youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
12.11.2023

Áčko v Petrovicích neudrželo nadějné vedení

Muži „A“ se uplynulou neděli vydali potrápit papírového favorita na druhé pozici tabulky a tím byly Petrovice. Bohužel stejně jako v Havířově dokázali Valaši soupeře vydatně potrápit jen 40 minut. Poslední třetina se stává pro Rožnov prokletou a je třeba se zamyslet, jak tento fakt změnit. Ztracené body by totiž mohli hrát velkou roli při závěrečném účtování, poněvadž Rožnov se aktuálně nachází na tabulkové hraně play off.

Foto archiv: Ondřej Smékal je nejproduktivnějším hráčem Rožnova

12. 11. 2023, 17:00, SH ZŠ a MŠ Petrovice u Karviné

9
Sestava Z.F.K. Petrovice:
Škuta Dominik(G), Kulla Pavel(G), Homola Lukáš, Firda Ondřej, Horák Petr, Kubiczek Denis, Mrkva Vojtěch, Chvastek Dominik, Nota Jakub, Morcinek David, Češek Jakub, Heiser Radim, Raček Petr, Popala Petr, Hanák Oldřich
 
7
Sestava 1.FBK Sršni Rožnov p/R:
Škrobák Jiří(G), Jasný Jakub(G), Smékal Ondřej, Filka Martin, Tesárek Adam, Slovák Daniel, Rebroš Matěj, Burýšek Adam, Kostelecký Jakub, Dressler Oto, Zimmer Denis, Polášek Marek, Plandor Richard, Barabáš Pavel, Najvar Martin
 

po částech: 2:2, 2:4, 5:1

branky (asistence) Z.F.K. Petrovice:
6.Kubiczek(Chvastek), 15.Morcinek(Firda), 25.Firda(Chvastek), 37.Morcinek(Homola), 42.Firda(Heiser), 44.Horák(Firda), 44.Chvastek, 45.Firda(Horák), 59.Morcinek(Homola)

branky (asistence) 1.FBK Sršni Rožnov p/R:
18.Najvar, 18.Plandor(Barabáš), 38.Smékal(Plandor), 39.Rebroš(Smékal), 40.Burýšek(Zimmer), 40.Rebroš(Plandor), 41.Zimmer(Smékal)


rozhodčí: Brus Tomáš, Vojkůvka Pavel
vyloučení: 1:2; využití: 1:0; diváků: 30

Report:
Zápas, kterému nechyběly góly, napětí ani zvraty, odehráli rožnovští Sršni na palubovce druhého celku průběžné tabulky, Petrovic. Domácí svou roli favorita potvrzovali až do 18.minuty kdy vedli 2:0. Poslední minuty první třetiny však znamenaly ztrátu vedení, když se Rožnovu podařilo dvakrát udeřit a smazat dvougólové manko v rozmezí 20 vteřin.
Druhá třetina kopírovala tu první téměř do puntíku. Petrovice byly velmi produktivní ve střelbě, ale hostující brankář byl vždy proti. Další branka přišla až při vyloučení jednoho z Valachů a domácí si vzali vedení zpět. Po půli třetiny sice druhé vyloučení na straně Rožnova nepřestali, ale po jejím skončení přece jenom úspěšní byli. Nicméně ani druhé vedení o 2 branky jim do konce této části nevydrželo. Rožnov vstal z popela a 4 přesnými zásahy převzal otěže zápasu do svých rukou. Do šaten se šlo za stavu 6:4 pro Sršně z Rožnova.
Když se ještě v prvních chvílích poslední třetiny prosadil Rožnov posedmé, na Petrovice by si v tu chvíli nevsadil snad nikdo. To by však byl omyl. Během 4 následujících minut domácí otočili zápas čtyřmi zásahy a vzali si vedení opět zpět pod svá křídla. Ve zbytku třetiny se hosté snažili seč mohli, ale ani vyložené šance gólem neskončily a v poslední hře bez brankáře domácí dali 9. branku do prázdné. Rožnov i přes 7 vstřelených branek a vedení 4:7 zápas nevyhrál a v tabulce si nepolepšil.

podrobnosti z utkání >>>

Textový online z utkání 

Dlouhodobě podporuje muže i junior Matěj Rebroš

Utkání krátce zhodnotil kapitán rožnovského áčka Pavel Barabáš: „Těší mě, že jsme dali sedm branek. Navíc kluci situace v útoku řešili dobře a padly pěkné branky. Špatné je, že jsme dostali branek devět, zejména, že jsme si nechali vzít tříbrankové vedení ve třetí třetině. Ale florbal je rychlý sport a soupeř byl ve svých brejcích nekompromisní. Nás mrzí, že jsme mu ty brejky umožnili.“

V následujícím kole se Rožnov ukáže na domácí palubovce a přivítá předposlední Aligators Klobouky, kteří si vloni vyzkoušeli náročnost 1. ligy a  z posledního místa se opět vrátili do ligy Národní. Ze vzájemných devíti utkání se Rožnov radoval ze zisku plného počtu bodů 5x, třikrát skončil zápas po 60 minutách nerozhodně a jednou Valaši kapitulovali vysoko 2:10. Jak se jim bude dařit tentokráte, se dozvíme v sobotu 18. 11. 2023 od 17:30 hod v Hornet´s aréně. 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista