youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
13.11.2023

Přípravka se na druhém turnaji neztratila

V neděli 12. 11. 2023 se přípravka zúčastnila svého druhého turnaje. Ještě na začátku týdne to vypadlo, že bude mít problém poskládat dvě lajny, protože podzimní sychravé počasí si začalo vybírat svou daň v podobě nachlazení většiny hráčů. Nakonec však nejmladší rožnovští florbalisti odjeli s osmi hráči směr Krásné Pole do haly domácího MVIL Ostrava. Na turnaj jeli plní očekávání, protože po prvním turnaji přípravka najela na novou koncepci tréninku a trenéři byli zvědaví, jaký výkon jejich svěřenci předvedou.

Míša Mikulenka v bráně doslova čaroval

VS. 3:5
TJ Slovan Havířov Žlutí   1.FBK Sršni Rožnov p/R

Report zápasu:
První zápas sehrál Rožnov proti TJ Slovan Havířov Žlutí. V tomto zápasu kluci předvedli velmi dobrý výkon a první půle skončila za vyrovnaného stavu 3:3. V druhé části už to bylo pod naši taktovkou a Havířovský tým jsme už k ničemu nepustili. Navíc jsme přidali další dvě branky a zápas skončil za stavu 3:5 pro Rožnov.

VS. 4:6
1.FBK Sršni Rožnov p/R   1. SFK Havířov

Report zápasu:
Ve druhém zápase čekal na Sršňata velmi silný soupeř 1.SFK Havířov. Opět to byl velmi vyrovnaný zápas, ve kterém kluci bojovali o každý míček a pořád svého soupeře dotahovali. Ještě 10 vteřin před koncem za stavu 5:4 pro Havířov Rožnov věřil, že se podaří urvat alespoň remíza, ale štěstí bylo na straně Havířova, který v poslední vteřině stihl ještě o jednu branku navýšit skóre na konečných 6:4.

Momentka ze zápasu proti Horní Suché

VS. 1:8
1.FBK Sršni Rožnov p/R   FbK Horní Suchá

Report zápasu:
3. zápas byl opět proti velmi kvalitnímu soupeři a to proti FBK Horní Suchá. I když výsledek vypadá jednoznačně 8:1, tak na palubovce to tak nevypadalo. Byl to velice vyrovnaný zápas a kluci podali dobrý výkon, soupeři nedali nic zadarmo, bohužel i přes veškerou snahu a ostřelování soupeřovy branky se Rožnovu podařilo vstřelit pouze jednu branku.

VS. 4:2
1.MVIL Ostrava   1.FBK Sršni Rožnov p/R

Report zápasu:
V posledním zápase čekal na Valachy vítěz celého turnaje, domácí MVIL Ostrava. Ze strany Rožnova sympatický výkon, vyrovnaný zápas plný hezkých soubojů. Soupeř měl co dělat, aby dokázal přehrát hostující celek a výsledek 4:2 pro domácí MVIL Ostrava mluví za vše.

Komentář trenéra přípravky Davida Solánského: „S výkonem naších svěřenců jsem více než spokojený. Celý tým šlapal jako hodinky. Turnaj se nesl v parádní atmosféře. Velkým pozitivem vnímám to, že se kluci soupeřů nebojí, usilovně brání a snaží se nedávat soupeři prostor. Další velké pozitivum je chuť skórovat a nepřestávají hrát za žádné situace a jdou pořád za míčkem. Rád bych tady vyzdvihl výkony brankářů Míši Mikulenky a Erika Nováka, kteří chytali každý dva zápasy, ve kterých předvedli spousty skvělých zákroků. Dva zápasy také odehráli v poli a oběma se podařilo skórovat. Největším překvapením byl pro mě Ondra Solánský, který hraje standardně v obraně, ale i přesto si udělal pár výběhů směrem k soupeřové brance, kde dokázal svým důrazem protlačit míček až za brankovou čáru.“

Ondřej Solánský v souboji o míček

Třetí turnaj odehraje přípravka 3. 12. 2023 ve Štěpánkovicích a snad rozdají předmikulášskou nadílku v podobě mnoha střelených branek do sítě Horní Suché, Bohumína a dvěma týmům Letky Toman Finance.

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista