youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
10.10.2022

Jediný Krnov přehrál mladé Sršně výrazně, naopak Paskov Sršňům podlehl

Ke svému prvnímu představení v sezóně odjížděli rožnovští mladší žáci do Ostravy. Na výjezd se vypravilo celkem osmnáct hráčů, což je velmi pěkný počet pro dobré rozložení sil v jednotlivých čtyřech zápasech, které Sršně čekají. Sršni po bojovném výkonu urvali jedno vítězství a započali tak svou cestu novou sezónou bramborovou medailí. 

Benjamínkem v týmu mladších žáků je ještě věkem Kristián Malík, který se staví na buly

VS. 2:4
1.FBK Sršni Rožnov p/R   Toro Salibandy Ostrava

Prvním soupeřem na turnaji byl dobře vedený tým Toro Salibandy Ostrava. Sršni měli jasnou početní převahu, což nemusí ale znamenat převahu v kvalitě. Hned od úvodu se mladí Valaši snažili využít výhody většího počtu hráčů a začali napadat soupeřovu rozehrávku až u jejich branky. Z tohoto presinku vyprodukovali hned v úvodu tyčku. Ostravané ale také dokázali kousat a dostali se do vedení, které později dokázali navýšit a udržovali si mírný odstup až do konce utkání. Zápas vypadal herně i na šance velmi vyrovnaně. Rožnovany může mrzet akorát horší kvalita zakončení, ale není to jediný prvek techniky, kde musí kluci zabrat.

VS. 5:1
FBC TIGERS PORUBA ČERNÍ   1.FBK Sršni Rožnov p/R

Pořádající oddíl Tigers Poruba nakonec celý turnaj vyhrál, a proto předvedený výkon Hornets se dá hodnotit jako kladný. Čtyřbranková prohra vypadá jednoznačně, v realitě šlo ale o vyrovnané utkání. Velkou měrou se na výhře soupeře podílelo pár jedinců, kteří hráli nadstandardně, ale i zbytek týmu ukázal kvality. Mladé rožnovské naděje nemusely příliš smutnit, zjistily své nedostatky, hlavně tedy, že musí také více bránit a nesoustředit se jen na útočení, ale také sílu své, pro soupeře nepříjemné, aktivní běhavé hry.

Teo s Patrikem rozehrávají volný úder z obranné poloviny Rožnovanů

VS. 8:1
FBC ORCA KRNOV - bílí   1.FBK Sršni Rožnov p/R

Dobře vedené Kosatky ukázaly, že dosahují kvalit, kterých dosáhnout bude trvat ještě nějaký čas. Osm obdržených branek nevypovídá úplně o předvedené hře, ale sportovně se musí uznat, že Krnov hrál o třídu lepší florbal. Orca využila hned dvakrát chyb při střídání, které ji dodaly sebejistotu. Nezbývá nic jiného, než se z této chyby poučit.

VS. 4:3
1.FBK Sršni Rožnov p/R   PASKOV SAURIANS

Paskovští hráči stejně jako ti rožnovští chtěli uzavřít turnaj aspoň jednou výhrou a nastoupili do něj stejně, jako by se hrálo o první místo. Valaši vstoupili do utkání velmi dobře a brzy vedli o dvě branky. Na to Saurians dokázali reagovat. Nejprve snížili, a poté v závěru poločasu vyvinuli obrovský tlak na rožnovskou nejmladší lajnu, která hrála dlouhý čas bez přerušení, a když už se zdálo, že hru přeruší až poločas, tak tři sekundy před přestávkou svítilo na světelné tabuli skóre vyrovnané. Psychickou výhodou najednou disponovali hosté a svou Csaplárovou past dokázali také dokončit. Zbývalo ještě dost času, ale ani srovnání nezaručovalo Rožnovu poskočení na čtvrté místo. Pět minut před koncem přišlo srovnání a Hornets cítili šanci. Soupeř se ocitl pod tlakem. Zachránila ho branková konstrukce a spálené tutovky pokračovaly. Sršni více chtěli a minutu před koncem přišla odměna v podobě gólu. Těsné vedení si kluci svou bojovností pohlídali a mohla vypuknout obrovská radost, jako by vyhráli Nagano.

Na míčku David Karlík, který se po pauze v letošní sezóně k florbalu vrátil v plné parádě

V zápasech jistil obranu Sršňů novic v jejich dresu, Matěj Pšenica, který se stručně vrátil ke všem zápasům: „První zápas jsem měli vyhrát. Šlo vidět, že jsme byli horší v technice a obraně, a proto jsme inkasovali čtyři góly. Druhý a třetí zápas nás čekal moc silný soupeř. Po těchto zápasech nás čekalo poslední utkání, které jsem vyhráli a užili si pocit vítězství.

Poněkud delší byl komentář letošního trenéra kategorie mladších žáků, asistenta šéftrenéra mládeže v klubu, Daniela Slováka, který je rád za široký počet hráčů v kategorii a povzbuzení kluků do další práce: „Nevěděl jsem, co přesně očekávat, i když mi bylo jasné, že o první příčky hrát nebudeme. Jsme na začátku dlouhé cesty a jsem rád, že jsme ji takhle začali. Odehráli jsme pěkný turnaj s vědomím toho, že hrálo všech osmnáct hráčů rovnoměrně. K dispozici máme do příště ještě nějaké další mladší žáky, spoustu elévů a super kluky z hokeje a doufám, že v Rožnově začne hrát florbal ještě více kluků a holek. Můžeme mít akorát příjemné starosti s tím, abychom vytvořili klukům zápasy navíc, aby si všichni zahráli dostatečně. Turnaj mi ukázal spoustu věcí.. větší nedostatky v technice a bránění, ale také naše silné stránky. Kluci se trochu vykrystalizovali a je mi jasné, že se budou rychle zlepšovat. Děkuji všem zúčastněným.

Pokud trenér Slovák mluvil o zlepšování, tak již za dva týdny uvidí, jak se mu to daří. Po výjezdu do Ostravy tentokrát na Sršně čekají Bolatice s místní poměrně dobře vybavenou halou. Zde svůj turnaj uspořádá jako jeden ze soupeřů Rožnova celek FBC Letka a přivítá ještě Ostravany, hráče Oder a v neposlední řadě Havířov. Půjde o poměrně náročný turnaj pro Valachy, kteří jak doufáme se v konkurenci těchto týmů neztratí a třeba se jim podaří získat alespoň o jeden bodík více než na turnaji, který právě proběhl.

Týmová fotka jak hráčů, tak realizačního týmu.

Sršně na turnaji v řadách mladších žáků reprezentovali:

Brankáři (dole zleva): #2 Matěj Duřpek, #94 Jaroslav Sklenář
Hráči (zleva): #20 Kristián Malík, #52 David Karlík, #25 Matěj Pšenica, #72 Jakub Viták, #3 Nela Balašová, #33 Filip Mana, #55 Jan Salamon, #5 Teodor Malík, #97 Martin Wolf, #69 Norbert Székely, #73 Jakub Mirvald, #14 Natan Karafiát, #50 Jiří Polách, #47 Samuel Krumpoch, #66 Patrik Baránek, #85 Patrik Svoboda
Realizační tým (zleva): Daniel Slovák a Radovan Karafiát

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista


DEBUG INFO:
Zpracovani skriptu trvalo 1669983455.5193 sekund.

Pocet dotazu: 5