youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
09.04.2024

Ve Stonavě mladí Sršni nenavázali na poslední úspěch a zůstali bez stupňů vítězů

S kroceným optimismem odjížděli mladší žáci do Stonavy, kde chtěli potvrdit z poslední turnaje, že zisk bronzových medailí nebyl náhodný. Nakonec se jim ale nezadařilo podle přestav, když všechny čtyři utkání brankově ztratili, i když některé z výsledků byly těsné. 

Předzápasová porada je pro poslední detaily a připomenutí důležitých bodů k zápasu

VS. 1:3
1.FBK Sršni Rožnov p/R   1. SFK Havířov bílí

Havířov vstupoval do utkání jako favorit, ale na hřišti to nebylo příliš znát. Oba týmy se oťukávaly a diváci příliš vyložených šancí neviděli. Draci nakonec vstřelili po své mírné převaze první branku utkání, ale za malou chvíli vyrovnal střelou z dálky Székely. Úvod do další části zápasu vyšel jednoznačně soupeři, který během krátké chvíle dokázal vstřelit dvě branky. U druhé z nich navíc obdržel omylem z přirozeného pohybu ránu loktem do čela Teo Malík, ale dokázal se z bolesti rychle oklepat a pomoc i nadále svému týmu. Do konce utkání si Havířov dokázal pohlídat vedení. Sršni nemuseli tolik smutnit, podali dobrý výkon, od kterého se mohli odrazit do dalších klání na turnaji.

VS. 6:3
1. SC BOHUMÍN 98   1.FBK Sršni Rožnov p/R

Jestli v nějakém utkání na turnaji Hornets věřili ve vítězství, tak právě s Bohumínem. Bohužel tady se rožnovskému týmu zápas příliš nepovedl. Hned v prvním střídání přišel faul, za který se jelo trestné střílení, které Slezané dokázali využít. O malou chvíli později soupeř po úniku středem hřiště zvýšil vedení a do konce utkání si už držel náskok.

Frýdek Místek byl v souboji se Sršni favoritem, ale vítězství se pro něj nerodilo lehce

VS. 6:1
1. FBC Karviná   1.FBK Sršni Rožnov p/R

Karviná od prvního minut ukazovala své kvality a přehrávala Sršně. Tento výsledek byl pro Rožnovany na turnaji nejkrutější, ale musíme uznat, že také spravedlivý, a to rožnovští hráči věděli, že je v posledním utkání dne čeká nejtěžší zkouška v podobě Frýdku-Místku.

VS. 0:3
1.FBK Sršni Rožnov p/R   FbC KOVO KM Frýdek-Místek Rysové

Po minulých nezdarech si Valaši dokázali zlepšit náladu. Sice výhru nedokázali vybojovat, ale předvedený výkon stál za to a před utkáním se dal očekávat i větší rozdíl ve skóre. Kluci předvedli, že když pracují jako tým, tak se dokáží srovnávat i s tak silnými týmy, jako je Frýdek Místek.

David Dopater s trenérem Slovákem sledují průběh utkání

Zápasy mladších žáků okomentoval Daniel Slovák, jenž i s menším počtem hráčům dokázal v některých zápasech konkurovat silnějším týmům: „Dnes se ukázala trochu realita. Tým nemáme tak široký a občas se nám prostě musí stát, že nám chybí hráči jak z mladších žáků, tak i třeba šikovní elévci, kteří určitě mají kvality, aby mohli tým posunout na vyšší úroveň. Takhle to kluci měli těžké a dnes to měli o to těžší, že je na turnaji čekali opravdu hodně kvalitní soupeři. Myslím, že jiné turnaje nám přinesly více zkušeností, ale na druhou stranu jsem rád, že jsme mohli probrat témata, na které jsme neměli tolik prostoru. Děkuji zúčastněným a Matějovi přeji brzký návrat po zranění.

Dalším a také již posledním turnajem, který v letošní sezóně mladší žáci absolvují, bude třetí víkend v dubnu klání proti domácímu Frýdku – Místku, ostravskému MVILu, havířovskému SFK a opavské PEMĚ. Turnaj se uskuteční v nedaleké Čeladné, kde místní halu mladí Sršni velmi dobře znají již z několika předchozích turnajů. Vzhledem k tomu, že se jedná o poslední letošní turnaj, velmi by Sršňům slušela nějaká ta medaile na krku, tak budeme věřit, že trenér Daniel Slovák vybere tu správnou sestavu, která bude bojovat na hřišti a dorazí z turnaje s úspěšným výsledkem.

Sestava Sršňů na turnaji

Sršně na turnaji v řadách mladších žáků reprezentovali:

Brankář: #83 Richard Novák
Hráči: #69 Norbert Székely, #15 David Dopater, #12 Jakub Holub, #5 Teodor Malík, #88 Dominik Bédi, #56 Benjamin Sochacki, #24 Kristián Malík, #2 Matěj Duřpek, #78 Štěpán Frnka 
Realizační tým: Daniel Slovák

O přestávce měl vždy trenér Dan Slovák spoustu informací, které chtěl předat svým svěřencům

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista