youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
25.02.2023

Čtvrtfinále začali Sršni v Šumperku těsnou porážkou

Poměrně laciné chyby při přechodu poloviny hřiště i ve středu obranného pásma Sršňů rozhodly o úvodní porážce Sršňů ve vyřazovacích bojích letošní sezóny. Série se však hraje na tři vítězství, a tak Valaši mají dostatek prostoru na opravu. S tou můžou začít hned v nedělním utkání, kdy by mohli sérii srovnat a zajistit v domácím prostředí Hornets arény další dva zápasy čtvrtfinále, s pořadovým číslem 3 a 4. 

 

 

25. 02. 2023, 19:00, SH Gymnázium Šumperk

6
Sestava Asper Šumperk:
Malínek Martin(G), Byvan Antonín(G), Šíma Michal, Pírek Matěj Ivo, Mannl Jan, Paloušek Petr, Hruban Jakub, Mrázek Ondřej, Mondek Matěj, Trávníček Jiří, Kamler Jindřich, Macák Tomáš, Zapletal Matyáš, Fleischmann Pavel, Vlček Ondřej, Harapát Antonín, Maixner Štěpán, Matěj Petr, Venouš Daniel, Maus Michael
 
4
Sestava 1.FBK Sršni Rožnov p/R:
Škrobák Jiří(G), Slovák Lukáš(G), Žniva David, Smékal Ondřej, Tesárek Adam, Hegar Patrik, Eichner Dominik, Burýšek Adam, Kittel Petr(C), Zimmer Denis, Polášek Marek, Štůsek Jakub, Burýšek Petr, Lípový Marek, Prašivka Daniel, Najvar Martin, Šimek Jiří
 

po částech: 2:2, 2:1, 2:1

branky (asistence) Asper Šumperk:
11.Mondek, 13.Venouš(Mannl), 27.Mondek(Maus), 31.Pírek(Paloušek), 55.Hruban(Mannl), 60.Trávníček(Harapát)

branky (asistence) 1.FBK Sršni Rožnov p/R:
11.Eichner(Lípový), 20.Burýšek(Tesárek), 23.Lípový, 48.Burýšek(Lípový)


rozhodčí: Sojka Kamil, Vrablík Matěj
vyloučení: 3:1; využití: 0:1; diváků: 209

Report:
... komentář připravuje Marek Lípový...

podrobnosti z utkání >>>

Textový online z utkání 
Video online z utkání 

 

Spokojenost vyzařovala zejména z asistenta trenéra domácího týmu Asperu, Matyáše Zapletala, který byl rád, že domácí zvládli a pochvaloval si také atmosféru na hale: „Ukázkové první utkání playoff se vší parádou. Herně se jednalo o vyrovnané utkání, komplikace v zápase, které jsme nakonec zvládli, jsme si způsobili především sami chvilkovými výpadky a občasnou nedisciplínou. Děkujeme soupeři, rozhodčím a zejména úžasným divákům. Zítra zase.

 

 

Logicky v opačném rozpoložení byl hrající vedoucí celku Sršňů, dokonce autor dvou branek v utkání, Petr Burýšek, který litoval vlažnějšího vstupu do utkání a v určitých částech zápasu i laxnějšího přístupu, který se nesmí ve vyřazovacích bojích opakovat: „Od nás vlažný vstup do playoff. Takhle se prezentovat nechceme. Ačkoliv výsledkově to nevypadá jako naprostý propadák, tak zápas nás stála hromada chyb na středu hřiště a laxní přístup. Zítra je nový den, nové utkání a na hřiště přiletí noví Sršni a budou bodat. Gratulujeme soupeři k prvnímu bodu v sérii, děkujeme rozhodčím a domácím divákům za skvělou kulisu.

 

 

Sršni určitě nemůžou příliš truchlit, neboť ani ne za 24 hodin, přesně za 17 je čeká druhé utkání čtvrtfinále a v něm můžou potvrdit, že jejich poslední výhry v základní části nebyly náhodné. Nakonec v sérii možná nakonec bude dobře, že se jim první zápas nepovedl, protože o to více se budou koncentrovat do zápasů dalších. Možná v rámci druhého utkání čtvrtfinále uvidíme klíčové utkání celé série, protože pokud by Rožnované zvítězili, získali by tím výhodu dalších dvou utkání v domácím prostředí a v Hornets aréně se soupeřům ve vyřazovacích bojích velmi těžce vyhrává. To ale předbíháme, protože není důležité co bude za týden, důležité je, co se odehraje od 14:00 v neděli 26. února v Šumperku, kde Sršni budou moci ukázat, že v letošním ročníku určitě chtějí dostát své pověsti týmu vyřazovacích bojů.

 

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista