youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
10.09.2023

„A“ tým začal sezónu těsnou prohrou

Sezónu 2023/2024 začal elitní rožnovský tým výjezdem do nedalekého Přerova a bohužel se vrátil s nepořízenou. I když vloni Rožnov soupeře dvakrát přesvědčivě porazil, letos museli Valaši zkousnout těsnou prohru 5:6, i přes to, že v závěru zápasu mohutně dotahovali při hře bez brankáře.

Kapitán Sršňů děkuje soupeři za férový zápas

 

09. 09. 2023, 18:00, SH SK START PŘEROV

6
Sestava FBC Přerov:
Hruška Michael(G), Raška Zdeněk(G), Pospíšilík Adam, Kowalik Ondřej, Zoubek Adam, Pavliš Jonáš, Ševčík Matěj, Dvořák Radim, Hrabal Filip, Hrabica Michal, Graclík Petr, Šamořil František, Zbránek Matyáš, Gavaller Noel, Pavliš Tobiáš, Kubalík Martin, Hořecký Tomáš, Bělaška Michal, Budník Adam, Zavadil Jiří
 
5
Sestava 1.FBK Sršni Rožnov p/R:
Škrobák Jiří(G), Slovák Lukáš(G), Smékal Ondřej, Filka Martin, Slovák Daniel, Rusek Tomáš, Rebroš Matěj, Kremel Tomáš, Hýnar Martin, Burýšek Adam, Dressler Oto, Zimmer Denis, Plandor Richard, Barabáš Pavel, Šimek Jiří
 

po částech: 1:1, 2:0, 3:4

branky (asistence) FBC Přerov:
14.Hrabal(Ševčík), 21.Ševčík(Pavliš), 23.Bělaška(Ševčík), 47.Šamořil(Pavliš), 54.Hrabica(Pavliš), 57.Pavliš(Pospíšilík)

branky (asistence) 1.FBK Sršni Rožnov p/R:
8.Rebroš(Smékal), 43.Burýšek(Barabáš), 47.Smékal(Rusek), 55.Rebroš(Kremel), 58.Slovák(Barabáš)


rozhodčí: Prosický Dominik, Vrablík Matěj
vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 111

Report:
Zápas začal opatrně z obou stran. Rožnov jako první vstřelil branku. Prosadil se junior Rebroš, který tak hned ve svém prvním utkání za muže v národní lize vstřelil svůj první gól a hned si bral na památku míček z branky. Další branku vstřelili domácí a tak se šlo do šaten za stavu 1:1, o opatrné hře svědčil i nízký počet střel 4:5 pro Sršně.

Hned v úvodu druhé třetiny museli Rožnované řešit nepříjemnou věc. V šatnách se zdrželi moc dlouho, přišli pozdě na hřiště a následoval dvou minutový trest. Domácí svou přesilovku využili. Brzy na to domácí přidali další branku. S hosty to nevypadalo dobře, více se soustředili na obranu a tak přival branek zastavili, ale sami žádnou nedali.

Do závěrečné části šel Přerov s dvoubrankovým vedením, ale brzy se měnil stav. Nejdříve Rožnov snížil nenápadnou střelou ze střední vzdálenosti z hole Adama Burýška. Domácí reagovali také brankou, ale hosté se opět dotáhli na rozdíl jediné branky střelou Smékala ze standardní situace. V tu chvíli se už hrál aktivní florbal a na rozdíl od prvních dvou třetin se na hřišti neustále něco dělo. Další gólová smršť přišla v závěru zápasu. Bylo to šest minut do konce zápasu, když domácí opět odskočili na rozdíl dvou branek, to nevydrželo ani minutu a Rebroš pohotovou dorážkou opět snížil. Následnou minutu Přerov znovu odskočil. Rožnov reagoval hrou bez brankáře a tři minuty před koncem to bylo zase o jednu branku po střele Slováka. Bohužel i přes závěrečný tlak se nepodařilo Sršňům vstřelit další branku a Přerov tak v domácím prostředí ukořistil plný počet bodů.

podrobnosti z utkání >>>

Textový online z utkání 

 

Komentář Pavla Barabáše: „První třetina byla vyrovnaná. Pak byl soupeř lepší. Je fajn, že i když byl soupeř o něco lepší, tak jsme se drželi na dostřel. Máme hodně na čem pracovat, ale je i na čem stavět.“

Nejlepší hráči utkání – Denis Zimmer a Adam Pospíšilík

V příštím kole čeká na Sršně nováček ligy FBC Intevo Třinec, který si v prvním kole překvapivě poradil s loňskými semifinalisty Torpedem Havířov. Zápas se odehraje na domácí půdě a to v sobotu 16.9. od 17:30 hod. 
Přijďte podpořit rožnovské hráče do Hornet´s arény!

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista