youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
10.03.2024

Individuální chyby a nakonec prohra v prodloužení, Sršni stojí před těžkým úkolem

Sršni podali během třetího utkání série určitě lepší výkon než v domácím utkání, ale nakonec to bohužel nevedlo k bodům. Důvodem byly některé individuální chyby při rozehrávce Rožnovanů, a také zbytečná branka Opavanů při vlastním oslabení, když Rožnov měl výhodu přesilové hry. Přesto se konečně ve hře Sršňů objevila částečně změna a odvaha pojmout charakter utkání jiným způsobem, než dosavadním, který ač těsně, tak nevedl k úspěchu, ale ukázal cestu.

Soudržní Sršni před zápasem i během něj tahali za jeden provaz

09. 03. 2024, 18:00, SH ZŠ Mařádkova Opava

5
Sestava S.K. P.E.M.A. Opava:
Beil Tadeáš(G), Bezděk Kryštof(G), Mendel Jan, Klimscha Dominik, Balnar Karel, Zlámal Dominik, Terez Michal, Rabinský Jakub, Mazur Jan, Gebauer Daniel, Boželník Karel, Zwinger David, Klečka Marek, Stejskal Petr, Kuběna Jáchym, Hronek Jakub, Krušberský Matěj, Šebesta Jiří, Pavelek Petr, Rabinský Jan
 
4
Sestava 1. FBK Sršni Rožnov pod Radhoštěm:
Škrobák Jiří(G), Tesárek Adam, Slovák Daniel, Eichner Dominik, Rebroš Matěj, Burýšek Adam, Kittel Petr, Zimmer Denis, Kratochvíl Lukáš, Žniva David, Polášek Marek, Barabáš Pavel(C), Burýšek Petr, Lípový Marek, Najvar Martin, Šimek Jiří
 
po prodloužení

po částech: 1:2, 3:1, 0:1, 1:0

branky (asistence) S.K. P.E.M.A. Opava:
12.Mazur(Klimscha), 24.Klimscha, 35.Klimscha(Mazur), 39.Klečka(Bezděk), 61.Klečka(Stejskal)

branky (asistence) 1. FBK Sršni Rožnov pod Radhoštěm:
9.Tesárek(Najvar), 15.Slovák(Najvar), 40.Lípový(Eichner), 51.Eichner(Burýšek)


rozhodčí: Kubala Viktor, Mik Patrik
vyloučení: 3:4; využití: 1:1; diváků: 112

Report:
V první třetině začali hráči obou týmů vysokým tempem, které bylo ještě vyšší než v předchozích duelech. Rožnov se ukázal jako aktivnější tým, avšak Opava nebezpečně hrozila z rychlých brejků. Třetinu nakonec opanoval Rožnov s jednobrankovým vedením, což bylo pro ně povzbudivé, neboť v předchozích zápasech vždy ztratil první část hry. Druhá třetina přinesla dramatické momenty. Rozhodčí neuznal gól Rožnova kvůli předchozímu faulu, což vyvolalo diskuzi na hřišti i na tribunách. V této části zápasu došlo k celkem pěti vyloučením, přičemž hráči Rožnova museli na trestnou lavici třikrát, zatímco Opava dvakrát. Opava si však dokázala poradit s přesilovými hrami lépe a využila i oslabení soupeře k vlastnímu gólu. Rožnov sice proměnil jednu přesilovou hru, ale Opava nakonec vyhrála tuto část o dvě branky a otočila celkové skóre. Třetí třetina nabídla napínavou hru, kdy Rožnov dobýval Opavu a stupňoval tlak na soupeře. Nakonec se jim podařilo srovnat skóre, ale několik dalších šancí zůstalo nevyužito. Tato část zápasu byla bez vyloučení. Prodloužení netrvalo dlouho a rozhodla o něm jedna rychlá akce. Hosté nedokázali udržet míček v útoku a z následného brejku Opava vstřelila rozhodující branku, která jí zajistila vítězství v zápase. Hvězdami utkání byli vybráni Marek Klečka za Opavu, který vstřelil rozhodující branku, a brankář Jiří Škrobák z Rožnova, který předvedl skvělé zákroky navzdory porážce svého týmu.

podrobnosti z utkání >>>

Textový online z utkání 

Místy až urputná obrana obou celků přinášela hru na hranici hráčských možností

Utkání zhodnotil trenér domácích, Daniel Kružel, který chyběl na zápase v Rožnově, ale v domácím prostředí opět dirigoval své hráče z lavičky: „Utkání pro diváky asi atraktivní, mělo to snad úplně všechno, včetně emocí. Troufnu si říct, že v zápase jsme byli po většinu zápasu lepší, ale chybí nám radostné zakončení. Začátek utkání celkem „ždímárna“, pak zase začala bitva u Lipan, ze které vycházíme, díkybohu, zdraví a vítězně. Děkuji fanouškům za neuvěřitelnou atmosféru a soupeři za hru.

Nikomu na hřišti nevoněly emoce, které do utkání připustila nevýrazná dvojice sudích, které lze vytknout, že by některé straně poskytovala výhodu, spíše prostě ještě na podobnou úroveň utkání nedorostla

Hrající asistent trenéra Sršňů, Pavel Barabáš, vnesl pozitivní náhled na zlepšující se výkony Sršňů a poděkoval věrným fajnouškům, kteří cestovali ze Srdce Valašska až do ponuré Opavy: „Další kvalitní utkání. Škoda, že se hraje tak o hodně, jinak bych si z prohry tolik nelámal hlavu, protože výkony jdou nahoru a to je ve sportu to, o co by především mělo jít. Konfrontovat se s někým, odhalit chyby a zlepšit se. Dnes můžeme litovat produktivity a laciné branky ve vlastní přesilovce. Děkuji našim fanoušku za skvělou podporu, i soupeřovým divákům za atmosféru a soupeři za fér utkání.

Nejlepšími hráči v utkání byli vyhlášeni Jirka Škrobák za Sršně a Petr Klečka za Slezany

Otočku z průběžného třízápasového manka v sérii historie často nevidí, jestli vůbec v některé z celostátních soutěží vůbec viděla. Přesto nemožné to určitě není, protože dosavadní tři střetnutí vždy skončila o jedinou branku. Nebyly to žádné debakly, naopak vyrovnaná utkání, ve kterých měly oba týmy své silné i slabší chvíle a ve kterých se štěstí prozatím vždy přiklonilo na stranu Opavy. Navíc Rožnované s otáčením sérií mají své zkušenosti, není to tak dlouho, co nad nimi ve čtvrtfinále play off Národní ligy visel Damoklův meč vyřazení od Vikingů z Kopřivnice a nakonec po obratu z 0:2 na 3:2 slavili postup do semifinále. Vrátíme-li se k utkání, konečně byla vidět ve hře Rožnovanů změna, která přinesla prolomení stereotypu a konečně i začala soupeře hlodat v jeho sebevědomí, kterým v prvních dvou duelech nešetřil. Nechybělo mnoho k tomu, aby to vyšlo. Možná je to i cesta, aby po delší době mohl zaznít Hornet’s arénou Vysoký Jalovec! Můžeme se v sobotu 16. března těšit na vypjaté utkání a budeme věřit, že to nebude poslední duel Sršňů v Hornet’s aréně v letošní sezóně.

Do sestavy Sršňů se vrátilo hned několik hráčů v čele s Petrem Kittelem

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista