youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
14.11.2023

Béčko těsně nestačilo na vedoucí Olomouc

Šňůru čtyř domácích zápasů Válečníci uzavírali zápasem s Olomoucí. Předchozí tři zápasy na domácí palubovce zvládli Warrioři bez chyby. Hostující Olomouc však v letošní sezóně neztratila ze všech 9 zápasů ani bod. V mírně přátelském duchu se to mohlo nést pro jednoho z hráčů Olomouce, Bohdana Kopelce, který s Warriory několik let objíždí letní turnaje. Warrioři se naopak museli obejít bez několika klíčových hráčů a to bez Dominika Eichnera, Vladislava Kittela a Milana Koloničného. Tuto absenci alespoň trochu zalepili tím, že narychlo zajistili hostování trenéra FBC Ostravy Jakuba Robenka a z volných hráčů si vytáhli Radima Hradila, který s Warriory jezdí již několikátým rokem na oblíbený letní turnaj Hornet’s cup.

Klasický rituál Kuby Kosteleckého a Jirky Šimka při line-upu

11. 11. 2023, 17:45, ABC Nový Jičín

3
Sestava Warriors Nový Jičín FBK Sršni B:
Klinka Jan(G), Szczurek Michal(G), Monsport Jan, Robenek Jakub, Filka Martin, Burýšek Petr, Burýšek Adam, Hýnar Martin, Prašivka Daniel, Kostelecký Jakub, Hradil Radim, Kremel Tomáš, Rusek Tomáš, Kittel Petr, Lípový Marek, Sadil Dominik, Najvar Martin, Šimek Jiří
 
4
Sestava FBS Olomouc:
Navrátil Martin(G), Antoniazi Patrik(G), Štrbák Tomáš, Bistrý Vojtěch, Skoupil Tomáš, Novák Jiří, Kratochvil Jan, Macháček Igor, Krhovják Vojtěch, Friedl Vít, Máca Vojtěch, Pecha Matěj, Kopelec Bohdan, Novák Kryštof, Husák Ondřej, Slaběňák Jan, Jelínek Tomáš, Godla Jakub, Procházka Adam
 

po částech: 1:1, 1:1, 1:2

branky (asistence) Warriors Nový Jičín FBK Sršni B:
8.Kittel, 25.Robenek(Burýšek), 50.Kittel(Burýšek)

branky (asistence) FBS Olomouc:
4.Novák(Bistrý), 22.Skoupil(Kopelec), 43.Skoupil(Máca), 50.Slaběňák(Štrbák)


rozhodčí: Jekielek Dalibor, Pustówka Dominik
vyloučení: 3:3; využití: 0:1; diváků: 162

Report:
Úvodní vhazování vyhráli hosté a hra začala být ihned od začátku dynamická. Warrioři si byli vědomi síly hostujícího celku a chtěli být prvním týmem sezony, který by našel na Hanáky recept. O domácím publiku, které pohánělo Válečníky dopředu věděli také hráči Olomouce a bylo jim tedy jasné, že zde nic nebude zadarmo. První gól utkání však přichází v 3. minutě, kdy po střele z první z dálky skončil míček v síti Warriorů. Od první branky neuběhlo moc a na druhé straně hřiště se k zakončení dostal Petr Kittel, který svou střelou ze středu vyrovnává stav utkání na 1:1. V 10. minutě dostávají Válečníci příležitost ukázat jak mají natrénovanou přesilovou hru. Po několika nepřesných pokusech a povedených zákrocích brankáře přesilová hra domácích končí bez využití. Kvalita obou týmů byla znatelná a hra se přelévala ze strany na stranu. Většina útočných příležitostí obou celků končila na dobře postavené obraně, anebo zákrocích brankářů. Úvodní perioda nám víc zajímavostí nepřinesla a stav utkání byl 1:1.

Sotva nám začala 2. třetina a do šance se hned dostávají Warrioři. Oproti 1. třetině byli Válečníci více úspěšní v útoku a dostávali se do mnoha gólových příležitostí. Rychlá reakce na nastolené tempo přichází v čase 26:48, když se do protiútoku dostává tým z Hané a po dorážce dostává míček za záda brankáře Klinky. Trvalo 2,5 minuty a po několika soubojích u mantinelu se k míčku dostává Jakub Robenek, který brankáři Olomouce nedal šanci, jelikož mu svou střelou vymetl všechny pavučiny v horní části branky. Druhá třetina jakoby okopírovala tu první, když obě branky v obou třetinách padly do 10. minuty. Hra se začínala přiostřovat, ani jeden z týmů nechtěl chybovat. Do konce 2. části se poté nic významného nestalo a po dvou třetinách je tak stav stále nerozhodný.

Poslední třetina nám začala a oba týmy se zdály být rozvážné. Hosté míček přidržovali na své polovině a domácí Válečníci nenapadali. Dvě třetiny se nesly ve vysokém tempu a ve třetí třetině už síly značně ubývaly a pro oba týmy bylo těžké se dostat do zakončení. Změna klidné hry přichází až po 10. minutě třetí periody, kdy naráz byli vyloučeni hráči z obou celků, oba za hrubost. Po pětadvaceti vteřinách přichází další vyloučení, tentokrát pouze hráče Warriors. Olomouc má tedy příležitost v podobě přesilové hry 4 na 3. Tuto přesilovku využívají a v čase 52:15 je stav utkání 2:3. O minutu později se provinil hrou na zemi jeden z hráčů Olomouce. Přesilová hra Warriorům v tomto zápase moc nesvědčila, neboť ani druhou početní výhodu nevyužívají. Čas Warriory tlačil čím dál víc a do konce utkání zbývaly jen necelé 2 minuty. Na útočné polovině při snaze získat míček Warrioři faulovali a v posledních minutách museli zvládnout hru v oslabení. Odvolávají brankáře a chvíli se hraje 5 na 5. Padesát vteřin do konce utkání se však hosté prosazují do prázdné brány. Válečníci se ani po tomto nevzdávají a 21 sekund před sirénou připisují další gól. Ani tohle však nestačilo a Olomouc po vyrovnaném boji zůstává neporažená.

podrobnosti z utkání >>>

Textový online z utkání 

Brankář Olomouce Patrik Antoniazi si ukázkově hledá míček

Vedoucí Warriors Petr Burýšek komentoval utkání následovně: „Dneska zápas ve vysokém tempu. Soupeř opravdu kvalitní a po zásluze vede ligu. Škoda pár věcí, které netřeba komentovat, ten kdo byl, viděl. Troufám si říct, že by slušela zápasu remíza, ale Olomouc byla na konci šťastnější. Klukům děkuji za boj až do konce. Příště budeme zase silnější. Děkujeme taky divákům za podporu a zdravíme na koncert Pauliho Garanda jednoho z našich klíčových hráčů, který dnes díky tomu chyběl. Snad s ním nezačne zpívat, to by chyběl na více zápasech, což by byla pro nás ztráta. „

Rožnov „B“ na domácí palubovce předvedl úctyhodný výkon. Na tento souboj s prvním týmem tabulky se přišlo podívat 162 diváků, což je momentální rekord návštěvnosti na domácích zápasech Warriorů. Do haly ABC se béčko vrátí až v prosinci. Nyní je čeká výjezd do Slavkova, kde odehrají utkání v sobotu 18. 11. 2023 v 18:00.

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista