youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
19.11.2022

Florbal plný nasazení svedli Sršni s Petrovicemi, rozhodly sporné situace

Rožnované ani s druhým soupeřem, který ještě loni hrál 1. ligu, nedokázali zvítězit, i když tentokrát prohráli velmi těsným skóre. Nedá se říct, že by do utkání nastoupili špatně, ale tak nějak se celý duel z obou stran nesl podivným průběhem, jako by oba týmy spíše čekaly, že jim soupeř neservíruje tři body na talíři. A jiskru zápas nedostal do své konce, když jej rozhodla šťastná střela Firdy v závěrečných minutách střetnutí.

 

19. 11. 2022, 19:00, SH SŠIEŘ Rožnov p. R.

3
Sestava 1.FBK Sršni Rožnov p/R:
Škrobák Jiří(G), Slovák Lukáš(G), Žniva David, Tesárek Adam, Hegar Patrik, Burýšek Adam, Zimmer Denis, Polášek Marek(C), Kloss Jiří, Plandor Richard, Štůsek Jakub, Burýšek Petr, Lípový Marek, Prašivka Daniel, Smékal Ondřej, Najvar Martin, Šimek Jiří
 
4
Sestava Z.F.K. Petrovice:
Kulla Pavel(G), Maláč Petr(G), Homola Lukáš, Firda Ondřej(C), Horák Petr, Oborák Roman, Mrkva Vojtěch, Chvastek Dominik, Nota Jakub, Szweda Martin, Češek Jakub, Michejda Filip, Heiser Radim, Flašar Daniel, Kašpar Petr, Raček Petr, Nevrlka Lukáš
 

po částech: 1:2, 1:0, 1:2

branky (asistence) 1.FBK Sršni Rožnov p/R:
12.Plandor(Tesárek), 23.Smékal(Plandor), 51.Najvar(Štůsek)

branky (asistence) Z.F.K. Petrovice:
17.Firda(Horák), 20.Szweda(Horák), 46.Oborák(Kašpar), 57.Firda


rozhodčí: Števček Petr, Števček Radek
vyloučení: 1:2; využití: 1:0; diváků: 95

Report:
Hra od první třetiny začala ve vysokém tempu a ukazovala se kvalita obou týmů. Chvíli drželi pod zámkem domácí Sršni hosty z Petrovic a za chvíli tomu bylo opačně. Po přesilovkovém gólu domácího Plandora však ještě do sirény hosté potrestali dvě chyby domácích a šli do kabin s jednobrankovým vedením. V druhé třetině oba týmy ještě přidaly na aktivitě a diváci nemohli litovat, že dorazili na halu. Ve třetí minutě druhé části srovnal skóre Smékal, když se natlačil na střed hřiště a střelou na zadní tyč prostřelil hostujícího brankáře. Další gól jsme v prostřední periodě neviděli, i když šance na navýšení skóre byly k vidění na obou stranách. Namísto opatrného začátku v třetí části jsme byli svědky opět aktivní hry s velkým množstvím střel a brejků. Bohužel to byly Petrovice, kdo se prosadil jako první. Domácí se ale nezalekli v padesáté minutě utkání srovnal chod zápasu Najvar. Od této chvíle byly Sršni dominantním celkem a následující minuty patřily jim. Jenže jim to nebylo nic platné. Necelých pět minut před koncem třetí části hostující Firda na hranici pravidel v útočném rohu získal míček a po střele z téměř nulového úhlu, kterou překvapil domácího brankáře, poslal svůj tým do vedení. Nutno uznat že gól to byl výstavní. Vzápětí byl vyloučen hostující hráč, a tak nastala ideální příležitost ke srovnání. V přesilové hře natáhl ze strany Hegar ke střele a odrazem o hruď jednoho ze spoluhráčů poslal míček do sítě. Oslavy srovnávací branky však přerušil rozhodčí, když avizoval postavení domácího hráče v brankovišti. Velmi sporný moment. Opaření Sršni už se bohužel v závěrečné power-play srovnání nedočkali a z velice kvalitního a vyrovnaného utkání odešli bez zisku bodů.

podrobnosti z utkání >>>

Textový online z utkání 

 

Několik let vede hostující hráče dnes již zkušený trenér, Martin Vlček, který byl za zisk všech bodů z horké rožnovské půdy velmi rád:

Tradičně již nelehký podzim, lehčí zimu a většinou gradující jaro mají již v kůži zaryto hráči Rožnova. Jejich trenér, Miroslav Kasl, je za dnešní utkání nekritizoval, naopak se mu některé pasáže líbily, ale nemohl se zbavit pocitu, že utkání mělo skončit spíše spravedlivou remízou:

Hráčem nevýrazného vzrůstu je mezi hostujícími Petrovicemi Petr Horák, křídlo z první formace, které si odneslo cenu pro nejlepšího hráče utkání ze strany hostů:

Velkým univerzálem v sestavě domácího trenéra je David Žniva, kterému to dle oka diváka většinou více svědčí v obraně, přesto i v útoku dokáže být velmi tvořivým hráčem: 

Pokud po Torpedu Havířov chtěli Sršni v domácím prostředí získat šest bodů, tak už to můžou být jen body tři. A to ještě k tomu musí uspět se svým sousedem v tabulce, loni ještě prvoligovým Slovanem Havířov, který má v této chvíli o dva body více než Valaši. A pohled níže tabulkou také není úplně radostný, neboť oba týmy za Rožnovem mají o bod méně, takže pokud získají oba o dva body více než Sršni, byli by Valaši po dalším kole již mimo playoff a před sebou by měli trip tří venkovních utkání za sebou. Proto je bezpodmínečně nutné, aby příští domácí zápas byl vítězný a ve stejném duchu pak pokračovali na hřištích svých soupeřů v průběhu prosince.

 

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista


DEBUG INFO:
Zpracovani skriptu trvalo 1675371534.5284 sekund.

Pocet dotazu: 8