23.10.2022

Do sezóny zasáhl v Hornets aréně poslední tým, a to přípravka a hned bodovala proti Vítkovicím

Nemohl být před Sršni z přípravky ostřejší začátek, než čtyři nervózní domácí utkání, ve kterých byla plná tribuna především ze zástupců Rožnova. A ti povzbuzovali seč mohli, svůj tým dotlačili alespoň k remíze s velmi silnými Vítkovicemi. V ostatních zápasech někdy těsně, někdy výrazněji Sršni ztráceli. Po turnaji však bylo vidět, jak si to vše neskutečně užili a všichni věříme, že se to projeví v zápalu do tréninkového procesu.

Teprve šestiletý Marek má neskutečný zápal pro hru a pokud je to v jeho možnostech, nevynechá žádný souboj o míček

VS. 1:0
FBC TIGERS PORUBA   1.FBK Sršni Rožnov p/R

Prvním soupeřem byl Tygříci z Poruby, ti tlačili téměř celý zápas, ale urputná obrana, neuvěřitelně chytající Luky a dobře postavená brána znamenala konečný fotbalový výsledek 1:0 pro soupeře. Rožnov se do šancí dostával sporadicky, ale trocha štěstíčka mohla přinést první překvapení turnaje.

VS. 8:1
TJ Slovan Havířov - Modří   1.FBK Sršni Rožnov p/R

Ve druhém zápase se sršni utkali s velezkušeným Havířovem, ten si nebral žádné servítky s ještě nezkušeným soupeřem a jednoznačně zvítězil, o čestný zásah se postaral Sam.

VS. 3:3
1.FBK Sršni Rožnov p/R   1. SC TEMPISH Vítkovice Tygříci

Třetí utkání proti Vítkovicím mělo jasného papírového favorita, ale trenér Plesník vytáhl ze zálohy zbraň jménem buben, který na tribuně vyburcoval malé Valášky k urputnému výkonu. Poločasové vedení o tři branky pro Rožnov nečekal nikdo. Dva zásahy zaznamenal Sam, jednu trefu přidal Luky. Vítkovice ale po poločase zkonsolidovaly síly a zápas postupně dotáhly na remízu. Jejich další vyložené šance ztroskotaly na čaroději v bráně jménem Luky a mnohokrát zazvonila i branková konstrukce. Šťastná remíza a první dílčí úspěch pro přípravku.

VS. 1:10
1.FBK Sršni Rožnov p/R   FBC Wafarex Český Těšín

Posledním soupeřem byl Český Těšín, ten se do utkání opřel hned ze startu a po minutě vedl třemi brankami. Další branky na sebe nenechaly dlouho čekat a skóre se zastavilo až na nepopulární desítce. Kosmetickou úpravu skóre provedl Markus.

Po vstřelených brankách se hráči ze hřiště vždy jdou podělit o radost s hráči na lavičce

Na své florbalové začátky si vzpomněl hlavní trenér sršní přípravky, Dalibor Plesník, když věděl, že u některých hráčů Rožnova by se daly spočítat počty tréninkových hodin na prstech dvou rukou: „Naši nejmladší florbalisti se teprve seznamují s pojmem florbal, vždyť někteří z nich si hokejku osahali teprve několikrát. Proto není divu, že všichni soupeři byli herně lepší. Postupem času se ale zlepšíme a budeme lépe konkurovat. Děkuji všem svým svěřencům za předvedený výkon a těším se na další práci s nimi.

Mladí Sršni se ani neohřejí a už je bude čekat další turnaj, tentokrát v nedaleké Kopřivnici. Budou mít složitější, neboť asi nebudou mít takovou diváckou podporu, jako tomu bylo doma. Možná je ale zase nebude svazovat taková nervozita. Podle všeho to také vypadá, že Rožnov bude na daný turnaj vysílat hned dva týmy, můžeme se tak těšit na zápas s příchutím derby. Dalšími soupeři pak budou Tigers Poruba, Vikings Kopřivnice a SFK Havířov.

Premiérová sestava rožnovských Sršňů z přípravky včetně realizačního týmu

Sršně na turnaji v řadách přípravky reprezentovali:

Brankář: #1 Lukáš Farkavec
Hráči: #2 Libor Marek Kaleta, #4 Vít Pastorek, #75 Lukáš Bezek, #82 Martin Děcký, #86 Michal Mikulanka, #88 Samuel Hanslián, #91 Daniel Kouba, #94 Václav Radegast Rýpar a #98 Filip Krupa
Realizační tým: Dalibor Plesník a Radek Pastorek

Malinko s atypickým jménem, ale o to s větším výkonem si Vašek užívá své první zápasové minuty na hřišti