youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
06.11.2023

Starší žáci se opět vytrápili

V netradičním termínu v pátek odpoledne odjížděli mladí Sršni k odloženému utkání do Čeladné, aby se zde utkali s Frýdkem-Místkem. Frýdek zatím v aktuální sezóně nedokázal vyhrát, ale proti silným soupeřům nehrál druhé housle, a tak se v pátečním utkání pasoval do role jasného favorita.

Výrazy Kuby Mirvalda a Matěje Pšenicy hovoří za vše

VS. 0:13
1.FBK Sršni Rožnov p/R   FbC KOVO KM Frýdek-Místek (0:4, 0:4, 0:5)

Jak začalo utkání, tak i skončilo. Frýdek přehrával mladé Sršně a postupně navyšoval rozdíl ve skóre. Zápas poskytl vše (přesilové hry, oslabení, nájezdy), jen tomu chyběla atraktivní hra, nějaký náboj, který by dodával chuť ke hře. Zápas Valachům ukázal kde se zlepšili, ale také další chyby, které se musí řešit. Neustále prohry přinášejí logicky demotivaci, ale o týden později budou mít rožnovští starší žáci motivaci, která přichází jen párkrát v sezóně, a to možnost si zahrát v domácím prostředí před zraky rodičů a kamarádů.

Foto archiv: Naty Karafiát utrápený z dosavadního průběhu zápasu

Komentář trenéra starších žáků Dana Slováka: „Je to složité, další výrazná prohra, ale minule jsem měl lepší pocit, protože jsem viděl více prvků a nejen herních, které se mi líbí. Soupeři patří díky, že nám vyšel vstříc s odložením utkání. Chtěl bych říct, že doufám v brzké zlepšení situace, ale je mi jasné, že to je běh na dlouhou trať. Můžu být se staršími žáky spokojený jak na tom jsou a jak pracují, ale na druhou stranu výsledky jsou ubíjející. Nejsem člověk, pro kterého jsou výsledky na prvním místě, možná nejsou ani na pátém, ale vím, že kluci to vnímají a je to pro ně taky důležité. Doufám tedy, že společně vydržíme a budeme pracovat jako tým.“

Hned příští víkend čeká na starší žáky další dvojzápas a budou mít výhodu domácího prostředí. Snad tento fakt pomůže mladým Sršňům urvat první body v sezóně nebo alespoň předvést před svými rodiči kvalitní týmový výkon a snahu, která se nedá upřít i v tak těžké konkurenci. Utkání v Hornet´s aréně se uskuteční v neděli 12. 11. 2023.

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista