youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
06.04.2024

Sršni završili sezónu skalpem prozatímního lídra soutěže

V úvodním utkání čekal Sršně ostravský MVIL a favoritem byl určitě soupeř, který i po včerejším dvouzápase vede celou soutěž, ale ještě ho mohou přeskočit jeho konkurenti. O to se zasloužili právě Rožnované, kteří Slezanům uštědřili těsnou prohru. V dalším utkání si pak otevřeli střelnici proti Domaslavicím

Poslední předzápasové připomenutí důležitých bodů a hurá do zápasu

VS. 2:3
1.MVIL Ostrava   1.FBK Sršni Rožnov p/R (2:1, 0:2, 0:0)

Před začátkem utkání byl soupeř aktuálně na prvním místě tabulky a jen výhra by mu mohla zaručit teoretickou šanci celou ligu vyhrát. Lépe ale začal Rožnov, který v prvních pěti minutách zápasu diktoval tempo hry. Gólově se však neprosadil, a tak přišel trest v podobě dvou obdržených branek v krátkém časovém sledu. V závěru třetiny ovšem Sršni dostali možnost přesilové hry a tu zužitkoval Kozel. Druhá třetina byla ve znamení mnoha šancí na obou stranách, zatímco Rožnov střílel převážně mimo, MVIL pálil přesněji a jen díky neskutečným zákrokům Hansliána se stav nezměnil. Až další nabídnutá přesilová hra pro Valachy znamenala srovnání skóre, postaral se o něj dalekonosnou střelou Procinger. Tato branka Rožnov nakopla a v euforii dokonal zápasový obrat Kopecký, který dorazil střelu Rozkošného. V posledních dvanácti minutách byl lepší soupeř, ale nevyužil ani dvě přesilové hry, ani závěrečnou hru bez brankáře a Rožnov se tak mohl radovat z cenného vítězství nad favorizovaným MVILem.

 

Po zápase byli Sršně značně znaveni, ale šťastni

VS. 3:13
SK Interiéry Bílek Domaslavice   1.FBK Sršni Rožnov p/R (1:2, 2:7, 0:4)

Poslední zápas sezóny proti Domaslavicím začal opět lépe Rožnov, úvodní čtyři minuty nepůjčil soupeři míček, ale gólově se bohužel neprosadil. A jak už to ve sportu chodí, nedáš-dostaneš, Domaslavice z první střely na branku skórovaly. Sršni ale neponechali nic náhodě a utkání otočili ještě v první třetině, trefili se Thurnheer z přesilové hry a Kozel po samostatném úniku až z obranného pásma. V druhém dějství se s góly doslova roztrhl pytel, nejprve navýšil Kopecký na 3:1, soupeř ale zareagoval rychlým snížením na rozdíl jediné branky. Rožnovský Thurnheer ovšem svou druhou brankou v utkání navýšil na 4:2, nicméně ve dvojnásobné přesilové hře Domaslavice opět snížily. Od té doby už bych na hřišti jen jeden tým – Sršni Rožnov. Ti pěti brankami během dvou minut rozhodli o jednoznačném vítězství v posledním zápase ročníku 2023/2024. Trefil se Procinger, hattrick uzavřel Thurnheer, svou druhou branku v zápase přidal i Kopecký a trefili se i pravidelní snipeři Blinka s Rozkošným. V poslední třetině to byla čistá exhibice ze strany Rožnova, kluci hráli až překvapivě kombinační florbal, který přinesl ovoce v podobě druhého hattricku v zápase z hole Procingera, prosadil se i starší žák Štrbík, třetí hattrick si připsal Kopecký a gólovou tečku za utkáním udělal Rozkošný, který se již během zápasu stal terčem zamilovaných pohledů dívek na pořadatelském stolku. Dorostenci tak v posledním zápase udělali radost nejen sobě, ale i svému trenérovi Plesníkovi a jeho věrné družině tatínků Hansliána s Kozlem, kteří nevynechali téměř ani jeden zápas.

 

Domaslavice byly soupeřem pro Sršňů do poloviny utkání, pak už na hřišti dominoval jen jeden tým

Velmi spokojeně po zápasech vypadal vedoucí Sršňů, Dalibor Plesník, který je přesvědčen, že dorostenci udělali herní posun: „Po dnešním výjezdu mohu s klidným srdcem říct, že kluci udělali během roku velký kus práce, jejich slušná tréninková docházka, pravidelná zápasová účast v juniorce, týmovost a vzájemná podpora z nich dělá tým, který může porazit téměř kohokoliv. V posledním zápase sezóny předvedli, že to jde i kombinačně, čímž mi udělali obrovskou radost, protože to byl herní aspekt, který jsem u kluků celý rok postrádal. Velká škoda zápasů, které jsme prohráli o gól proti týmům z čela tabulky (Vítkovice, Frenštát,…), rožnovští mladíci by si totiž letos rozhodně stupně vítězů zasloužili. Děkuji všem za úžasnou sezónu, bylo mi ctí tak skvělý tým trénovat a vést.

Proti MVILu Sršni poctivě bránili a s výborným výkonem Hansliána v Bráně dovedli zápas do vítězného konce

Dorostenci mají po sezóně a bylo vidět, že dokázali navázat na sezónu loňskou, ve které se po spoustě odvedené práce zvedli ze dna a v letošní sezóně tak mohli z loňské práce těžit. Tým v této sezóně další ligové zápasy nepřidá, ale kluci se ještě spolu znovu sejdou na posezónním turnaji, a to konkrétně Ostravských hrách, které budou probíhat v druhé polovině května.

Pozápasový rituál v podobě návštěvy fast foodu nemohl chybět, 6 bodů je 6 bodů

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista