youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
13.11.2022

Porážku z baráže o 1. ligu vrátilo Torpedo Sršňům i s úroky

Po sérii tří vítězných utkání odjeli Valaši k repríze vyvrcholení loňské sezóny, kdy Torpedo přetlačili v boji o 1. ligu. Pokud se v těchto utkáních prezentovali nepropustnou obranou a vynikajícím Škrobákem v brance Rožnova, tak tentokrát se museli sklonit před střeleckou potencí domácích, kdy zejména Adam Feber čtyřmi brankami narušil ego Sršňů. Valaši tak po deseti zápasech s bilancí pěti výher a pěti proher okupují střed tabulky Národní ligy.

 

13. 11. 2022, 18:00, MSH Havířov

9
Sestava Torpedo Havířov:
Kolář Michal(G), Zapletálek Martin(G), Peřka Vojtěch, Kraus Richard, Vlach Tomáš, Holeš Jakub, Šochman Erik, Křístek Dominik, Kubiczek Denis, Vilím Jakub, Kučera Ondřej, Vítovec Petr, Mrowiec Dominik, Šulc Martin, Kloza Marián, Peřka Kamil, Folwarczný Dominik, Mikulok Jakub, Feber Adam
 
2
Sestava 1.FBK Sršni Rožnov p/R:
Škrobák Jiří(G), Slovák Lukáš(G), Žniva David, Smékal Ondřej, Tesárek Adam, Hegar Patrik, Burýšek Adam, Zimmer Denis, Polášek Marek(C), Kloss Jiří, Plandor Richard, Štůsek Jakub, Burýšek Petr, Lípový Marek, Prašivka Daniel, Najvar Martin, Šimek Jiří
 

po částech: 2:0, 2:1, 5:1

branky (asistence) Torpedo Havířov:
12.Feber, 15.Kraus(Mikulok), 25.Feber(Kubiczek), 38.Feber(Šochman), 42.Feber(Vítovec), 47.Vilím(Kučera), 54.Folwarczný(Mikulok), 56.Kraus(Kloza), 57.Šochman

branky (asistence) 1.FBK Sršni Rožnov p/R:
26.Smékal, 60.Plandor


rozhodčí: Prouza Michal, Rogowski Petr
vyloučení: 2:2; využití: 1:0; diváků: 135

Report:
Zápas proti Torpedu Havířov nezačali Sršni vůbec dobře a šlo vidět, že domácí nic nepodcenili a pečlivě se na zápas připravili. Od samého začátku tvořil hru Havířov a jen díky organizované obraně v úvodní desetiminutovce diváci neviděli gól. Ovšem domácí ukázali, jak zkušeným týmem jsou a díky dvěma chybám rožnovských hráčů se dostali v patnácté minutě do dvoubrankového vedení. Od této chvíle měli jasně navrch a větší šanci nepřinesla ani přesilová hra Rožnova v závěru třetiny. Do druhé části nastoupil Rožnov o dost lépe než do té první a ihned si vynutil několik chyb domácích, ze kterých vznikaly slibné šance. Ale místo toho, aby přišlo snížení, tak ze závaru před Škrobákovou brankou se prosadili opět domácí. Rožnov však rychle reagoval a svým důrazem v útočném pásmu se po čtyřiceti vteřinách zasloužil o snížení Smékal. Po tomto góle se hra srovnala a další snížení bylo ve vzduchu. V polovině zápasu dokonce nabídl Havířov přesilovou hru, která mohla zápas dosti zdramatizovat. Po chybě domácích v oslabení se Sršni dostali do úniku tří na jednoho bránícího havířovského hráče, ale slibnou šanci na kontaktní gól Valaši neproměnili. Místo kontaktního gólu přišel gól „do šatny“ a zároveň takový první pomyslný hřebíček do rakve rožnovských borců. Ve snaze něco udělat s tříbrankovou ztrátou nastoupil Rožnov do závěrečné třetiny jen na dvě lajny. Domácí však ukázali svou vyspělost a kvalitu, když postupně v závěrečné třetině přidali pět branek a udělili Sršňům, kteří dokázali třikrát orazítkovat pouze tyč, lekci z produktivity. V úplném závěru si ještě Havířov vyzkoušel hru bez brankáře, ale v té přišlo pouze snížení na konečný sedmibrankový rozdíl z hole Plandora.

podrobnosti z utkání >>>

Textový online z utkání 

 

Na lavičce slezského celku kormidluje letošní sezónu Lukáš Pěgřimek, který i přes výrazné vítězství viděl drobné chybičky na hře svého týmu: „Dnešní zápas celkově musím hodnotit pozitivně a poděkovat klukům za výkon. Dle mého názoru jsme celý zápas tahali za delší konec, rozšiřovali, zrychlovali hru a byli i efektivní. Zdvižený prst je pro nás druhá třetina. Ukazuje se, že soupeři nás přehrávají pouze ve chvíli, kdy začneme vyznávat styl hry prudká brzda a prošlápnout plyn. Stále nás čeká spousta práce. Třetí třetina byla již pod naší kontrolou. Děkuji soupeři za utkání a divákům za návštěvu.

 

Méně obsáhlé pak bylo hodnocení vedoucího a asistenta trenéra hostů, Petra Burýška, který uznal kvality domácího celku: „Dneska od nás takové ospalé utkání, bez pořádného náboje a ničeho navíc. Je potřeba přiznat, že nás Havířov dneska k ničemu moc nepustil. Musíme se z toho oklepat a v dalších zápasech přidat. Děkujeme soupeři, divákům a rozhodčím.

 

Sršni po devíti získaných bodech tentokrát zapsali nulu a bylo vidět, že Havířovu se utkání povedlo jak herně, tak především střelecky. Jirka Škrobák v bráně Sršňů nedostal příliš šancí dostat se do utkání a většina obdržených branek bylo po krásných střeleckých pokusech do šibenic branky. I takové zápasy v sezóně jsou, ale jen kvalitní týmy se z nich dokáží oklepat a v utkáních návazných hrát s čistou hlavou. Trenérský tandem Kasl – Burýšek tentokrát zvolil ve čtvrteční pravidelný tréninkový termín volno a pokusí se proti Petrovicím 19. i Slovanu 26. zvolit takový „game plan“, který přinese v nejlepším případě dvě výhry.

 

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista


DEBUG INFO:
Zpracovani skriptu trvalo 1675369902.9727 sekund.

Pocet dotazu: 8