youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
11.04.2024

Jediným týmem, který tento víkend zasáhne do bojů, budou nejmladší Sršni

Krásných výsledků dosáhla přípravka na minulém výjezdu, když ziskem bronzových medailí potěšila nejen přítomné fanoušky většinou z řad rodičů, ale také hráči samotní byli v euforii. Budou moc na to navázat v Třinci, kde je čeká v sobotu měření sil opět se čtyřmi celky. V neděli žádný další zápas Rožnované nepřidají, ale budou moci sledovat vyvrcholení florbalové sezóny, když se odehrají superfinálové zápasy v kategorii žen mezi Vítkovicemi a Chodovem a v kategorii mužů mezi Tatranem a Mladou Boleslaví.

Úspěšným mladým trenérem Sršňat je Vojta Závorka, který se od začátku letošní sezóny do trénování zakousl s ohromnou vervou

Přípravka

Poměrně dlouhý časový úsek mají za sebou nejmladší Sršni čekáním na svoje další turnajové vystoupení. Stane se tak o tomto víkendu, kdy Sršni pocestují do Třince a znovu se utkají s favorizovaným Torpedem Havířov, premiérově pak změří síly s domácím Třincem, který jistě bude v hojném zastoupení. Posledními dvěma soupeři pak budou Karvinští a nejmladší zástupci Bohumína. Budeme věřit, že Sršni vycestují ve vyšším počtu, než který byl na posledním turnaji v Havířově. Navázat na poslední bronzový úspěch nebude snadné, ale zároveň to nebude ani nereálné. Důležité bude jít zápas od zápasu a nejlépe bod od bodu.

Atmosféra v hale při Superfinále bývá vždy napjatá a duely vyrovnané

Superfinále

Všechny semifinálové série měly svůj náboj. V ženách se svedl tuhý slezský boj, ze kterého proti FBC Ostrava vyšly vítězně Vítkovice, naopak v pražské bitvě to dlouho vypadalo na překvapivé vítězství Tatranu nad Chodovem, než to favorit nakonec zvrátil na svou stranu. Finále tak bude téměř tradiční, tedy mezi Vítkovicemi a Chodovem a drobným favoritem v tomto boji budou Vítkovice, přestože v základní části nebraly prvenství v tabulce. Mužské obsazení semifinále bylo také z velké části očekávané a zde Tatran Chodovu prakticky nedal šanci a pohodově si dokráčel s předstihem do superfinále. To druhé semifinále nabídlo drama do posledních minut respektive sekund. Vítězem se v bitvě mezi Vítkovicemi a Mladou Boleslaví stala nakonec Bolka, která rozhodla v prodloužení posledního sedmého utkání. Tato série nabídla to nejlepší z florbalu a byla pro něj reklamou, jak by mělo vypadat finále takového sportu. V Superfinále nastoupí Mladá Boleslav proti Tatranu a Pražané budou horkým favoritem na obhajobu loňského vítězství.

Superhero je již tradičním maskotem vyvrcholení florbalového svátku v ČR

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista