youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
21.08.2022

Bezpečný postup do druhého kola Poháru ČF vezou Sršni z Opavy

Tradičně Sršni začínají svou sezónu účastí v Poháru Českého florbalu, kdy trenér dává příležitost zejména hráčům širšího kádru, aby zabojovali o základní sestavu pro ostré ligové zápasy. V kádru Valachů se tak objevilo hned několik nový jmen, ale i těch pomalu již zapomenutých. Sršni v zápasech, kde byli favoritem, potvrdili papírové předpoklady i na hřišti a nakonec v jediném souboji, který byl vyvrcholením turnaje, podlehli kolegům z Národní ligy, Kopřivnici, která přijela malinko v konsolidovanější sestavě než kterou měli Sršni, a to se nakonec projevilo i v samotném utkání proti Vikingům.

Kapitánskou pásku na zápasech 1. kola poháru nosil hrdě Patrik Hegar

VS. 11:5
FBK Sršni   SK Domaslavice (2:2, 3:1, 6:2)

V úvodu se jednalo o vyrovnané utkání, které v první třetině oba týmy vyjádřily dvěma brankami v sítích soupeřových gólmanů. Pro Sršně stejně jako pro soupeře se jednalo o první utkání v nové sezóně a Valaši potřebovali upřesnit pokyny, které jim zejména v úvodní třetině vehementně se snažil předat trenér Kasl. Druhou část Sršni odehráli lépe, kdy nejdříve využili nabídnutou přesilovou hru a později dovedli konec třetiny do dvougólového vedení nad soupeřem z Domaslavic. V úvodu třetí části přidali další dvě branky a zdálo se, že utkání dovedou Rožnované do poklidného konce. Soupeři však po faulu nabídli Rožnovanům přesilovou hru, ve které při nepřehledných soubojích a opatrném rozhodování rozhodčí vznikly vyhrocené situace, které neunesl zejména Patrik Hegar, u něhož to pro Rožnov skončilo nejen vyloučením za nesportovní chování, ale také následným osobním trestem. Ve dvoujnásobné přesilovce dokázaly Domaslavice snížit zpět na rozdíl dvou branek, ale čtyři následné branky v jejich síti znamenaly konečný šestibrankový rozdíl ve skóre a pohodlné vítězství Sršňů.

 

Z juniorského kádru do mužů povýšil i rodilý rožnovák, Jirka Kloss

VS. 5:0
FBC Vikings Kopřivnice   FBK Sršni (1:0, 2:0, 2:0)

Druhé utkání Sršňů s Vikingy z Kopřivnice mělo být předčasným vyvrcholením celého turnaje ČF konaného v rámci 1. kola v Malých Hošticích. A od začátku bylo znát, že proti sobě nastoupily zkušené týmy, které se znají z působení v celostátní Národní lize. Do branky Sršňů také poprvé v kariéře nastoupil ještě loni dorostenec, letos prvním rokem junior - Lukáš Slovák a měla to být pro něj premiéra opravdu v ostrém utkání. V první vyrovnané třetině nakonec byli Vikingové šťastnější, když vstřelili jedinou branku celé části, nicméně vyrovnaná hra dávala předzvěst, že bude pokračovat i po přestávce boj o každý metr hřiště. Tak tomu i bylo a přestože šance byly na obou stranách, gólmani vynikali. Zlom přišel v polovině utkání, když po nevinném střetu se zranil gólman Vikingů, Kuba Strakoš, který se před sezónou netajil zaječími úmysly opustit kopřivnický klub. Nahradil ho Adam Strouhal a Sršni vycítili šanci. Krutě se však přepočítali, protože Adam nejen že navázal na práci svého kolegy, ale uvedl se hned ze začátku několika brilantními zákroky, které srážely psychiku Sršňů, zvláště když do konce druhé části dokázali Vikingové hned dvakrát skórovat. Třetí část pak přinesla navazující úpěnlivé snažení Sršňů, které při šesti hráčích v poli Rožnovanů dokázali Vikingové dvakrát potrestat do prázdné svatyně. Konečný pětibrankový rozdíl vypadá jasně, ale jednalo se o vyrovnané utkání, pro které bylo klíčové, že v polovině zápasu nedokázali Sršni své šance využít a naopak Vikingové úspěšní byli.

 

V zápasech je důležité před vlastním brankovištěm nepouštět soupeře do zakončení či dorážek

VS. 6:3
FBK Sršni   KTG Bruises Opava (2:1, 2:0, 2:2)

Oddechové utkání čekalo Sršně v třetím utkání 1. kola Poháru ČF. Téměř celé utkání neškodný soupeř z Opavy dával možnost vyzkoušení herních variací pro trenéra Kasla a ten toho i plně využíval, aby se připravoval na náročnou sezónu s týmem. A protože pohodový průběh čekal i před utkáním, mohl do něj zasáhnout i jako hrající trenér. První dvě minuty a vstřelené dvě branky de facto do konce zápasu určily ráz zápasu, kdy bránící soupeř se soustředil na zhuštění prostoru před svou svatyní a Valaši dobývali tuto často neprostupnou hráz. Postupně se jim podařilo do poloviny třetí části zasadit hned šest žihadel a v posledních minutách dovolili zvolněním tempa zkorigovat soupeři jednoznačné skóre v utkání, za což jim nebyl úplně vděčný Lukáš Slovák, který se sice výsledkově rehabilitoval po včerejším utkání s Kopřivnicí, ale rozhodně ho nemuseli Sršni v závěru utkání nechat tolikrát na holičkách a nemusel tak obdržet tři branky v utkání. Pohodová atmosféra ze střídačky se nakonec přenesla i na něj a Sršni se mohli koncentrovat na závěrečný duel víkendu.

 

Štírek na levém křídle, poctivý do obrany a s bonusem při podpoře útočné hry, to je Jakub Štůsek

VS. 2:6
TJ Sokol Frenštát p.R.   FBK Sršni (1:3, 0:3, 1:0)

Na závěr 1. kola ČF - turnaje konaného v Malých Hošticích - čekal na Sršně soused z pod Radhoště a toto "přespindulové" derby mělo příchuť hned u několika hráčů, kteří buď bydlí v opačných městech, než hrají, nebo se prostě a jednoduše jen dobře znají. Také pro trenéra Kasla to byl speciální zápas z před chvílí popsaného důvodu, proto zůstal zkušeně pouze na střídačce jako trenér a dohlédl, aby Sršni potvrdili roli favorita utkání. To se dařilo od úvodních minut, kdy na jednu branku obdrženou v úvodní části Valaši odpověděli hned třikrát. Pohodu si přenesli i do dalšího průběhu a tři další trefy po druhé části hrozily nejen pětibrankovým rozdílem, ale i případným debaklem pro soupeře. To ale nakonec Rožnované nedopustili, neboť poslední třetinu pojali velmi bohorovně, další branku už nepřidali, naopak jednu trefu inkasovali a umožnili soupeři důstojně se rozloučit. Konečný čtyřbrankový rozdíl a výhra Sršňů byla jednoznačná, nikoliv však krutá pro kolegy z Radhoště.

 

S Martinem Najvarem v útoku Rožnov má zajištěn přímý tah na branku

První kolo Poháru ukázalo nejen trenérovi, ale také celému realizačnímu týmu, že po odchodu Pavla Barabáše do FBC Ostrava nebude jednoduché najít nového lídra kabiny a zosobněnou personu v jednom v týmu Sršňů. Dlouhodobého kapitána Valachů tak bude muset nahradit hned několik hráčů, a to především těch kariérově starších. Vzhledem k předem danému pavouku je také jasné, že v příštím kole se Sršni střetnou s Orly téměř z polské Orlové a nebude se proti tomuto diviznímu soupeři jednat o jednoduché utkání, neboť už loni potvrzoval své kvality během ligové soutěže a v prvním kole měl podobnou bilanci jako Sršni – jednu porážku a tři výhry.

Adam Burýšek před sezónou hlásí plnou připravenost

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista


DEBUG INFO:
Zpracovani skriptu trvalo 1675370196.7339 sekund.

Pocet dotazu: 5