youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
02.03.2023

Sršni už minulý týden nakousli play-off, tento víkend to vypukne naplno v Hornets aréně

Jednoznačně největším tahákem tohoto víkendu jsou domácí boje Sršňů proti Šumperku v rámci čtvrtfinálové série Národní ligy mužů. Nebude to však jen „A“ tým, který nastoupí ke svým utkáním. Pořádnou porci zápasů mají před sebou také dorostenci, které čeká v sobotu duel v Krnově a v neděli pak trojzápas v domácí hale. Ve stejnou dobu budou hrát svá utkání také Mladší žáci, kteří vyrazí až do Havířova. A trojici týmů doplní i druhá záloha mužů, která bude bojovat o příslušenství v lepší polovině tabulky ve Sportovní hale Krásné pole. 

 

MUŽI A

Vyrovnanou sérii vezou Rožnované ze Šumperka, kde poslední sobotu nedokázali vyzrát nad domácí borce Asperu, ale v neděli byli dvě třetiny dominantním týmem a po právu sérii srovnali. Mají tak za sebou jednu prohru a jednu výhru a především dvě utkání v domácím prostředí Hornets arény. A určitě budou tuto výhodu chtít naplno využít, protože dvě výhry by znamenaly ukončení série a postup do semifinále. Stejnou možnost však má také soupeř, pro kterého by dvě vítězství v Rožnově byly určitě největším úspěchem v dosavadní historii klubu. Může také nastat remízový stav, kdy opět si zápasy rozdělí týmy po jedné výhře na každou stranu. Pak by se ve středu 8. března cestovalo k rozhodujícímu zápasu do Šumperku. To ale nechtějí ani hráči Sršňů, ani diváci, kteří jistě své borce poženou v hojném počtu k rozhodnutí již v domácím prostředí.

Statistické informace Asper Šumperk

Statistika Šumperk

Statistické informace Sršni Rožnov

 

Statistické okénko – dvojzápas v Šumperku příliš nezměnil statistická data, které mají oba týmy ze základní části. V ní hráči Asperu skončili na 4. místě, Rožnov až sedmý. Soupeřům se podařilo do vítězného konce dovést třináct utkání, Valachům pak o tři méně. Není to však úplně patrné na celkovém skóre, které mají oba týmy pozitivní a přibližně stejné. Rožnov je pak určitě trestanějším týmem, ale také se dá říci, že dvě ze tří oslabení dokáží Valaši ubránit, naopak hosté v každém druhém inkasují. V úspěšnosti přesilových her jsou pak na tom oba týmy podobně, kdy dokáží z pěti možností dvě proměnit. Poslední dva vzájemné duely ale ukázaly, že Šumperku příliš nejde hra do zatažené obrany Rožnova. Nejsou tak trpěliví jako Sršni, kteří jsou již protřelí zápasy vyřazovací části v minulých sezónách. Hrdí pak můžou být Šumperáci na divácké osazenstvo, které se pohybovalo dvakrát okolo 200 početné kulise. Uvidíme, zda stejné počty dokáží přivést na svá utkání i Sršni. 

 

Vzájemná zápasová bilance

Sezóna 2022/2023 2:2 (6:4, 5:7, 4:6, 7:3)

Zajímavost – nedá se mluvit přímo o zajímavosti ze vzájemných utkání, ale určitě je důležité poznamenat, že Šumperk je tým, který v posledních letech pravidelně překonával své předchozí výsledky. V loňské sezóně své skvělé výkony korunoval postupem do Národní ligy a v ní hned na úvod skončil po základní části na bramborové příčce. Jak se podařilo zjistit, hráči Asperu netoužili potkat právě Sršně z Rožnova, kterým naopak nováček letošní sezóny nevadí. Sršni se naopak těšili, že jim letošní vyřazovací boje v sezóně okoření nový tým. Zajímavými postavami v kádru Asperu je pak dvojice Mrázek – Trávníček. První je hrajícím hlavním trenérem Šumperku, druhý pak pointmakerem týmu. Ale ani Sršni nenastoupí do domácích zápasů bez překvapení. Diváci se můžou těšit nejen na výkony Dominika Eichnera, který už tým posílil v posledních zápasech základní části, ale je velmi pravděpodobné, že nastoupí také premiérově v sezóně Josef Viktořík. Pokud se tak stane, má se určitě defenzíva „Seveřanů“ pořádně na co těšit.

Asper Šumperk – 3. utkání čtvrtfinále – textový online a video online 
Asper Šumperk – 4. utkání čtvrtfinále – textový online a video online 

 

MUŽI C

Druhá záloha mužů proplouvá sezónou se střídavými úspěchy. Většinu utkání vyhrála, a to jí zajišťuje postavení v lepší polovině tabulky. Pokud však chce vážně útočit i na postupové příčky do vyšší ligy, může být dvojzápas s záloze Slovanu Havířov a Medvědům z Frýdku Místku pro ni klíčový. Zejména v prvním zápase bude mít téměř kompletní složení týmu, proto body se očekávají. S Medvědy pak bude muset oželet některé individuality, které se už budou připravovat na večerní utkání „A“ týmu. I tak by byl soupeř v utkání favoritem, nicméně Sršni jsou velmi bojovný tým a určitě nedají svoji kůži zadarmo, přestože se v kádru soupeře objeví i nejeden hráč, který ještě v minulosti hrával nejvyšší florbalovou soutěž.

TJ Slovan Havířov B – Textový online 
FBC Honey Badgers F-M – Textový online 

 

DOROSTENCI

Pokud pro zálohu mužů se může jednat o klíčový dvojzápas v lize, u dorostenců to platí dvojnásob. Bude je čekat během soboty a neděle hned čtyřzápasový maraton. A to bude porce, kterou ještě mladí Sršni nikdy neabsolvovali. V sobotu vyrazí do dalekého Krnova, kde s místními hráči Orcy dohrají odložené utkání z poloviny února. V neděli pak v domácím prostředí postupně přivítají Frenštát, Horní Suchou a Jablunkov. V momentální situaci se Sršni ocitají na dně tabulky 2. nejvyšší soutěže, ale právě souboje s Horní Suchou a Jablunkovem můžou být pro ně klíčové k posunu v tabulce. V těchto duelech bude už také rozhodovat fyzická kondice.

FBC ORCA KRNOV – Textový online 
FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Textový online 
FbK Horní Suchá – Textový online 
FbC Coyotes Jablunkov – Textový online 

 

MLADŠÍ ŽÁCI

Stejnou porci zápasů jako dorostenci budou mít před sebou i nejmladší Sršni, kteří zasáhnout do víkendových bojů. Mladší žáci vyrazí až do Havířova, kde poměří síly s domácím SFK, Petrovicemi, Domaslavicemi a Toro Salibandy Ostrava. Trenér Dan Slovák má v této kategorii nejpočetnější kádr ze všech rožnovských týmů, dává i poměrně velkou volnost a zároveň zodpovědnost hráčům v týmu, proto jsou často výsledky Sršňů jako na houpačce. Do budoucna by však tento trend měl přinést pro každého hráče větší vlastní zodpovědnost za výsledky týmu a úročit by se měl již v nejbližší kategorii starších žáků, kam postupně budou mladí Sršni během dvou sezón přecházet.

 

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista