youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
16.11.2023

Starší žáci doma i přes zlepšený výkon na body nedosáhli

Mladí Sršni měli poprvé v sezóně možnost se doma ukázat před svými rodiči a kamarády. Ti mohli očekávat dle předchozích výsledků jednoznačné zápasy ve prospěch soupeřů, ale pro Rožnovany to nebylo jen o výsledku, chtěli také ukázat, že je florbal přes všechny komplikace pořád baví a že se snaží ze sebe dostat maximum.

Střelec jediné branky Rožnova v prvním zápase Sebastian Štrbík

VS. 6:1
FBC MR elektro Český Těšín   1.FBK Sršni Rožnov p/R (2:0, 4:0, 0:1)

S tím také šli do utkání proti Českému Těšínu a začali poměrně dobře. Soupeř se sice dostal do vedení a mírně přehrával Valachy, přesto rozdíl ve výkonu nebyl markantní. Půl minuty před koncem třetiny soupeř dokázal odskočit na rozdíl dvou branek, a tím získat větší jistotu. Ve druhém dějství přišel výpadek, kdy žlutočerní třikrát inkasovali během dvou minut. Koncentrace polevila, pohyb na hřišti se zpomalil a týmová práce do obrany i útoky přestala fungovat. Zápas byl rozhodnut, ale před domácím publikem se hraje vždy až do konce, a tak se Rožnov nevzdal. Zlepšil pohyb s míčkem, týmový návrat do obrany a rázem šlo o naprosto vyrovnané utkání. Štrbík dokonce zužitkoval standartní situaci a Hornets dokázali poprvé letos vyhrát aspoň jednu třetinu mače.

 

VS. 2:19
1.FBK Sršni Rožnov p/R   FBC Intevo Třinec (1:4, 0:9, 1:6)

Třinec vstoupil do utkání lépe a ujal se vedení již po půl minutě hry. Za dvě minuty ovšem srovnal z dorážky v předbrankovém prostoru Wolf. Soupeř poté do konce prvního dějství odskočil až na 4:1. Druhá část proběhla v naprosté režii hostů, kteří nedali domácím žádnou šanci. Konec utkání se pouze nedohrával, oba týmy se pořád snažily hrát poutavý florbal. I když skóre vypadalo hrozivě, tak nakonec se odcházelo z utkání pozitivně naladěno, protože poslední slovo měli Hornets, konkrétně Vokatý. Samozřejmě prohrát 2:19 je hrozivé, každopádně když můžeme vidět, že kluci mají radost z gólu i při takovém stavu, tak to bolí trochu méně.

 

Gólově se na domácí palubovce prosadil i Martin Wolf

Komentář trenéra starších žáků Dana Slováka: „Z dnešních zápasů mám lepší pocit než z předešlých. Měli jsme nějaké výpadky i dobré fáze utkání. Celkově vím, že jsme schopni hrát lépe, už jsem viděl kluky tak hrát, ale neodcházím dnes zklamaný. Když tak o tom přemýšlím, tak kluci mi dodávají sílu tím, jak florbal berou. Prohráváme tak moc, což nás samozřejmě trápí, ale kluci mají pořád radost ze spousty věcí. V jednu chvíli si říkám, jak je to šílené neustále propadat, inkasovat gól za gólem. Najednou jeden dáme a já bych čekal, že si řekneme hmm dali jsem gól, ale co to mění na tom, že prohrajeme takovým rozdílem. Nečekal bych žádnou radost, ale v realitě potom kluci křičí… radují se společně jako tým, že se jim jejich velká snaha nějak vyplatila. Za tyto střípky klukům děkuji.“

Obrovská radost ze vstřelené branky starším žákům nelze upřít

Poslední dvojzápas základní části přivede starší žáky do Českého Těšína. Tam se utkají s FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA a FBC Vikings Kopřivnice. Věřme, že mladí Sršni navýší počet vstřelených branek v sezóně a budou kvalitním soupeřem papírově silnějším protivníkům.

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista