youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
15.10.2022

Elitní tým mužů potvrdil na Vysočině nepovedený vstup do sezóny

Rozpačitých úvodních šest kol je za Sršni, kteří prozatím zůstávají stínem loňského závěru sezóny, kdy většinu soupeřů drtili efektivitou střelby a precizní organizací obrany. V zápasech často nejsou horší týmem, spíše naopak mají více ze hry, ale stejně jako fotbalová Slavia, nedokáží přetavit herní převahu do výsledkové podoby. Po porážkách od Kopřivnice, Hranice, Opavy a v tomto případě Třebíče jsou již v horší polovině tabulky.

Nesmlouvavým jako vždy byl na buly Patrik Hegar

15. 10. 2022, 18:00, SH TJ Spartak Třebíč

4
Sestava Snipers Třebíč:
Brestovský Petr(G), Bazala Jan(G), Suchomel Jiří, Ruber Matyáš, Dvořák Lukáš, Kůs Kryštof, Picmaus Milan, Štveráček Lukáš, Dlabač Jaroslav, Jahoda Vojtěch, Benáček Adam, Machálek Michal, Svoboda Alexander, Horák Rudolf, Karpíšek Martin, Žák Martin, Malich Zdeněk
 
3
Sestava 1.FBK Sršni Rožnov p/R:
Škrobák Jiří(G), Žniva David, Smékal Ondřej, Hegar Patrik, Kostelecký Jakub, Kittel Petr, Zimmer Denis, Polášek Marek(C), Kloss Jiří, Plandor Richard, Štůsek Jakub, Burýšek Petr, Lípový Marek, Prašivka Daniel, Najvar Martin, Šimek Jiří
 

po částech: 1:1, 1:2, 2:0

branky (asistence) Snipers Třebíč:
10.Jahoda, 22.Kůs(Dvořák), 56.Malich(Suchomel), 58.Malich(Karpíšek)

branky (asistence) 1.FBK Sršni Rožnov p/R:
14.Žniva(Zimmer), 23.Zimmer(Hegar), 35.Kittel(Prašivka)


rozhodčí: Fuciman Tomáš, Urbánek Pavel
vyloučení: 2:1; využití: 0:1; diváků: 63

Report:
Do Třebíče vyrazili borci z Rožnova s jasným cílem, a to zlomit smůlu z předešlých koncovek zápasu a odvézt z Vysočiny domů plný počet bodů. Od samotného začátku tahali Rožnovští za delší konec provazu a soupeře přehrávali, ale míček za zády soupeřova gólmana ne a ne dostat. Bohužel to byli Třebíčané, kteří otevřeli skóre zápasu, když na dorážku hostujícího Jahody z ojedinělé šance byl Škrobák krátký. Netrvalo to dlouho a radovali se i Sršni, když standardní situaci ze středu hřiště střelou z výběhu proměnil v gól Žniva, což bylo palivem pro ještě větší tlak Rožnova. Vzrůstajícímu tlaku však chyběla gólová tečka. Na začátku druhé třetiny byl vyloučen hráč Třebíče, ale místo aby skórovali Valaši, byl to hráč domácích, který využil nedorozumění Rožnovanů s vlastním brankářem. Naštěstí pro Sršně se jim po krásné kombinaci, na jejímž konci střílel do polo odkryté klece sváteční zakončovatel Zimmer a zasloužil se o srovnání skóre. V půli zápasu byli odměněni naši hráči za trpělivost a zodpovědnost a šli do vedení po souhře Prašivky s Kittelem. Obrovská energie a úleva kypěla ze Sršňů po tomto góle. S jednobrankovým vedením započala závěrečná třetina a ač začali být domácí aktivnější než v dosavadním průběhu, do vážnější šance puštěni nebyli. V rozmezí třinácté a patnácté minuty třetí části se Rožnov dostal do třech stoprocentních šancí, když už našemu hráči čelil jen domácí brankář, ale jako v předchozích zápasech se štěstí na naši stranu nepřeklopilo. Po stoprocentních šancích Rožnova se míček dostal na hole domácích a ti se z brejku a opět z doražené střely nemýlili. Aby toho nebylo málo, neuběhly ani dvě minuty a po náhozu z poloviny hřiště se míček nešťastně odrazil od hokejky jednoho z blokujících hráčů a přeloboval Škrobáka. Tři zbývající minuty a hra v šesti hráčích v poli, která byla po minutě ještě vylepšena o vyloučeného domácího hráče, měla změnit osud tohoto utkání. Během přesilové hry si Rožnov vytvořil nespočet stoprocentních šancí, když míček poskakoval v brankovišti pod nohama soupeřů, ale síť se nezavlnila a Sršni tak se sklopenou hlavou museli koukat, jak domácí Třebíč slaví svou druhou výhru v dosavadním průběhu sezóny.

podrobnosti z utkání >>>

Textový online z utkání 

Několika úspěšnými zákroky se prezentoval v utkání Jirka Škrobák, nicméně nakonec inkasoval o jednu branku více než jeho soupeř ve svatyni domácích

V loňském semifinále si můžeme vzpomenout po druhém utkání hraném v Rožnově na velmi emotivní, až uplakaný komentář hostujícího trenéra Michala Kelblera, který spílal rozhodčím za ovlivnění utkání. Po dnešním domácím utkání byl mnohem spokojenější za kroky, které podle něj vedly k vítězství domácích Sniperů: „Po vyrovnané první třetině jsme začali ve druhé za soupeřem zaostávat. Hru jsme stáhli na dvě lajny s cílem zvýšit tempo a vytvořit si šance. To se nám nakonec povedlo i přes naše závěrečné oslabení a soupeřovu hru v šesti. Jsou to velmi cenné tři body s těžkým soupeřem a doufám, že to bude vzpruhou pro nás do dalších zápasů. Díky soupeři za zápas a šťastnou cestu domů.

Malinko za svou produktivitou oproti loňské sezóně zaostává Ondřej Smékal

Z úst vedoucího týmu hostů, Petra Burýška, nemohlo přijít kladné hodnocení, když si Sršni prakticky vyhraný zápas sami dovedli do jednobrankové porážky: „Utkání jsme nezačali úplně nejlíp, ale trpělivostí jsme se postupně dostali do zápasu, který jsme relativně měli ve své režii, teda až na poslední část. Bohužel nás tato poslední třetina stála zápas. Děkuji soupeři, divákům a rozhodčím.

Petr Kittel v číslem 44 byl třetím střelcem v pořadí Sršňů v tomto utkání a dlouho se jednalo o vítěznou trefu

Pokud se chtěli Sršni rehabilitovat svým fanouškům za výkon proti Opavě, který nebyl špatný, ale na vítězství nestačil, tak v Třebíči se jim to bohužel nezdařilo. Vedli sice ještě pár minut před závěrečným hvizdem, ale ruky na dlouhou nakonec po šedesáti minutách měli domácí borci a Sršni svou rehabilitaci budou muset posunout do domácího prostředí, kde je příští víkend čeká beznadějně poslední ostravský MVIL. V týmu soupeře došlo před sezónou k obrovským veletočům, a tak nastupující sestava není adekvátní Národní lize. Na to se však Sršni nesmí ohlížet a musí jít tvrdě za vítězstvím, které by je odrazilo k dalším výsledkům a posunům v tabulce vzhůru.

Oproti domácímu utkání, kdy nastoupil v obranných řadách, tentokrát Jirka Kloss působil na podhrotu třetí formace

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista


DEBUG INFO:
Zpracovani skriptu trvalo 1669987457.6462 sekund.

Pocet dotazu: 8