youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
25.10.2023

Warriors doma těsně udolali zatím neporaženou Orlovou

Na rožnovské béčko čekala velká výzva v podobě doposud neporaženého týmu z Orlové. 1. FBK Eagles Orlová se nacházela na druhém místě v tabulce pouze o bod pod lídrem FBS Olomouc, papírově tedy byla velkým favoritem. 152 diváků v novojičínské ABC hale ale zafungovalo jako šestý hráč Warriorů a přispělo k jejich těsnému vítězství.

Kuba Kostelecký není spokojen s výrokem rozhodčího

22. 10. 2023, 17:00, ABC Nový Jičín

8
Sestava Warriors Nový Jičín FBK Sršni B:
Klinka Jan(G), Nezmeškal Vojtěch(G), Monsport Jan, Hýnar Martin, Filka Martin, Burýšek Petr, Koloničný Milan, Burýšek Adam, Prašivka Daniel, Kostelecký Jakub, Eichner Dominik, Rusek Tomáš, Kittel Petr, Lípový Marek, Sadil Dominik, Šimek Jiří
 
7
Sestava 1. FBK Eagles Orlová:
Brož Vít(G), Kloza Filip(G), Tököly Martin, Lukáš Jan, Bernatík Filip, Krmášek Adam, Kříž Tomáš, Pleva Matyáš, Botur Filip, Smilovský Denis, Hájek Patrik, Šimík Vojtěch, Louda Lukáš, Závoda Jakub, Matějka Filip, Bečka Tomáš, Kučera Adam, Gamrot Lukáš, Kubla Pavel
 

po částech: 4:1, 1:3, 3:3

branky (asistence) Warriors Nový Jičín FBK Sršni B:
4.Burýšek(Burýšek), 11.Prašivka(Burýšek), 12.Eichner(Lípový), 14.Kostelecký(Burýšek), 26.Eichner(Lípový), 39.Koloničný(Eichner), 40.Burýšek(Eichner), 45.Eichner(Burýšek)

branky (asistence) 1. FBK Eagles Orlová:
12.Matějka(Gamrot), 17.Matějka(Smilovský), 20.Bečka, 21.Bečka(Kučera), 42.Lukáš(Kučera), 50.Lukáš(Bečka), 50.Kučera(Tököly)


rozhodčí: Daniel Adam, Veverka Matěj
vyloučení: 3:6; využití: 2:2; diváků: 0

Report:
Skvělá divácká kulisa poháněla Válečníky dopředu již od samotného začátku utkání. Soupeř byl zaskočen a 1. šance Warriorů přišla hned v 2. minutě utkání, ovšem brankář hostí připraven. O minutu později se do přečíslení 2 na 1 dostalo duo bratří Burýšků, kdy Adam Burýšek našel přihrávkou přes osu hřiště svého staršího bratra Petra, který zakončil do odkryté části branky a Válečníci se tak dostali do vedení 1:0. V dalších minutách hry hráli Warrioři dosti na míčku a snažili se vypracovat gólovou příležitost. V 10. minutě byli během malé chvíle zfaulováni 2 hráči domácích a Warrioři tedy dostali 2 minutovou přesilovku 5 na 3. Po 20 vteřinách početní výhody Warrioři opět skórují. Autorem gólu na 2:0 je Daniel Prašivka. Po této brance přesilovka nadále pokračuje, ale již v počtu 5 na 4. Tato přesilová hra přináší Warriorům další gól, jehož střelcem je momentální lídr týmové statistiky Dominik Eichner. Z vedení 3:0 se Warrioři neradovali příliš dlouho, neboť o 14 vteřin později střílí branku hosté. Od snížení hostů na 3:1 neuběhlo moc a další branku přidávají Válečníci. Jakub Kostelecký vybojoval míček v rohu obranné třetiny, následovala standardka, Petr Burýšek nahodil míček vzduchem, který propadl až před brankáře hostů na Kosteleckého, který neměl problém skórovat. Za stavu 4:1 se začala hra přiostřovat a docházelo k více tvrdým soubojům. Nutno vyzdvihnout skvělý výkon brankáře Honzy Klinky, který likvidoval šance hostů. Tři vteřiny do konce 1. periody však přichází vyloučení na straně domácích za hrubost.

Druhá třetina začíná přesilovou hrou hostujícího celku. Válečníky na domácí půdě trápí 2. třetiny a v tomto zápase tomu nebylo jinak. Po minutě přichází snižující gól hostů na 4:2. Warrioři nemohli najít tempo z 1. třetiny a zaostávali za hosty. Zvýšit své vedení jim bylo nabídnuto ve 3. minutě v podobě početní výhody. Přesilovka nedopadla podle představ a hostující tým dokázal skórovat ve svém vlastním oslabení. Hostující tým v laufu a o minutu později přidávají další gól. Stav utkání po 6 minutách hry 2. třetiny je tedy 4:4. Tempo a dynamika hry se od té doby výrazně zvýšila. Nerozhodný stav však přestal bavit Eichnera, který po přihrávce kapitána Lípového střílí gól a posílá Warriory opět do vedení. Hra se poté zase přelévala ze strany na stranu a souboje byly čím dál víc ostřejší. Chvílemi to s florbalem nemělo moc společného. Třicet sekund před koncem 2. části to po střetu s Monsportem odnesl jeden z hráčů Orlové, který nakonec utkání nedohrál. My mu přejeme brzké uzdravení. Obránce Monsport za tento tvrdý hit vyfasoval od rozhodčích 2+2 trestné minuty.

Domácí začínají poslední třetinu opět ve čtyřech. I přes to se však hra zdála vyrovnaná a Warrioři nakonec dlouhé oslabení ubránili. Po odbráněném oslabení mají Válečníci možnost si zahrát přesilovou hru. Už to vypadalo, že hostující celek oslabení ubrání, avšak 4 sekundy před koncem přesilové hry zužitkoval sílu v předbrankovém prostoru Milan Koloničný, který po dorážce zvyšuje stav na 6:4. Zanedlouho byl na trestnou lavici opět poslán hráč hostů za nedovolené vrážení. Dlouho se tam neohřál, neboť za 30 vteřin po rychlém přechodu do útoku od Eichnera, nachytal Adam Burýšek brankáře hostů na bližší tyčce a zvýšil tak vedení Válečníků na rozdíl tří branek. 152 přihlížejících diváků bylo svědky mnoha soubojů a několika vyloučeních. Další početní výhoda, tentokrát pro hosty, přichází v 10. minutě 3. třetiny. Přesilovou hru hosté využívají a snižují skóre na 7:5. Netrvalo dlouho a po výjezdu z rohu završuje hattrick Dominik Eichner a Warrioři tak opět odskakují o 3 góly. Poslední přesilová hra byla nabídnuta Warriorům 5 minut před koncem. Přesilovku nezužitkovali a 3 minuty před koncem začínají hosté hrát bez brankáře. Hra se co chvíli přerušovala pískáním rozhodčích, jelikož museli držet pod kontrolou tvrdé souboje obou celků. Snižující gól hostů přichází v čase 59:12 a stav utkání je tedy 8:6. Hra v 6 hráčích hostům přinesla ovoce, protože o 20 sekund později opět střílí gól, tentokrát kontaktní na 8:7. V posledních vteřinách hry byla situace velice napjatá, ale Válečníkům se nakonec podařilo zbytek zápasu odbránit a odnáší si tak další vítězství.

podrobnosti z utkání >>>

Textový online z utkání 

Peťa Burýšek posílá po vstřelené brance zamilovaný pozdrav do publika

Zápas zhodnotil vedoucí Warriors Petr Burýšek: „Dnes to chvílemi s florbalem nemělo moc společného. Bohužel to odnesl jeden z hostujících hráčů, kterému přejeme brzké uzdravení. K samotnému zápasu… První třetina naše, druhá Orlové a závěr jsme dnes nezvládli na výbornou, ale zvládli a to se počítá a tak bereme všechny body. Atmosféra opět unikát na Divizi. Věříme, že to našim fanouškům vydrží a budou touto atmosférou posouvat florbal v Novém Jičíně na vyšší a vyšší úroveň. Díky všem za zápas, čeká nás ještě spousta práce, ale cítím, že se zlepšujeme.“

Adam Burýšek byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání

Druhý ze série čtyř domácích zápasů čeká na válečníky v neděli 29. října v 17 hodin. Soupeřem bude FBK Spartak Hluk, který s tříbodovým náskokem nad Rožnovem vzhlíží z bramborové příčky na nejlepší trojku Divize. S případnou výhrou by tedy Warriors mohli v tabulce poskočit zase o nějakou příčku výš. 

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista