youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
18.10.2022

Po třech výhrách rožnovské Legendy byly přemoženy Medvědy z Frýdku

Jablunkov ani obávaná záloha Vítkovic nebyli pro druhou zálohu Sršňů v domácím prostředí problémem a stejně tak po dalším utkání tentokrát v Brušperku byli Sršni na koni i proti první záloze Vikingů. Namlsaní Medvědi z Frýdku – Místku posílení o hvězdnou dvojici Hájek – Robenek si ale na Rožnovanech zgustli. A právě zmíněná dvojice zařídila většinu branek svého týmu, přestože se na to Valaši na podobnou situaci připravovali. 

S Danem Šichtařem v první lajně Legend by rád hrál každý, ale málokoho k němu a k sobě pustí hrající trenér Sršňů

VS. 2:4
FBC Vikings Kopřivnice B   1.FBK Sršni Rožnov p/R Legendy C (0:2, 2:1, 0:1)

Soubojem o čelo tabulky začalo utkání proti taktéž dosud neporažené první záloze Kopřivnice a očekávalo se jako vždy peprné derby o Pindulu. Úvod vyšel lépe Valachům, když nasadili na početní výhodu své přesilovkové komando a to se opět nemýlilo, tentokráte z hole Šichtaře. Herní převahu přetavil Rožnov ještě v jednu branku, po náhozu Kasla skóroval Konvičný, který stojící na správném místě doklepl míček za bezbranného gólmana. Ve druhé třetině převzali otěže zápasu mladíci z Kopřivnice a najednou jich bylo plné hřiště. Snížení na rozdíl jedné branky tak bylo více než očekávané. Každý z týmů ještě přidal po jedné brance, za Rožnov se trefil Hudeček, a tak se v poslední části očekávalo pořádné drama. Třetí dějství se neslo v duchu nedisciplinované hry, Sršni dokonce čelili dvojnásobnému oslabení, ale kritickou situaci ustáli. A když Viktořík pojistil svou brankou vedení Rožnova, bylo jasné, že průběžnou první příčku tabulky si ještě Rožnované udrží.

 

Na střídačce Sršňů bylo hlavně v prvním utkání veselo, bohužel v tom druhém spíše truchlivo

VS. 3:5
1.FBK Sršni Rožnov p/R Legendy C   FBC Honey Badgers F-M (1:2, 1:2, 1:1)

Před začátkem utkání zněl plán jasně, uhlídat dva velmi nebezpečné hráče Frýdku, kteří narychlo podepsali hostování, a to Robenka z MVILu společně s vítkovickým ex-reprezentantem Hájkem. Bohužel hned první střídání ale ukázalo, že to nebude úkol úplně jednoduchý. Hájek využil křižnou přihrávku od Robenka a bylo z toho vedení soupeře. Řezníček sice srovnal stav, ale Robenek opět navýšil skóre svým zorro trikem zpoza brány. Ve druhé části měl Rožnov možnost přesilové hry s výhodou dvou hráčů v poli, ale bohužel se skvěle chytajícího brankáře Zápalku nepodařilo překonat. Ba naopak v oslabení přidal Robenek svůj druhý zásah střelou od mantinelu a nad Rožnovem se začalo smrákat. Viktoříkovi se podařilo opět snížit stav, ale hattrick uzavřel Robenek tři vteřiny před druhou sirénou. Valaši utavení z minulého zápasu už neměli sil na aktivní hru a Frýdek pohodlně navýšil na rozdíl tří branek. Po Drápalově střele si sice Zápalka srazil míček do vlastní brány, ale to už na faktu, že Rožnov svou neporazitelnou dále neudrží, nic nezměnilo.

 

Pokud bychom hledali Pavla Žitníka na nějakém koncertě, tak si můžeme být jisti, že Iron Maiden je tutovka

Nedá se říci, že by lídr legend, Dalibor Plesník, na celou situaci kolem Hájka a Robenka neupozorňoval. Naopak již v týdnu v análech zjistil, že tito borci pravděpodobně nastoupí. I tak to nakonec bylo málo, aby Sršni v tomto duelu uspěli: „S Kopřivnicí se vyrovnaný zápas očekával a jen díky nezkušenému mládí soupeře se podařilo urvat plný počet bodů. Proti Frýdku jsme nejenže neuhlídali brankostroj Hájek – Robenek, ale zjišťujeme, že fyzicky na tom nejsme úplně dobře. Pohrávám si s myšlenkou, že i na tuto ligu budeme muset jezdit na tři útočné formace.

Muž se železným zdravím je Michal Konvičný, který si zápasy za Legendy doslova užívá

Třítýdenní pauza přijde Legendám z Rožnova vhod. Pokud se zadaří, tak se možná některá z nich i objeví na tréninku, kde mají v letošní sezóně prozatím docházku jako noty na buben. Ve většině zápasů těží z dříve nabytých zkušeností, ale spoléhat se na podobné výkony se často nevyplácí a nejednou už na to Sršni v sezóně dojeli. Uvidíme, zda se podaří trenérovi Plesníkovi tým vyburcovat k tomu, aby trénink nejen osobně, ale i se svými svěřenci navštívil a tým se mohl odrazit znovu k lepším výsledkům v sezóně.

V obraně Legend Mira Kasl může naplno rozvíjet to, co jako trenér „A“ týmu chce po svých hráčích

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista