youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
02.10.2022

Gólové tornádo se sneslo na Sršně a ti si přivezli domů předčasnou vánoční nadílku

Ke svému druhému výjezdu sezóny odjížděli rožnovští junioři prvního říjnového dne do Třince. Ještě den před zápasy nebyla jistota, zda tým bude v dostatečném počtu a vše se řešilo také s vedením regionální unie. I když nominaci obdrželo osmnáct kluků, tak se ukázalo, že úspěch bude sehnat aspoň jednu lajnu. Tlak z regionální unie byl velký, aby se zápasy neodkládaly a odehrály se i v malém počtu hráčů. Na poslední chvíli se to nakonec podařilo a odcestovalo se v sedmi hráčích a brankáři. Nebyl to ale jediný úspěch toho dne, dorostenecký gólman Dan Rissel si našel nové kamarády v prostředí zdravotníků, když soupeři proti němu hráli nevybíravě. Další úspěch zaznamenal Honza Rumplík, který zneškodnil bombu na mapě Mirage a nakonec Mates Rozkošný v KFC dostal lísteček s číslem svého dresu. Tím ale úspěchy skončily, a i když kluci nepodali špatné výkony, tak na body to nestačilo.

Honza Rumplík jako správný kapitán neopustil své spoluhráče a šel neustále příkladem

VS. 0:30
1.FBK Sršni Rožnov p/R   FBC Intevo Třinec (0:10, 0:7, 0:13)

V domácím prostředí čekalo Třinec nejprve rozcvičení s Rožnovem, a poté jeden z nejdůležitějších zápasů sezóny... a to boj o čelo tabulky s SFK Havířovem. Pro Rožnovany to byl ostrý zápas, ve kterém i přes snahu po celou dobu nehráli rovnocenně. Starší a početnější soupeř ukazoval obrovské kvality a svatyni rožnovské budoucnosti rozvlnil jen třicetkrát. Valaši mohou děkovat výbornému Risselovi, který přes dorostenecký věk zachytal velmi dobře. Brankáře dokázal Rožnov vždy dobře vychovávat, tréninky i když nejsou zaměřené přímo na ně, tak se v nich brankaři přirozeně naučí mnoho. Bez Dana by padlo určitě mnohem více branek. Nejlepší pasáž hry přišla v druhém dějství, celou polovinu třetiny se skóre na světelné tabuli neměnilo a nebylo to výpadkem na zapisovatelském stolku. Valaši více napadali, lépe obsazovali, ale když obdrželi branku, tak koncentrace šla dolů. I když podle skóre to nevypadá, tak všichni Sršni zaslouží uznání. V těžké situaci pomohli klubu, zápas odehráli na své maximum. Díky patří také soupeři, který nepolevil a neposmíval se a přirozeně si užíval florbalu.

 

O přestávkách mezi zápasy je důležité relaxovat, jako se to povedlo i trenérovi s jeho svěřenci

VS. 15:0
FbK Horní Suchá   1.FBK Sršni Rožnov p/R (4:0, 7:0, 4:0)

Do dalšího klání proti Horní Suché nastoupil tým smířeně. Pro některé to může znít nehezky, jakoby se žlutočerní ani nesnažili. To ale neplatilo, přesto že výherce nemusela určit náhoda, tak se hráči snažili hrát jak to jen šlo. V některé momenty ale docházely síly. To pocítil třeba Richard Marinič, který na konci utkání dostával křeče. Bohužel kluci doplatili na svoji bohorovnost v létě, kdy se ani jednou nezúčastnili své letní přípravy. Do utkání nezasáhl takřka vůbec ani jediný junior v sestavě Honza Rumplík, který i v prvním zápase částečně nehrál a když už, tak ho v pohybu omezovalo zranění, přes velkou bolest ale bojoval. Ze zápasu stojí za to zmínit několik věcí. Góly to moc nejsou, těch padlo prostě opět mnoho, ale určitě musíme zmínit opět přátelského a fér soupeře, který nic nevypouštěl. Ke konci utkání přišlo také krásné gesto, jak od protihráčů, tak jejich trenéra a rozhodčích. Tím potěšili trenéra juniorů Dana Slováka a snad jim koncovka klání zpestřila hru.

 

Jednou z dorosteneckých posil byl i Richard Marinič, který v obraně podal slušný výkon

Není jednoduché se vyjadřovat po podobným výsledcích nikomu z realizačnímu týmu juniorů, nicméně Daniel Slovák tak učinil a ví, že je před ním nejen hromada práce, ale především úsilí v tom, aby tým byl do dalších zápasů jednotný a dostatečně početný: „Jsem rád za strávený čas s kluky. Jen díky nim ten den stál aspoň trochu za něco. Je mi strašně líto toho, jak se teď musí cítit. Situace v týmu není pro nikoho lehká, ale kluci se snaží. Dnes bojovali naplno, i když věděli, že nemají šanci. Také se s nimi velmi dobře pracuje a ten potenciál kam růst je opravdu veliký. Těším se na to, jak budu přihlížet jejich cestě. Děkuji také soupeřům, kteří nepolevili a chovali se k nám vzorně.

Nedostatek hráčů na straně Sršňů v tomto utkání se ukázal „v plné nahotě“

I Honza Rumplík, toho času zraněný kapitán juniorů, byl smutný, že se musí některé zápasy odehrát, i když je výsledek předem téměř jasný: „Večer den před utkáním se nám podařilo poskládat alespoň sedm hráčů a gólmana. Zápasy byly špatné, Třinec i Horní Suchá dojeli s třemi lajnami kluků, během zápasu pak byla šance postupně blížící se k nule. I když jsme se snažili co to šlo, tušili jsme, že zápasy jsou prohrané, ale i přes to jsme nastoupili a dali do toho vše. Určitě to chce do příštích zápasu zvednout účast, ale s počtem juniorů to bude těžké.

Po Třinci další dvojzápas uspořádá havířov v hale ve Stonavě. Pro juniory to bude hlavně psychicky těžký dvojzápas, neboť se střetnou s lídrem z Kopřivnice a následně se sousedem z tabulky, Jablunkovem. Proti Vikingům bude důležité, kolik hráčů především na zápasy odcestuje, protože se očekávají tři pětky soupeře a fyzicky náročné utkání. S Jablunkovem naopak půjde o to odpoutat se ze dna tabulky a získat první body. Slezané na tom nejsou podobně jako Rožnov nijak růžově s počtem hráčů, a tak pokud se mají Sršni v sezóně zvednout, tady je ta pravá chvíle.

Po domluvě se soupeřem na pár posledních minut v zápase nastoupil i v té chvíli hrající trenér, Daniel Slovák

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista


DEBUG INFO:
Zpracovani skriptu trvalo 1669983839.8647 sekund.

Pocet dotazu: 3