youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
21.03.2024

Pro nejvyšší dvě kategorie už sezóna skončila, ale dalších pět do víkendových zápasů zasáhne

Deset kategorií začínalo sezónu, ve hře už zbývá jen osm, neboť pro Muže „A“ i Muže „B“ letošní ligové boje skončily, ale Muži „D“ a další čtyři mládežnické celky si to rozdají opět o zisk bodů do tabulky či o zisk turnajových medailí. V roli favoritů se budou cítit zejména Muži „D“, Junioři a Dorostenci, kdy první dva jmenovaní sahají pro medailových umístěních po sezóně. Naopak v těžké sezóně budou dalšími dvěma zápasy pokračovat starší žáci a velmi dobrou formu z posledních turnajů pojedou potvrdit také Elévové.

Tahounem Mužů „D“ je v sezóně určitě i Tomáš Kremel

Muži „D“

Tento víkend pojede třetí záloha Rožnovanů do Havířova v roli drobného favorita proti oběma svým soupeřům, které potká. Budou to dva záložní týmy, nejdříve hráči Horní Suché a poté hráči havířovského Torpeda. Sršni mají v poslední době poměrně dobrou bilanci získaných bodů a i proti těmto soupeřům budou chtít navázat na své dosavadní počiny. Pokud se jim to podaří, bude reálná šance na konci sezóny slavit na medailových příčkách v celé soutěži.

Junioři se opět s Paskovem utkají o možnost potvrzení vítězství v celé lize

Junioři

Už jen s Paskovem se Sršni poměřují v rámci 3. ligy juniorů o celkové vítězství v soutěži. Na svého soka mají devět bodů náskok, ale zároveň hráči Paskova mají dva zápasy k dobru. Pokud by tedy oba vyhráli, dotáhli by se na rozdíl tří bodů mezi Sršni a Ještěry. A ještě jedna důležitá zmínka, která může být výhodou pro dotahující Ještěry, s Rožnovem sehrají vzájemnou partii. Ta se ale bude hrát tento víkend v domácí Hornet’s aréně, kde pokud by Sršni zvítězili, definitivně by odrazili pokusy svého soupeře. A nutno dodat, že jim stačí i remíza, protože ve dvou vzájemných letošních duelech dokázali jednou zvítězit a jednou remizovat. A jestli může Rožnov s Paskovem prohrát? I to si může za jistých podmínek dovolit. Muselo by to být o jedinou branku a Rožnov by následně bez ohledu na další výsledky Paskova musel zvládnout duel s Ostravou JIH. A to je více než pravděpodobné, protože Slezané zatím letos nezískali ani jediný bod, Rožnov proto bude ve svém posledním duelu sezóny obrovským favoritem. Pokud to tedy sečteme, pokud chce Rožnov slavit již po duelu s Paskovem, stačí, když v něm bude jakkoliv bodovat, v opačném případě se bude muset čekat nejméně na další duel Rožnova proti Ostravanům.

Uvidíme, zda v domácím utkání za dorostence opět dostanou příležitost i někteří nadějní hráči ze starších žáků

Dorostenci

V dalším utkání se střetnou Sršni s Letkou, která si s nimi bude dohrávat vzájemné utkání, které bylo odloženo z minulého kola právě z důvodu žádosti Letky. Rožnované tak budou mít v tomto duelu výhodu domácího prostředí Hornet’s arény a budou v utkání také drobným favoritem. V sezóně se už s Letkou střetli a vyšli z tohoto utkání vítězně, proto pokud dané utkání se soupeřem nepodcení, mohli by si znovu ze zápasu odnést tři body do tabulky. Oproti poslednímu utkání, kdy na zápas odcestovalo pouze osm hráčů s gólmanem, je předpoklad, že tentokrát by mohlo být hráčské zastoupení vyšší. Vyrovnat se pravděpodobně budou muset s absencí své gólmanské jedničky, Svena Hansliána, a tak pravděpodobně dostane příležitost některý z gólmanů ze starších žáků.

Těžké boje čekají starší žáky, za které hraje i Nela Balašová, nominovaná do výběru Zlínského kraje

Starší žáci

V sobotu budou zajíždět k dalším zápasům starší žáci na ČPP arénu a postaví se týmům, Českému Těšínu a Kopřivnici, se kterými letos dosáhli nejlepších výsledků. Mohli by tak do zápasů vstoupit mnohem odvážněji a s určitou nadějí, že se jedná o poměrně slušnou šanci na první body v sezóně. Určitě i za touto vidinou bude směřovat přípravu jejich trenér, Daniel Slovák, který by jistě klukům rád dopřál možnost si šáhnout na body. Předpokladem pro tuto skutečnost je kompletní kádr včetně všech opor, odhodlanost v utkáních bojovat na hranici svých možností a taky trošku toho sportovního štěstíčka. Pokud se tyto věci sejdou, nic není nemožné.

Trenérem na pravém místě je určitě Michal Konvičný, který pro příští sezónu pravděpodobně přejde do kategorie Mladších žáků, kam se bude nově řadit i jeho syn Tomáš

Elévové

Ještě tři turnaje čekají mladé Sršně před navazujícími posezónními letními turnaji. Tento víkend vyrazí do Stonavy, kde budou plnit roli favorita proti ostravskému JIHU a naopak se pokusí překvapit silné týmy ostravského FBC, Vítkovic a také tradičně silné Orlové. Za sebou mají na posledních dvou turnajích zisky prvního a druhého místa, proto ani se Sršni se nedá počítat jako s lehkým soupeřem. Stonava je známá poměrně nepopulární halou, ale na druhou stranu, pokud by odsud Rožnované odjížděli s medailí na krku, hned by se na celou halu určitě dívali pozitivněji.

Fanouškovská podpora Sršňů bývá často velmi hlasitá, především hlavní bubeník Sven Hanslián umí být na hale opravdu slyšet

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista