11.10.2022

Novojičínští Warriors si v regionální lize zadělali na problémy

O ambicích šéfů Burýškových jsme psali minule. Ty však po porážkách od Bílovce a zálohy Petrovic byly narušeny, neboť nejvyšší Regionální liga nemá vyřazovací část, ale pouze dlouhodobou část základní, a tak každé zaváhání se během celé sezóny počítá. Naštěstí už v soutěži za čtyři kola každý tým nějaký ten bod ztratil. Pro Warriors je škoda zejména porážky s Petrovicemi, pro které to byl dosud jediný bodový zápas v sezóně.

Již v loňské sezóně byl pointmakerem Novojičíňanů Dominik Eichner a nejinak tomu je letos

VS. 7:5
Z.F.K. Petrovice B   Warriors Nový Jičín FBK Sršni B (3:2, 1:2, 3:1)

V prvním utkání se Warrioři utkali s béčkem místního ZFK. Domácí posilněni o několik borců z áčka si poprvé v této sezóně chtěli připsat body do tabulky. Byli to ale Warriors, kteří se ve čtvrté minutě ujali vedení zásluhou Eichnera. Bohužel už po dvaceti sekundách domácí vyrovnali. Oba týmy se postupně dostávaly do tempa. K vidění byly tvrdé souboje a první vyloučení. Do konce první třetiny padly ještě tři branky. Postupně se trefili domácí, poté vyrovnal Koloničný, ale poslední slovo měly opět Petrovice. Do dvoubrankového vedení se domácí dostali v úvodu další třetiny. Za hosty ale snižoval Najvar a skóre srovnal Kittel. Vypadalo to, že se Warriors nadechují k závěrečnému tlaku a utkání přetaví na svou stranu. Nicméně se začátkem třetí třetiny se do hry Warriors vrátila nemastnost a neslanost. Jakoby chybělo pověstné srdíčko. A soupeř trestal. Postupně Petrovice odskočily až na rozdíl tří branek. Srovnání už bylo nad síly kluků. V závěru pouze snižoval na konečných 5:7 Najvar.

Důležitým pojítkem mezi týmem a rozhodčími je Petr Burýšek, hlavní zakladatel celého „novojičínského hnutí“

VS. 5:7
Warriors Nový Jičín FBK Sršni B   FBC Spartak Bílovec (1:3, 1:2, 3:2)

Do druhého utkání nastoupili Warriors s jasným cílem porazit Bílovec. V úvodním kole s nimi uhráli remízu. Všichni zúčastnění tedy očekávali vyrovnaný boj o každý metr na hřišti. Bohužel díky opětovnému neproměňování šancí a chybám v obraně rychle prohrávali o dvě branky. Snížit se podařilo Kittlovi. Bílovec ale ještě do konce úvodní třetiny stihl opět odskočit. Na rozdíl tří branek zvyšovali Bílovečtí v páté minutě druhé třetiny. Snížit se podařilo Sadilovi. Ale vzápětí obdrželi Warriors další branku a s body to nevypadalo vůbec dobře. S cílem otočit utkání vlétli kluci na palubovku a pořádně Bílovci zatopili. Snižoval Kittel, pak Kittel mladší a srovnával Eichner. Najednou zase bylo veselo. Bohužel jen necelou minutu. Bílovci se podařilo potrestat dvě chyby a zvítězit. Kluci doplatili především na střeleckou impotenci, na chyby v obraně, na nedůraz v soubojích, ale především chyběla touha vyhrát.

Hrajícím trenérem Warriorů je Petr Kittel, který zároveň plní roli přirozeného vůdce

S nelehkou situací po dvou porážkách se musel smířit i hrající trenér Warriorů, Petr Kittel, který jistě chtěl mít po čtyřech kolech více bodů než dosavadní čtyři: „Z tohoto výjezdu jsme hodně zklamaní. Individuální chyby a nesoustředěnost nás stály oba zápasy. Do příště musíme změnit kompletně herní systém a stáhnout sestavu na méně hráčů. Věřím, že na tom zapracujeme a budeme úspěšnější.

Vedle bratra Petra nelze opomenout jeho dvorního nahrávače Vláďu, který si víkendové dny zpestřuje dobrým florbalem

V dalších zápasech na konci října budou mít Válečníci přijatelnější soupeře a nemohou pomýšlet na nic jiného než na dvě výhry. Nejdříve vyzvou Domaslavice, které s nulovým ziskem uzavírají celou tabulky. Někteří z kádru novojičínských si Domaslavice otestovali v Poháru, kde v dresu Sršňů zaznamenali nad soupeřem jasnou výhru. Druhý zápas bude těžší, přesto ani hráči Českého Těšína by neměli být pro Warriors překážkou. Pokud vše na konci října vyjde podle představ, můžeme se těšit na „válečnický“ posun tabulkou vzhůru.

Warriors si již nedokáží představit obranu bez obrovitého Milana Koloničného, který dokáže být v zápasech i dostatečně produktivní