youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
06.03.2024

Druhý záložní tým v Čeladné výsledkově pohořel

Někteří již vysloužilí či vysluhující hráči, na druhou stranu podpoření dravým juniorským mládím, vyrazili společně do Čeladné, kde chtěli potvrdit poslední brankovou úrodu z minulého dvoukola. To se ale bohužel nepodařilo, když už v úvodním zápase proti Těšínu dostali Sršni notně naloženo. Ve druhém zápase proti Tigers Poruba Rožnované získali bod, ale celkově se určitě z Čeladné spokojeni nevraceli.  

Důležitá je správná parta na střídačce a pohoda se pak přenese i na hřiště

VS. 2:9
1.FBK Sršni Rožnov p/R Legendy C   FBC Český Těšín 1998 (0:3, 1:4, 1:2)

V zápase proti Těšínu bylo klasicky prioritní uhlídat šikovného Putniorze. Třetí minuta – Putniorz gól. V podobném duchu se vlastně nesl celý zápas. Protože kromě již zmíněného kapitána Těšína se v týmu soupeře postupně objevují noví mladí hráči, kteří se svým kvalitami mohou brouzdat vody regionální ligy, možná i divize. Rožnov víceméně celou dobu bránil a k výraznějším šancím se nedostával. Těšín si tak mohl v pohodě navyšovat vedení, které se zastavilo až na čísle 9. Sršni sice zaznamenali dvě branky z holí Štampoského a Plandora, to ale na konečný výsledek nemělo žádný vliv.

 

Po prvním utkání to na příliš radosti nevypadalo, když Český Těšín zvítězil rozdílem dvou tříd

VS. 2:2
FBC TIGERS PORUBA   1.FBK Sršni Rožnov p/R Legendy C (0:1, 1:0, 1:1)

V zápase proti Porubě bylo již dopředu jasné, že se bude muset hrát defenzivní styl hry. Soupeř opět vyrukoval se třemi kompletními formacemi a třemi brankáři na soupisce. Navíc průměrný věk hráčů Tigers 24 let sehrál také svou roli. Nicméně Sršni nezačali vůbec špatně, hned ve druhé minutě se trefil Plesník po nahrávce od Konvičného a tímto fotbalovým výsledkem také skončila první část. Ve druhé třetině přidal soupeř na obrátkách a zamykal Rožnov ve vlastním pásmu. Jen díky obětavým blokům obránců a mnoha kvalitním zákrokům brankáře Camfrly skóroval soupeř jen jednou. V posledním dějství padla jedna branka na obou stranách, za Sršně se prosadil Dressler. Obraz hry ale připomínal zaparkovaný autobus před malým brankovištěm Rožnova. Soupeř nevyužil ani závěrečnou přesilovku ani hru bez brankáře, kterou jakožto adept na postup zvolili v samotném závěru zápasu. Jeden bod za remízu je tak pro Valachy velmi slušný výsledek.

 

S Porubou Sršni již dokázali skórovat stejně jako jejich soupeř a výsledkem tak byla remíza

Vedoucí druhého záložního týmu Rožnova, Dalibor Plesník, byl realistický v hodnocení, i když celkově ho mrzí, že jeho tým není ve vyšších patrech tabulky: „Očividně našemu zřejmě nejstaršímu týmu soutěže dochází šťáva a proti omlazeným soupeřům se prosazujeme jen těžko. Navíc nezafungoval faktor Viktořík-Krhut, oba hráči totiž podpořili áčko v play-down. Střed tabulky bychom ale měli bez větších problémů udržet, nicméně předsezónní ambice byly vyšší.

Úvodní buly druhého utkání vyznělo pro Sršně

Béčko Petrovic a Bazinga Ostrava budou dalšími soupeři rožnovských florbalových Legend a Sršni budou mít určitě co napravovat po vystoupení v Čeladné. Pro Rožnovany není úplně příjemným faktem, že zrovna v době tohoto utkání se bude hrát i čtvrté utkání série o udržení mezi Rožnovem a Opavou a nebudou tak moc spoléhat na pomoc hráčů „A“ týmu. Budou však určitě poučeni z chyb z posledních zápasů a se soupeři sehrají vyrovnanější partie, u kterých budeme doufat dvakrát ve vítěznou tečku.

V obou zápasech vstřelili Sršni dvě branky, v tom druhém to stačilo na bod z celého výjezdu

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista