youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
16.10.2022

Vítězstvím nad Tigers Poruba starší žáci potěšili své trenérské duo Hanslián – Kozel

Trenérské duo Hanslián – Kozel před sezónou malinko žehralo na dostatečnou hráčskou kvalitu, nicméně první dvojzápas v soutěži ukázal, že se současným kádrem bude možno v soutěži nastupovat. A za pravdu jim dalo domácí prostředí, kde sice SFK Havířov jako lídr soutěže zvítězil, ale Poruba už tak úspěšná nebyla a Valaši brali v lize první body do tabulky.

Porada před úvodním utkání v domácí hale v letošní sezóně měla nádech humoru, který rázem hráče přešel po úvodním hvizdu

VS. 6:2
1. SFK Havířov   1.FBK Sršni Rožnov p/R (3:1, 3:1, 0:0)

Papírově velmi silný soupeř sice nastoupil velmi razantně a ve čtvrté minutě jsme inkasovali laciný gól. Sršni měli problém s pohybem a důsledností, což znamenalo další obdrženou branku v sedmé minutě. Na tuto branku jsme dokázali velmi rychle odpovědět a doufali v lepší časy. V minutě desáté to bylo opět o dvě branky pro soupeře a bylo opět po aktivitě. O přestávce jsme si již klasicky připomněli, že bez běhání to nejde a kluci do druhé třetiny nastoupili aktivně, což vyústilo v branku. Za těsného náskoku soupeře jsme chvíli hráli vyrovnanou partii, ale pak jsme obdrželi další tři branky, které pramenily z nedůslednosti. Do poslední třetiny nastoupili kluci se vztyčenými hlavami a snahou hrát. Aktivita v další branku nevyústila, ale aspoň se Sršni herně naladili na dalšího soupeře.

 

S Havířovem Rožnované hráli více v obranném pásmu, dokázali však i slezského soka zatlačit

VS. 2:5
FBC TIGERS PORUBA   1.FBK Sršni Rožnov p/R (0:2, 2:0, 0:3)

Nováček v soutěži nemá rozhodně na růžích ustláno. S novým týmem se mu zatím nedaří a Sršni je rozhodně nechtěli nechat nadechnout. Povzbuzeni výbornou závěrečnou třetinou minulého zápasu vlétli na Tygry opravdu Sršním způsobem, první třetinu vyhráli po pěkném výkonu o dvě branky. V další třetině, snad jen tak pro zpestření zápasu, Valaši zcela vypadli ze hry. Vše co je zdobilo předcházející část bylo pryč. Poruba se postupně osmělovala a v závěru třetiny po pěkných akcích vyrovnala. Nezbývalo nic než vyčistit hráčům kožichy. Naštěstí si výtky vzali k srdci a vrátili se ke své lepší hře. Herně jsme byli lepší a postupně Tygrům nakládali na cestu domů do Ostravy.

Přísný a kritický, ale zároveň obětavý ve svém přístupu je Sven Hanslián st., který podobný přístup vyžaduje i od svých svěřenců. A pokud si od něj někdo vyslouží pochvalu, tak to už musí stát opravdu za to: „Bohužel se ve hře projevuje přístup hráčů k tréninkům. Ledabylost a nízké nasazení při jednotlivých cvičeních se následně projevuje v zápase, kdy jsou kluci překvapeni, že soupeř chce míček víc a že chce vyhrát. Příjemným překvapením je Jirka Polách, který jako mladší žák začal pravidelně nastupovat ve vyšší kategorii a rozhodně patří mezi platné hráče.

Velmi těsná obrana Tygrů z Poruby byla pro Sršně chvílemi nepříjemná

Po čtyřech odehraných zápasech jsou Sršni sice v dolní polovině tabulky, ale to neznamená, že se nemůžou pokusit zabojovat o lepší pozici. Za dva týdny odehrají pouze jediné utkání, ve kterém v Kopřivnici jim bude za soupeře Český Těšín a jedná se o celek, se kterým by mohli hrát Sršni vyrovnanou partii. Slezský celek dosud v zápasech nebodoval, Valaši mají na kontě jedno vítězství. Případnou výhrou by se Sršni posunuli v tabulce i před Kopřivnici, která je v prvním kole těsně porazila. Rožnované tak zatím v soutěži nejlepších týmů Severní Moravy v kategorii starších žáků mají naději na lepší výsledek než vloni.

Novicem v kategorii starších žáků je Sebastian Štrbík a svůj domácí zápas oslavil i vstřelenou brankou

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista


DEBUG INFO:
Zpracovani skriptu trvalo 1669989619.6464 sekund.

Pocet dotazu: 3