youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
04.10.2022

Po ospalém začátku nakonec bronzový úvod sezóny pro elévy

Kategorie elévů v podání Rožnovanů by letos měla být relativně konkurence schopnější než v sezóně loňské. Důvodem je malé množství odchodů do mladších žáků, naopak zajímavé množství příchodů z přípravky. Především z přípravky se jedná o hráče, kteří už loni pravidelně za elévy nastupovali, a tak tato pro ně prestižnější soutěž by neměla hráčům dělat problém a měli by to být schopni ukázat na hřišti. V Kopřivnici po dvou porážkách a dvou výhrách začali bronzovým kovem.

Domácí Vikingové v úvodním utkání turnaje byli lepší než Sršni

VS. 4:9
1.FBK Sršni Rožnov p/R   FBC Vikings Kopřivnice

Ranní zápas proti domácí Kopřivnici nás zastihl ještě v polospánku. Než jsme se stihli vzpamatovat, že nám začala sezóna a zápas, tak už jsme prohrávali rozdílem čtyř branek v součtu obou hřišť. Nutno přiznat, že na nás mladící z Kopřivnice vyrukovali s velmi silovým a nátlakovým stylem hry. V druhé půli se nám sice podařilo skóre i celkový dojem ze hry vyrovnat, to ale nebyl případ celkového skóre. To se zastavilo na čtyřech vstřelených a devíti inkasovaných brankách.

VS. 19:6
1. SFK Havířov   1.FBK Sršni Rožnov p/R

Druhý zápas proti Havířovu se nám nepovedl ani na jednom hřišti. Pokud jsme si mysleli, že Kopřivnice hrála tvrdě, tak Havířov tuto činnost pozvedl ještě na vyšší úroveň. Nutno ale přiznat, že měl ve svých řadách několik velmi talentovaných a fyzicky extrémně vybavených hráčů. V jednu chvíli skóre vypadalo až hrozivě, což se naštěstí alespoň opticky podařilo do konce zápasu zkorigovat.

Takto to vypadá, když se jde do šaten po prohraném zápase

VS. 8:1
1.FBK Sršni Rožnov p/R   1.FK Ostrava JIH

Třetí zápas proti Ostravě mohl být zrádný, neboť proti našim klukům nastoupilo mužstvo jen o šesti hráčích. Což po vzájemné dohodě znamenalo, že se hrálo na jednom hřišti. Velká početní převaha právě může být ošemetná, intervaly mezi střídáními jsou dlouhé a je těžké se do zápasu takzvaně dostat. To se nám naštěstí podařilo a v poklidném tempu, jsme si došli pro vítězství o sedm branek.

VS. 13:14
FBC ČPP Bystroň Group Ostrava   1.FBK Sršni Rožnov p/R

Poslední zápas byl proti papírově nejsilnějšímu soupeři. Ale mladým Sršňům se do něj podařilo vstoupit s plnou vervou. Běhali, bojovali, bili se o každý míček. Evidentně zaskočený soupeř brzy prohrával o tři až čtyři branky. Ve druhé půli náš entuziazmus neochladl, branky jsme stříleli na obou hřištích a v obou brankách jsme měli jisté gólmany. A i přes drobné drama ke konci zápasu jsme si připsali cenné vítězství.

Trenérská porada s hráči v zápasové přestávce bývá důležitá, neboť je to jediné místo, kdy si nehraje a trenér může předat pokyny svým svěřencům

Trenérskou premiéru v kategorii elévů si odbyl Michal Konvičný a byl rád, že byla pozitivní s cenným kovem na konci turnaje: „Celkové hodnocení z prvního turnaje letošní sezóny je samozřejmě kladné, jak jinak by se dalo hodnotit celkové třetí místo. Když zapracujeme na začátcích zápasů, abychom nemuseli složitě dotahovat, můžeme se všichni těšit na zajímavou a plodnou sezónu.

Jako trenér Michal Konvičný působí přísně, nicméně „v jádru to je dobrý člověk 😉 😉 ;-)“

Za příjemné překvapení ze vstupu do sezóny se dá považovat třetí místo z Kopřivnice. Povýšit ho budou moci všichni již za dva týdny, kdy v domácí Hornets aréně přivítají ostravské Toro Salibandy a Bohumín, dále také FBC Letku a v neposlední řadě téměř polský Český Těšín. Ani jeden ze soupeřů není z kategorie neřešitelných, proto uvidíme, jaký hráčský mix nachystá v domácím prostředí Michal Konvičný a zda si dokáže sáhnout s elévy na pomyslný vavřín pro vítěze.

Hráčská i trenérská sestava, která Rožnov na turnaji reprezentovala

Sršně na turnaji v řadách elévů reprezentovali:

Brankáři (dole zleva): #1 Šimon Filip, #2 Teodor Malík
Hráči (nahoře zleva): #25 Hubert Kostka, #73 Matyáš Doubek, #74 Bonifác Tůma, #4 Tomáš Konvičný, #21 Vojtěch Jasný, #56 Benjamin Sochacki, #89 Martin Suchánek, #69 Richard Novák, #55 Jakub Holub, #44 Ondřej Kesler, #80 Kristián Malík
Hráči (dole zleva): #5 Matyáš Šarf, #88 Samuel Hanslián, #36 Jakub Turoň, #99 Lukáš Farkavec, #20 Markus Janáč
Dospělí (zleva): trenér Michal Konvičný, asistent Pavel Kesler

Proti Ostrav JIH to byli zase Sršni v plné parádě

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista


DEBUG INFO:
Zpracovani skriptu trvalo 1669984108.2213 sekund.

Pocet dotazu: 5