youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
09.11.2023

Muži „B“ v Novém Jičíně vystavěli nedobytnou tvrz

První listopadovou neděli odehráli Válečníci třetí ze šňůry čtyř domácích zápasů. Soupeřem jim byl Florbal Vsetín, který v minulém zápase zvítězil těsně nad MVILem Ostrava 4:3, do tohoto zápasu měli negativní šňůru pěti proher v řadě. Warriors byli naopak po posledním zápase proti Hluku při chuti, když před domácími fanoušky nastříleli 12 branek.

Bratři Kittelové v zápase řádili jako černá ruka

05. 11. 2023, 17:00, ABC Nový Jičín

6
Sestava Warriors Nový Jičín FBK Sršni B:
Klinka Jan(G), Szczurek Michal(G), Monsport Jan, Filka Martin, Koloničný Milan, Burýšek Adam, Prašivka Daniel, Kostelecký Jakub, Eichner Dominik, Kittel Vladislav, Kremel Tomáš, Rusek Tomáš, Kittel Petr, Lípový Marek, Sadil Dominik, Najvar Martin, Šimek Jiří
 
4
Sestava Florbal Vsetín:
Tománek Jakub(G), Matocha Lukáš(G), Vichtora Filip, Húšť Jakub, Novák Tomáš, Macek Robin, Zajíc Ivan, Vaculík Filip, Březík Tomáš, Žůrek Ondřej, Novosad Tomáš, Malý Ondřej, Seevald Patrik, Vrzal Jakub, Kováč Jan
 

po částech: 2:2, 2:2, 2:0

branky (asistence) Warriors Nový Jičín FBK Sršni B:
12.Kittel(Kittel), 15.Kittel(Kittel), 16.Kittel(Kittel), 23.Kittel(Koloničný), 38.Kittel(Šimek), 43.Lípový(Najvar)

branky (asistence) Florbal Vsetín:
12.Seevald(Novák), 19.Březík(Vrzal), 29.Zajíc(Vrzal), 33.Kováč(Macek)


rozhodčí: Kiovský Adam, Vaněk Lukáš
vyloučení: 3:1; využití: 0:2; diváků: 124

Report:
Warrioři se od samotného počátku utkání dostávali do velkého množství šancí, ovšem je trápila efektivita. Prvních 10 minut zápasu měli domácí více ze hry a bylo jen otázkou času, kdy padne první gól. Ten však přichází v 11. minutě, kdy se po střele Vladislava Kittela dostal k dorácžce jeho bratr Petr, kterému se povedlo dostat míček až za brankovou čáru. Po 30 sekundách od úvodní branky se do přečíslení dostávají hosté a vyrovnávají stav na 1:1. V čase 14:59 opět zasahují bratři Kittelovi a připisují další branku. Po rozehrávce z rohu se rychle obtočil kolem brány Petr Kittel a míček zasunul za záda brankáře. Hosté se nedostávali příliš do gólových šancí, to se však změnilo v 16. minutě, když dostali příležitost přesilové hry. Už to vypadalo, že Válečníci oslabení ubrání, avšak 9 vteřin před jeho koncem Vsetín přesilovku zužitkoval střelou na bližší tyč. Do šaten se tak šlo za stavu 2:2.

Vstup do druhé třetiny Warriorům vyšel na jedničku, neboť ihned ve 26. sekundě střílí svůj 3. gól v zápase Petr Kittel. V 5. minutě 2. periody dostává další šanci v podobě přesilové hry tým ze Vsetína. Tentokrát však Válečníci oslabení odbránili. Následoval dobrý press Milana Koloničného, který míček vybojoval, poslal míček na Vladislava Kittela a ten střílí gól. Dvě minuty po odehrané polovině 2. třetiny domácí opět faulují a opět budou čelit oslabení. Hosté přesilovku využívají a snižují stav utkání na 4:3. Válečníci se hodně přizpůsobili pomalému tempu hostů a ti pak tempo změnili a začali být dravější a průbojnější. Tento styl hry se jim vyplatil a 2 minuty před koncem 2. části srovnávají utkání na 4:4. Po dvou třetinách je tedy stav opět nerozhodný.

Třetí třetinu začaly oba týmy v podobném tempu. Hra se přelévala ze strany na stranu a míček lítal nahoru a dolů. Warriory začali podporovat fanoušci, skvělá atmosféra hnala domácí kupředu. Několik šancí domácích pochytal brankář Vsetína. V čase 47:28 se na středu hřiště uvolnil Vladislav Kittel a backhandovou ránou prostřelil brankáře. Připsal si svůj 5. bod v zápase a poslal Warriory do vedení na rozdíl jedné branky. Dalších 5 minut utkání se neslo v režii Warriorů. Šance střídala šanci, ovšem hrdinou okamžiku byl brankář Vsetína. To však přestalo bavit kapitána týmu Marka Lípového, který přešel z obranného pásma do útoku, kde střelou z otočky propálil gólmana hostů a zvýšil tak stav na 6:4. Od této branky se tempo zápasu zrychlilo a hosté se nyní snažili o kontaktní gól. Šance hostů však mařil brankář Honza Klinka. Necelé 2 minuty do konce utkání si mohli vyzkoušet přesilovou hru také Warrioři po faulu na Daniela Prašivku. Další gól však nepřidali a mohli slavit další vítězství.

podrobnosti z utkání >>>

Textový online z utkání 

Nejstarší hráč Warriors Milan Koloničný je stále platný členem týmu

Komentář k zápasu od asistenta trenéra Warriors Petra Kittela: „Zápas jako na houpačce. Začali jsme dobře, měli spoustu šancí, ale nebyli jsme tak efektivní, jak bychom si přáli. Po celou dobu zápasu se soupeř držel na dostřel a díky naši nedisciplíně nám dokázal vyrovnat. Trošku nás to znervóznilo a přizpůsobili jsme se tempu. Nakonec jsme to ale zvládli za 3 body, což byl cíl utkání. Na víc se historie ptát nebude.“

Rožnov „B“ – Warriors vítězí 3. zápas v řadě na domácí palubovce. Poháněcím motorem je také návštěvnost domácích zápasů, která zatím neklesla pod 100 diváků. Další utkání se bude konat v sobotu 11. listopadu od 17:45 hod, kdy na horkou půdu do Nového Jičína přijede lídr Divize, tým FBS Olomouc. Ten letos ještě neztratil jediný bod a všech 9 zápasů ovládl za plný počet bodů. Podpořit rožnovské béčko a stát se šestým hráčem na hřišti můžete právě VY! 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista