňů se hlavně zapisoval s číslem 99 Ondřej Solánský

Zhodnocení turnajem vedoucím týmu Sršňů, Davidem Solánským, který dává příležitost mladým hráčům a začíná to nést své ovoce: „Z turnaje mám dobrý pocit. Celou sezonu bojujeme s úzkým kádrem a tak je vidět, že i mladši hráči dostávají dost herního prostoru a rostou hlavně herně. Bohužel věkový rozdíl je znát i když si naši mladí kluci dokáži dobře pokrýt balonek tělem tak mnohdy i o dvě hlavy vyšší soupeř si je snadno odstaví tělem a dokáže je přehrát. Největším pozitivem vnímam to, že se kluci nezaleknou ani starších soupeřů a dají do hry úplně všechno. Dnes nam chyběli klíčoví hráči jako Míša Mikulenka a Marek Kaleta. Tuším, že kdyby byli kluci fit tak dnes na turnaji budeme s lepším umístěním a i tak kvalitní soupeře jako je Bohumín bychom dokázali pořádně potrápit. Chtěl bych pochválit všechny kluky, kteří na turnaji byli. Kdybych měl někoho vyzvednout tak určitě oba gólmany a to jak Erika Nováka tak Lukáše Vitáka. Dal mi udělal velkou radost Ondra, který dnes zaznamenal svůj gólově nejlepší turnaj a soupeři ho museli minimálně zdvojovat aby mu odebrali míček. Největším překvapením byl pro mě jeden z nejmladších členů naší výpravy a to Matyáš Pavlíček, který ukázal, že je velkým bojovníkem a v zápase s Třincem dokonce vstřelil svůj premiérový gól. Díky všem rodičům, kteří byli na turnaji a fandili našim Sršňům.

Sestava Sršňů na turnaji, který si náležitě všichni užili

Sršně na turnaji v řadách přípravky reprezentovali:

Brankář: #96 Erik Novák
Hráči: #5 Víťa Pastorek, #9 Matyáš Pavlíček, #23 Martin Buřt, #40 Eliáš Solánský, #82 Lukáš Viták, #99 Ondřej Solánský
Realizační tým: David Solánský a Radek Pastorek

Na turnaj si Hornets vzali i posilu Víťu Pastorka, který je vždy pod bedlivým dohledem svého otce Radka

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista