youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
28.03.2024

Ve Stonavě potkali elévové soupeře nad své síly

Velmi jednoznačný úvodní a závěrečný zápas odehráli elévové ve Stonavě. Potkali se doslova s tím nejlepším, co lze v soutěži potkat – velkokluby ostravských Vítkovic a bývalého Pepina. Na turnaj nakonec nemohly odcestovat některé z opor a na celkovém výkonu to bylo znát. Zase to vytvořilo větší herní prostor pro jiné hráče, méně ostřílené v soutěži, kteří si ve dvou zápasech museli sáhnout na opravdové dno svých sil. Je škoda, že jim odměnou nebylo vítězství nad Orlovou, která nakonec těsně podlehli o jednu branku.

Oporou pro svého gólmana v obraně byl Kristián Malík

VS. 7:47
1.FBK Sršni Rožnov p/R   1. SC TEMPISH Vítkovice Draci

Zdravě nabuzení vlétli Sršni do prvního zápasu proti horkému favoritovi turnaje z Vítkovic. Bohužel sen o rozumném výsledku se rozplynul již během prvních minut. Soupeř převyšoval rožnovské hráče ve všech atributech na hřišti. A tak by se dal průběh na hřišti shrnout jednou větou klasika ohledně neviňátek.

Trenérské duo Konvičný – Malík zejména proti Ostravě a Vítkovicím to mělo se svými svěřenci těžké

VS. 13:12
1. FBK Eagles Orlová Florbalshop   1.FBK Sršni Rožnov p/R

Druhý zápas proti Orlové sliboval mnohem vyrovnanější match. A papírové předpoklady se také potvrdily, zápas to byl dramatický do posledních vteřin, ale na kráse a kvalitě mnoho nepobral. V první půli se dařilo Rožnovanům statického soupeře přehrávat. Z čehož rezultovalo pozitivní tříbrankové vedení ve prospěch sršních elévů. Druhá půle zastihla hráče Orlové v lepším rozpoložení a ti tak převzali otěže zápasu do svých rukou. V samotném závěru bylo dost zmatků ze strany pořadatelů a konečné přiklonění skóre o jednu branku na stranu Orlové bylo překvapivé.

Velkou minutáž tentokrát v zápasech dostal Ondra Křištof

VS. 9:39
1.FBK Sršni Rožnov p/R   FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA

Díky tomu, že se z turnaje odhlásil pořádající tým Ostravy JIH, byl třetí zápas zároveň tím posledním. A i když sil by teoreticky Sršni měli mít dostatek, opak byl pravdou. Skóre na straně soupeře rostlo raketovým tempem a Sršni kontrovali jen zřídka. Bohužel konečný výsledek nakonec jen vystihoval dění na hřišti, kdy soupeř v herním projevu byl lepší a dokázal vše vyjádřit i ve skóre.

V akci se ukázali v zápasech Sršňů zejména gólmani posilující tým z řad přípravky

Zápasy elévů okomentoval Michal Konvičný, jenž věděl, že výsledkově se to nevydařilo, ale zároveň také dostal příležitost poznat ve hře širší kádr Rožnovanů: „Výsledek turnaje z brankového pohledu nebyl dobrý. Dokonce vlastně špatný, že horší tato parta současných elévů ještě nikdy nezaznamenala a to ani v přípravce. Co si ovšem z takového zážitku vzít pozitivního? Jednak to, že se nám při vysoké absenci zapojili do hry i hráči, kteří doposud neměli tak vysoký ice time. Za druhé to, že nám v přípravce rostou zajímaví gólmani. Dalším faktorem je zjištění, že nejen nováčci si potřebují ozřejmit základní pravidla a automatizmy spojené s florbalem. Zkušenější hráči by je již měli mít zažité z přípravky, ale bude potřeba si je oprášit. Další turnaj je naplánovaný na předposlední sobotu v dubnu, takže snad již v plné síle a s jasným cílem, napravit si reputaci.

V soubojích u mantinelu si Tomáš Konvičný poměrně libuje

Už během týdne při skládání nominace trenér registroval jednu omluvenku za druhou a v některých chvílích se dokonce spekulovalo, že se na turnaj nakonec vůbec nevyrazí. Byla by z toho však drobná pokuta a tak nakonec realizační tým v čele s Michalem Konvičným udělal maximum pro to, aby se na turnaj i v oslabené sestavě odcestovalo. Sice z toho nebyly body, ale zase to v některých směrech otevřelo oči. Snad lepší vystoupení bude čekat na Sršně za měsíc v Ostravě, kdy tentokrát by mohla vyrazit širší soupiska hráčů.

Za Sršně přebíral gratulaci s konečným výsledkem turnaje ten nejmladší z nich

Sršně na turnaji v řadách elévů reprezentovali:

Brankář: #1 …
Hráči: #2 … 
Realizační tým: Michal Konvičný

Tým Sršňů reprezentující na turnaji pořádajícím Ostravou JIH

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista