youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
12.09.2023

Junioři na úvod sezóny stoprocentní

Letos třetiligoví junioři se předvedli ve velké formě a úvodní dva zápasy sezóny zvládli na výbornou. Tým byl doplněn několika hráči dorostu, kteří se nenechali zahanbit a prokázali, že jsou schopni se prosadit i mezi staršími a zkušenějšími hráči.

Úvodní buly prvního zápasu

VS. 5:6
SK In-duro Domaslavice   1.FBK Sršni Rožnov p/R (1:1, 4:2, 0:3)

Skóre otevřeli mladí Sršni hned ve 20. sekundě, kdy se prosadil Matěj Rebroš. Rožnov ale dostal rychlé odpovědi a na tabuli svítilo skóre 1:1.
V 5. minutě zápasu Rusek neodhadl své síly a poslal soupeře za mantinel, 2 minuty. Naštěstí ubráněno.

V 2. třetině poslal Rožnov do vedení Vít Fojtášek, který náběhem do předbrankového prostoru vstřelil svůj první gól v Juniorech, gratulujeme! Během třetiny padlo ještě 5 branek a byl tu neideální stav 3:5.

3. třetina začala vyloučením hráče z Domaslavic za nedovolenou vzdálenost, nicméně přesilovka nebyla využita. V 29. minutě zavěšuje pod víko Rusek a do konce zápasu následují další 2 góly Rožnova. Sami už branku neobdrželi a tak zápas končí těsným vítězstvím.

Jeden z tahounů dorostenců David Procinger se neztratil ani v juniorce

 

VS. 2:6
S.K. P.E.M.A. OPAVA   1.FBK Sršni Rožnov p/R (1:0, 0:3, 1:3)

K druhému zápasu kluci nastoupili zodpovědněji. Byli rychleji u hráče, důraznější a tím pádem i více na míčku. I když 1. třetinu prohráli 0:1, byla jen otázka času kdy přijde gól.

2. třetinu se o 1. gól Rožnova postaral Tomáš Blinka a následně 2 branky přidal Oto Dressler, kdy v obou případech překvapil brankáře střelou 20 nad.

3. třetinu nejprve skóroval Rožnov, zanedlouho ale přišla odpověď od Opavy. Byl to ale poslední nádech od soupeře, který krom timeoutu žádnou větší událost nepřidal. Sršni ještě dvakrát rozhoupali síť vnitřní strany brány a tak bylo konečné skóre 6:2.

 

Komentář trenéra juniorů Dana Slováka: „Viděl jsem pouze první zápas a přišlo mi, že oba týmy se nechaly lehce rozhodit maličkostmi. Domaslavice předvedly dobrý výkon a nás to málem stálo zápas. Dotáhnutí dvoubrankového manka ve třetí části si hodně cením, ukazuje to naše silné jádro. Naše předvedená hra ale znamenala takový vykřičník. I přes výhru se musíme z takového zápasu poučit. Dle infa od kluků druhý zápas přišlo zlepšení. Důležitý vstup do sezóny jsme tedy zvládli, ale abychom výsledkově mohli takhle dále pokračovat, musíme ujít ještě kus cesty.“

 

Další dvě utkání, kde budou moci junioři potvrdit svoji formu, sehrají v neděli 1.10. ve Smilovicích. Protivníky budou 1. SC BOHUMÍN a Z.F.K. Petrovice. Oba soupeři se letos zatím neměli šanci ukázat, a tak za kvalitami protivníků visí velký otazník. Věřme, že se rožnovští mládežníci stále udrží na špici tabulky. 

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista