youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
22.10.2022

Valaši připsali povinné vítězství nad zdecimovaným MVILem Ostrava

Třemi body a drobným vylepšením svého postavení v tabulce se prezentovali Sršni přes svými diváky, kteří konečně viděli krásné florbalové akce v jejich podání. Nic na tom nemění fakt, že soupeř nepřijel v optimálním složení. Jejich potíže v klubu jsou známé a šíří se již druhý měsíc florbalovým éterem. Vedení klubu těsně před vypuknutím sezóny se rozhodlo odvolat hrajícího, respektive chytajícího trenéra Vojtu Kořínka a celý kádr tento fakt nedokázal vstřebat a za Vojtu se postavil. Že to mysleli vážně, to se mohl florbalový éter přesvědčit o pár dnů později, když z klubu začali hráči odcházet na hostování a najednou bylo otázkou, zda bude mít MVIL vůbec s čím hrát v sezóně. Naštěstí se podařilo sehnat několik hráčů, kteří dnes tvoří kádr Ostravanů, ale prozatím jdou kluci od vysoké porážky k další vysoké porážce a je otázkou, zda u toho vydrží až do konce sezóny. 

Předzápasová porada, respektive pokřik před zápasem – to vše je důležité, aby tým dobře vstoupil do utkání

22. 10. 2022, 17:30, SH SŠIEŘ Rožnov p. R.

12
Sestava 1.FBK Sršni Rožnov p/R:
Škrobák Jiří(G), Slovák Lukáš(G), Žniva David, Smékal Ondřej, Hegar Patrik, Kittel Petr, Zimmer Denis, Polášek Marek(C), Kloss Jiří, Plandor Richard, Štůsek Jakub, Burýšek Petr, Lípový Marek, Prašivka Daniel, Najvar Martin, Šimek Jiří
 
3
Sestava 1.MVIL Ostrava:
Schiedek Jakub(G), Kaprál Jaroslav, Uherek Lukáš, Moldřík Jan, Valigůra Vojtěch(C), Rajnošek Vojtěch, Trojek Ondřej, Kořínek Vojtěch, Veselý Jaromír, Zlámal Dominik, Kafna Jan, Ševčík Tomáš, Tonka Tomáš, Zlámal Tobiáš, Ovčačík Stanislav
 

po částech: 3:1, 4:2, 5:0

branky (asistence) 1.FBK Sršni Rožnov p/R:
6.Polášek(Žniva), 8.Zimmer, 18.Kittel(Hegar), 27.Smékal(Burýšek), 28.Kittel, 34.Kittel(Lípový), 35.Polášek(Smékal), 45.Polášek(Kittel), 47.Prašivka(Burýšek), 52.Lípový(Smékal), 59.Kittel, 60.Štůsek(Smékal)

branky (asistence) 1.MVIL Ostrava:
17.Valigůra, 38.Rajnošek(Uherek), 39.Zlámal(Ševčík)


rozhodčí: Gavlas Libor, Hála Pavel
vyloučení: 3:0; využití: 0:0; diváků: 87

Report:
Po nepovedeném výjezdním utkání v Třebíči potřebovali naši borci vzpruhu v podobě vítězného zápasu a utkání s ostravským MVILem se zdálo jako ideální možnost, jelikož se celek z Ostravy nachází po předsezónní obměně kádru na posledním místě tabulky. Diváci si však nemohli nevšimnout, velmi pozměněné sestavy i domácího celku. Trenér Kasl ve snaze s prozatímním nepříznivým vývojem sezóny chtěl něco udělat a v sestavě tak nezůstal téměř kámen na kameni. A vyplatilo se. Ihned od úvodního hvizdu se hrálo pouze na jednu bránu a ostravští se bránili po většinu času tlaku Rožnova na své vlastní polovině hřiště. Netrvalo dlouho a již v osmé minutě svítilo na tabuli dvoubrankové vedení domácích. Slezané sice z ojedinělé šance snížili přízemní střelou na rozdíl jedné branky, ale trvalo to přesně pětačtyřicet vteřin, než si dvoubrankové vedení vzali domácí zpět. Ve druhé třetině se kontinuálně navázalo na úvodní pasáž a po dalších patnácti minutách bylo skóre již s šestribrankovým rozdílem ve prospěch Sršňů, přičemž domácí Petr Kittel v polovině zápasu slavil završení hattricku. Na konci třetiny byli Ostravané odměněni za to, že nesložili své zbraně a dvěma slepenými brankami snížili na v té chvíli přijatelné čtyřbrankové manko, ale více jim toho v zápase už skvěle chytající Slovák nedovolil. V závěrečné třetině jsme již sledovali postupné navyšování brankového rozdílu a po skončení zápasu byl tento rozdíl devíti branek při skóre 12:3. Hattrick se podařilo po Kittelovi vsítit i domácímu kapitánovi Poláškovi a nutno vyzdvihnout i výkon Smékala, který k jednomu gólu přidal tři asistence. Po konečném hvizdu diváci mohli sledovat již typickou oslavnou píseň Sršňů a věříme, že nebude v sezóně pouze ojedinělá a budeme si ji moci společně zazpívat po každém zápase.

podrobnosti z utkání >>>

Textový online z utkání 

Gólmanskou premiéru zažil v dresu Sršňů Lukáš Slovák a byla povedená s vítěznou tečkou

Nelehkou úlohu trenéra v polovině září nově sestaveného celku MVILu Ostrava zastává Miroslav Kučera, který po zápase lehce bojoval s domácími pořadateli, když sice po naléhání natočil videorozhovor se zhodnocením utkání, ale poté odmítl jeho publikování s ohledem na vlastní GDPR, a tak přestože na to pořadatelé mají právo, nakonec mu vyšli vstříc a jeho stydlivost dle jeho přání nahradili textovým vyjádřením: „Utkání bych zhodnotil celkem pozitivně, udělali jsme další krůček ve své pasáži a budeme pokračovat dále. Pokud budeme i v příští sezóně v Národní lize, budeme tam, ale je to nyní tým, který je nově poskládaný, od poloviny září teprve trénujeme. Máme tak pár tréninků za sebou. Děkujeme soupeři za utkání.

Kuba Štůsek už nemá takovou minutáž, jako když pravidelně trénoval

Zaskočeně působil tentokrát hlavní trenér Sršňů, Miroslav Kasl, před reportérem utkání, když po jednoznačném vítězství byl dotázán, zda byl výkon Valachů ideální a on v něm stále viděl některé z chyb:

Až obdivuhodný přístup hodný hrdinství je vidět na hráčích ostravského MVILu, kteří jej nyní reprezentují a kteří v minulé sezóně většinou hráli jen regionální ligy. Skokově nyní mají možnost se utkávat v celostátním měřítku. Mezi tyto však nepatří věkem ještě junior, Vojtěch Valigůra, který jako jeden z nejnadějnějších juniorů i loni doplňoval tehdy zkušený kádr Ostravanů:

Jako na trní hraje v poslední době inventář rožnovského klubu, který se před sezónou vrátil na místo, které ho vystřelilo na několik sezón do superligových výšin, Petr Kittel. Jeho nervozita však neplyne z předvedených výkonů, nýbrž z manželky Evy, která brzy bude mířit do porodnice a Petr tak musí být nachystaný prakticky kdykoliv v utkání hodit na dres nějaké oblečení a jet „fandit“ tentokrát své ženě, stejně jako ona několik sezón jezdí fandit do florbalových hledišť:

Pohodové vítězství je příjemným balzámem na několik poslední utrápených zápasů, které přes herní převahu Sršni nedovedli do vítězného konce. Musejí se však již dívat dále a odrazit ke zlepšeným výkonům podpořených produktivitou. Dvě nejbližší utkání jsou s nováčky soutěže, kteří se nacházejí na rozdílných pólech tabulky. Výše je určitě nejbližší soupeř Sršňů, Šumperk, za kterým v neděli Valaši pocestují a výsledkově si nepřipouští nic jiného než plný bodový zisk. Nebude to však jednoduché, neboť nadšeně hrající hráči Asperu chytli na začátku sezóny vlnu, kdy překvapivými výhrami okupovali dlouho špici tabulky. V této chvíli tabulku již sice nevedou, přesto pořád těží z výborného začátku ligy a uvidíme, zda jim Sršni zatnou tipec.

Stejně jako Štůsa i Richard Plandor to má složitější s tréninkovým vyžitím, když teď studuje v brněnském prostředí

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista