youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
05.11.2023

Legendám spadl hřebínek

Po dvou lehkých utkáních a slušné kanonádě Legendy narazily na kvalitní soupeře a ihned se přesvědčily, jak na tom jsou. Dvě branky na zápas je ve florbale málo, střelecká impotence, zmar a špatná fyzická kondice, to jsou hlavní důvody, proč se céčko z Petrovic vrátilo s prázdnou.

Zbyněk Štamposký osiřel – Krhut ani Viktořík mu tentokrát v zápase nesekundovali

VS. 2:5
1.FBK Sršni Rožnov p/R Legendy C   Z.F.K. Petrovice B (0:1, 1:4, 1:0)

První část zápasu se nesla v duchu vyrovnaného souboje, oba soupeři plní sil zvládali docela vysoké tempo. Osm minut bezbrankového stavu přerušil petrovický Cihelka po chybné rozehrávce Rožnova.

Druhá třetina byla na branky mnohem bohatší, bohužel ne ze strany Sršňů. Oslabení po zbytečném vyloučení za prupovídky k rozhodčím se nepodařilo ubránit a po dalších dvou brankách v rozmezí minuty už to vypadalo s Rožnovem prachmizerně. Ztráta čtyř branek se v aktuálním rozpoložení týmu zdála být nepřekonatelnou překážkou. Jiskřičku naděje ještě vykřesal Plandor, ale v závěru třetiny Petrovice opět odskočily na rozdíl čtyř branek.

V posledním dějství Rožnov soupeře přehrával, ale neschopnost trefit zařízení byla do nebe volající. Snížení na 2:5 z hole Konvičného sice dalo Valachům malou naději, ale ani závěrečná hra bez brankáře nepomohla překonat petrovickou tvrz. Střelecký prach si Legendy zřejmě vystřílely v minulém dvojzápase.

Textový online z utkání 

V zápasech nepomohl ani talisman v podobě upletené sršně

VS. 4:2
FK Gůfuň Nový Jičín   1.FBK Sršni Rožnov p/R Legendy C (1:1, 2:0, 1:1)

Druhým sobotním soupeřem byl Gůfuň Nový Jičín, který je znám svou běhavou a urputnou hrou. Rožnov ale nezačal utkání vůbec dobře, po třinácti vteřinách totiž inkasoval lacinou branku na bližší tyč. Lehce opařeni se ale Valaši zkonsolidovali a i přes vysoké tempo zápasu a napadání soupeře až u vlastní branky byli schopni hrát vyrovnanou partii a vytvářet si zajímavé brankové příležitosti. Jednu z nich využil přesnou střelou Plandor a srovnal skóre.

Druhá třetina začala pro Rožnov stejně špatně jako ta první. Hned úvodní minutě totiž Sršni opět neubránili oslabení a opět museli dotahovat. Těsně před druhou sirénou Gůfuň navýšil na 3:1 a s Rožnovem bylo zle.

Taktické pokyny do třetí třetiny zněly jasně: zvýšit pohyb, aktivitu, napadání a hlavně se v zakončení tlačit více do střely než hledat přihrávky "do kuchyně". Rožnovský tlak přetavil v kontaktní branku opět Plandor a nakopl tak tým k závěrečné ofenzívě. Ta se bohužel ani přes hru bez brankáře nepodařila využít, ba naopak Valaši inkasovali do prázdné svatyně. Sršně celou sobotu provázela střelecká impotence a doplatila na to i v tomto zápase.

Textový online z utkání 

Komentář trenéra C týmu Dalibora Plesníka: „V prvním zápase jsme tahali za kratší konec, nedokázali si pohlídat hlavní tahouny soupeře a opět se ukázala naše střelecká impotence. Druhému zápasu by slušela remíza, ale díky špatné koncentraci jsme nezachytili vstupy do třetin. Šancí si vytváříme dost, ale potřebujeme jich na gól aspoň 10, což je bída. Fyzická kondice taky není úplně v pořádku a o sehranosti nemůže být ani řeč. Na tréninku se potkávají 3-4 stejní lidé a tím to hasne. Na žížu dobrý, ale na pořádný výsledek naše výkony nestačí.“

Další dva zápasy odehrají Legendy v taktéž u polských hranic, tentokráte v Návsí. Utkání proti FBC Honey Badgers F-M a FbC Coyotes Jablunkov proběhnou v odpoledních hodinách v neděli 26. listopadu. 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista