youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
09.10.2022

Herně lepší dorostenci mohli několikrát rozhodnout, ale v poslední minutě přišli o body

Dorostenci v Kopřivnici předvedli mnohem lepší vystoupení než v domácích zápasech, ale prozatím jim uniká bodový zisk, přestože porážky o gól a o dvě branky s Jablunkovem a Slovanem Havířovem jsou těsné. Bohužel efektivita zakončení je velmi nízká, a to nelze žehrat na množství šancí, protože těch si Sršni vypracují za zápas slušné množství. 

Kapitánem Sršňů je v sezóně Ota Dressler a vůdčí role se ujmul příkladně

VS. 3:2
FbC Coyotes Jablunkov   1.FBK Sršni Rožnov p/R (1:1, 0:0, 2:1)

S velkou vervou vstoupili do utkání Sršni, kterým premiérově v sezóně kryl záda starší žák, Sven Hanslian. Valachů bylo plné hřiště a několikrát nebezpečně kombinovali v útočné pásmu. Střeleckou nemohoucnost protrhli v šesté minutě, když branku vstřelil Šimon Sewiola. Během druhé části pokračovala podobná podívaná, kdy Sršni byli v útoku, soupeř hrozil ojedinělými výpady. Byl však v jednom z nich úspěšný, a tak přes optickou převahu Rožnova se šlo do kabin za vyrovnaného stavu. Druhá půle opět navázala na stejnou podívanou a soupeři se často uchylovali k přestupkům, které dvakrát vedly k vyloučení. Pro Sršně však výhoda přesilové hry nebyla úplně výhodou, neboť staticky hrané přesilovky se míjely účinkem. Přesto si dokázali už za vyrovnaného počtu hráčů na hřišti vypracovat jasné brankové příležitosti, Kroliczek v brance soupeře však byl k nepřekonání. Z vedení v utkání tak nebylo nic. Třetí část Sršni načali s drobnými změnami v sestavě a oživení přineslo hlavně zařazení staršího žáka Kopeckého, který dělal problémy soupeři svými výpady po levé křídle. K brance se však nakonec dopracovali jeho spoluhráči z pětky, Dressler s Blinkou, kdy druhý jmenovaný konečně přidal vedoucí branku. A mohli na ni Rožnované několikrát navázat, ale chvílemi to připomínalo až střeleckou impotenci. Tři minuty před závěrečnou sirénou byl vyloučen právě aktivní Kopecký a nastaly krušné chvíle pro obranu Sršňů. Ti v oslabení neinkasovali, ale těsně po jeho skončení ano. Trenér tak vzal oddechový čas a minutu před koncem poslal nejzkušenější hráče, aby se pokusili ještě vstřelit branku. Průběh celého utkání by si to zasluhoval. Někdy však míň je víc a o tom se přesvědčili i Sršni, kteří nechali proniknout do své obrany znovu agilního Fojcika a ten nakonec rozhodl o překvapivém vítězství soupeře.

 

Se soupeřem se Sršni potkávají na obou hracích polovinách, tentokrát je to momentka z obranného pásma Sršňů

VS. 3:5
1.FBK Sršni Rožnov p/R   TJ Slovan Havířov (0:1, 1:1, 2:3)

Ve druhém utkání čekal Sršně soupeř rozdílnějšího charakteru než Kojoti z Jablunkova a i výkon Sršňů byl mnohem bojovnější. Právě nasazení Valachů vyrovnalo větší florbalovost na straně soupeře a dlouho to tak vypadalo, že branky nebudou příliš padat. Nakonec se to dvě minuty před první sirénou podařilo soupeři, který měl v této fázi zápasu více ze hry. Po příchodu na hřiště z úvodní pauzy se dokázali hosté velmi rychle zorientovat v útočení a odskočili na dvoubrankový rozdíl. Valachy to ale nesrazilo a naopak přidali na útočném apatitu a nejednou to byl právě soupeř, který se musel obávat inkasování. To nakonec přišlo snížením z hole Rebroše a další branky opět visely na vlásku, ale produktivita na tomto výjezdu Sršňům prostě nepřála. A tak po druhé pauze musela přijít i jistá dávka štěstí, kterou zaznamenal při svém brejku Honza Ondrášek a přes gólmanovy housle srovnal stav utkání. Rožnovany to povzbudilo, ale prostě jim nebylo souzeno skórovat. Postupně si několik hráčů vylámalo zuby na výborném Župníkovi a trest tak přišel v podobě dvou slepených branek. Sršni si vzali ještě oddechový čas, ale ve zbývajícím čase oba týmy jednou skórovaly a Valaši tak vezou domů dvě těsné porážky ze zápasů, kde v obou měli na holích získání bodů.

 

Z Richarda Mariniče se stal po útočníkovi důsledný obránce a v zápasech zaznamenává herní progres

K povedenému výjezdu bez bodového vyjádření dojem zanechal trenér Sršňů z kategorie dorostenců, Zbyněk Macura, kterého bodový půst svého týmu mrzí: „Odhlédnu-li od dosažených výsledků a budu-li se dívat na předvedenou hru, tak jsme zaznamenali herní posun od prvních dvou zápasů v sezóně. Kluci kombinovali, vytvářeli si příležitosti a byli zejména v prvním utkání lepším týmem na hřišti. S Jablunkovem porážku beru částečně na sebe, mohli jsme hrát v posledních minutách více zataženěji, ale kluci si zasloužili výraznější vítězství a určitě herně horší soupeř nás nakonec potrestal jen z našich dvou chyb. Ve druhém zápase byl herně lepší Slovan, nicméně i tady se dalo bodovat. Na klucích vidím, jak mají na tréninku a snaží se, ale trošku je na nich psychická deka z loňské sezóny i letošní, kdy přes dobrou hru si nešáhnou na body a ne všichni v průběhu utkání stále věří, že i přes průběžnou gólovou ztrátu můžou utkání vyhrát. Na tom budeme muset více zapracovat, ale nezměníme to během pár tréninků či zápasů, bude to běh na delší trať.

Sice je Tomáš Blinka ještě starším žákem, kde je lídrem týmu, ale mezi dorostenci už se řadí také mezi opory

Po čtyřech zápasech dorostenci prozatím bez bodů, ale je na čem stavět. To je důležité do dalších bojů, které budou již za dva týdny v Horní Suché a Sršňům se tentokrát postaví SFK Havířov s FBC Letkou. Nebude se jednat o jednoduché soupeře, nicméně bude na Valaších, aby v zápasech zabrali a pokud v nich zejména v posledních dvou měli smůlu a neproměňovali šance, tak právě v těchto duelech může být situace opačná a bodový zisk konečně může přijít. Sršni by ho potřebovali jako sůl.

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista