youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
11.02.2023

Sršni si definitivně zajistili účast v playoff v letošní sezóně

Před utkáním bylo zřejmé, že ani jeden z týmů se nenachází v nejlepším období své formy, což není úplně příjemné zjištění zejména pro Rožnovany. Ti už závěr základní části berou podobně jako zápasy playoff, neboť bojují i samotnou účast o boje o titul. Před zápasem se Z.F.K. Petrovice věděli, že v případě prohry Hranic v Havířově a jejich vítězství s Petrovicemi už budou mít svou účast v playoff pro letošní sezónu zajištěnu. A v takovém stylu i do utkání nastoupili, což domácí v průběhu zápasu zaskočilo a nepředvedli odpovídající výkon.

 

11. 02. 2023, 17:00, SH ZŠ a MŠ Petrovice u Karviné

2
Sestava Z.F.K. Petrovice:
Kulla Pavel(G), Bogdański Maciej(G), Homola Lukáš, Firda Ondřej, Horák Petr, Mrkva Vojtěch, Chvastek Dominik, Nota Jakub, Morcinek David, Szweda Martin, Češek Jakub, Michejda Filip, Heiser Radim, Flašar Daniel, Kašpar Petr, Raček Petr
 
7
Sestava 1.FBK Sršni Rožnov p/R:
Škrobák Jiří(G), Slovák Lukáš(G), Smékal Ondřej, Tesárek Adam, Burýšek Adam, Kittel Petr(C), Zimmer Denis, Žniva David, Polášek Marek, Kloss Jiří, Plandor Richard, Štůsek Jakub, Eichner Dominik, Burýšek Petr, Prašivka Daniel, Najvar Martin, Šimek Jiří
 

po částech: 0:1, 2:2, 0:4

branky (asistence) Z.F.K. Petrovice:
22.Flašar(Heiser), 36.Horák(Firda)

branky (asistence) 1.FBK Sršni Rožnov p/R:
19.Plandor(Smékal), 27.Burýšek(Polášek), 32.Kittel(Eichner), 42.Smékal(Štůsek), 46.Tesárek(Burýšek), 50.Najvar(Tesárek), 55.Prašivka(Eichner)


rozhodčí: Prosický Dominik, Vrablík Matěj
vyloučení: 1:3; využití: 0:0; diváků: 0

Report:
... komentář připravuje Marek Lípový...

podrobnosti z utkání >>>

Textový online z utkání 

 

Trenér domácího týmu Z.F.K. Petrovice, Martin Vlček, v průběhu třetí části obdržel červenou kartu a osobní trest. Musel tak opustit lavičku svého týmu. Přesto po utkání za námi zavítal a podělil se o své zhodnocení celého utkání: „Dneska se hrál nepříliš povedený zápas. Hlavní rozdíl byl v tom, že všichni hráči Rožnova chtěli vyhrát a byli ochotni pro to udělat maximum. Mně naopak přišlo, že někteří naši hráči si to přišli odchodit a bylo jim celkem jedno, jak to dopadne. Bohužel absence jednoho našeho hráče nám výrazně sníží kvalitu hry celého mančaftu. Navíc poslední dobou jsme tragičtí v přesilovkách. Máme na čem pracovat, jinak v playoff vyletíme velmi rychle. Gratuluji soupeři k vítězství.

 

V opačném rozpoložení se ke zhodnocení utkání dostavil hrající asistent trenéra Sršňů, Petr Burýšek, který věděl, že tímto vítězstvím a zopakováním podobného výkonu v dalších zápasech, budou mít soupeři s Rožnovem plné ruce i nohy práce: „Dneska z nás od začátku sršela obrovská touha po vítězství. Jsem rád, že všichni dodržovali povinnosti a troufám si říct, že až na pár situací jsme byli dnes lepší. K vítězství nám také pomohla poctivá obrana s výborným výkonem brankáře. Děkuji soupeři a divákům.

 

Pokud v Přerově Sršni nakročili a doma s Torpedem klopýtli, tak v Petrovicích definitivně potvrdili, že Valaši i letos budou patřit do playoff. A budou mít ještě jedno utkání na to, aby se připravili na boje o mistrovský titul. S Vikingy z Kopřivnice v rámci posledního kola základní části budou bojovat zejména o prestiž a dobré naladění před vyřazovacími boji. Ani po odehrání utkání ještě nebudou vědět svého soupeře. Dozví se to až druhý den večer, kdy proběhne volba soupeřů. Postupně si je zvolí buďto Opava, Torpedo Havířov či Kopřivnice. A pokud ani jeden z těchto celků Sršně nechtěl, pak by zbyli na dosud čtvrtý v tabulce Šumperk. S Opavou i Torpedem Sršni letos dvakrát prohráli, se Šumperkem pak mají jednu výhru a jednu prohru. S Kopřivnicí se utkali hned v rámci prvního kola, kde na její palubovce podlehli a jak se zdaří odveta, to právě ukáže poslední kolo základní části. Jedno je jisté, Rožnované budou hrát s celkem, se kterým nemají pozitivní bilanci v letošní sezóně, o to více to pro ně bude výzva, aby opět ze zadních pozic útočili až na mistrovský titul.

 

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista