youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
18.09.2022

Úvodní tři body v sezóně mají na kontě muži v Národní lize

Ani druhé utkání v Národní lize mužů nebylo pro Sršně jednoduchým duelem, vždy je čekal po kopřivnických Vikingech soupeř papírově ještě silnější, a to Slovan Havířov. Loni ještě prvoligový účastník zaznamenal řadu změn v kádru a zdá se, že letošní sezónu bere více přestavbově. Na to Valaši ale nebrali ohled a zejména produktivním závěrem vezou domů tři body do tabulky.

Nic zadarmo nedá na hřišti soupeřům Patrik Hegar, ale důležité je vždy zůstat v intenci zákroků bez vyloučení

18. 09. 2022, 18:00, SH Sareza Ostrava

1
Sestava TJ Slovan Havířov:
Sikora Ivo(G), Vernarský Lukáš(G), Vrána David, Sekula Daniel, Lasota Pavel, Hromádka Filip, Baláš Dalibor, Molin Jakub, Drong Jan, Kočí Filip, Onderka Jakub, Sihlovec Ondřej, Prus Tomáš, Charvát Patrik, Moudrý Boleslav, Fusek Kryštof, Stibor Martin, Brija Jan, Nguyen Quang Mink, Mičulka Karel
 
5
Sestava 1.FBK Sršni Rožnov p/R:
Škrobák Jiří(G), Sklář Martin(G), Smékal Ondřej, Burýšek Adam, Hegar Patrik, Kittel Petr, Zimmer Denis, Polášek Marek(C), Kloss Jiří, Plandor Richard, Štůsek Jakub, Burýšek Petr, Lípový Marek, Prašivka Daniel, Najvar Martin, Šimek Jiří
 

po částech: 0:1, 1:1, 0:3

branky (asistence) TJ Slovan Havířov:
27.Stibor(Nguyen)

branky (asistence) 1.FBK Sršni Rožnov p/R:
11.Polášek(Burýšek), 22.Smékal(Lípový), 48.Najvar(Zimmer), 53.Smékal(Štůsek), 55.Štůsek(Smékal)


rozhodčí: Gavlas Libor, Petřík Martin
vyloučení: 1:2; využití: 0:0; diváků: 0

Report:
Ve druhém utkání sezóny se chtěli Sršni rehabilitovat za výsledek z Kopřivnice a v úvodu to byla z obou stran spíše snaha než florbalový um. Oboustranné silové pojetí florbalu však bylo spíše dobrou vizitkou domácích, kteří mají z velké části obměněný a omlazený tým, a to se podepisovalo i na jejich stylu hry. Sršni nedokázali přidat kvalitu, hře se přizpůsobili a z letargie je vytrhla až gólová střela Burýška, kterou před gólmanem tečoval kapitán Polášek a poslal Sršně do vedení. V závěru úvodní části si oba týmy mohly zahrát zkrácenou přesilovou hru, nevedlo to však k posunutí skóre, spíše jen rostly vrásky na čelech obou trenérů. Úvod druhé části určitě patřil Valachům, kteří se rozhodli v těchto momentech rozhodnout utkání ve svůj prospěch. Bylo jich plné hřiště a domácí se nestíhali bránit. Rožnované z toho vytěžili zvyšující branku Smékala, ale příliš dlouho se neradovali, když Slovan Stiborem umístěnou střelou dokázal znovu snížit na jednobrankový rozdíl. Domácí to povzbudilo v úsilí, a tak jsme se vrátili do úvodních minut utkání, které nemělo příliš florbalové krásy, ale spíše soubojového florbalu. V těchto fázích byli domácí blízko i srovnání, ale jejich šance se nedaly posoudit jako stoprocentní. Třetí část přivedla v rožnovských řadách tým, který začal spoustu situací řešit více kombinací a přinášelo mu to šance. Branka často visela na vlásku, nakonec k ní však musela pomoci až Najvarova noha a jeho neúmyslná teč a vzápětí definitivně utkání rozhodl Štůsek, který sice nejdříve při střele trefil svého spoluhráče, ale vzápětí pěkně uvolnil Smékala, který zakončoval do odkryté svatyně. Svoje role si vyměnili o chvilku později, když při oslabení při vyloučení Lípového aktivně napadali zakládání přesilové hry Slovanu a svou aktivitou míček nejen získali, ale popáté umístili za bezmocného gólmana Sikoru. Stanovili tak konečné skóre utkání a pečetili první tři body získané v sezóně.

podrobnosti z utkání >>>

Textový online z utkání 

Brankový účet utkání otevřel kapitán Sršňů, Marek Polášek

K utkání se vyjádřil trenér domácího Havířova, Matěj Erbs, který zažil s týmem poměr turbulentní léto a vstoupil do nového ligového ročníku s omlazeným kádrem: „Obměna kádru jde znát, učíme se, nabíráme zkušenosti. Devadesát procent týmu nikdy nehrála mužskou soutěž, nejsme tým z první ligy, jsme tým, co bude bojovat každý zápas. Dneska vyrovnaný zápas, fyzicky jsme na tom dobře, trápí nás koncovka, mohli jsme klidně vyhrát, těch gólovek bylo mnoho. Ale děkuji klukům za zápas, potrénujeme a budeme se snažit uspět v Šumperku.

Druhý start za sebou si připsal ve svatyni Sršňů Jirka Škrobák, tentokrát s vítěznou tečkou

Za vítězstvím se ohlédl také vedoucí týmu mužů a hrající asistent trenéra, Petr Burýšek, který byl rád zejména za zlepšený výkon ve třetí části: „Hodně uběhané utkání proti mladému soupeři, který nezahrál vůbec špatně. Od nás dvě třetiny takové nic moc, kdy jsme stále ještě ladili chyby z předešlého utkání. Třetí třetina už z naší strany byla o mnoho lepší, a to se podepsalo na celkovém výsledku utkání. Děkujeme soupeři a rozhodčím, do dalších zápasů přejeme hodně štěstí.

V závěru utkání v oslabení si Jakub Štůsek poradil s obranou a po asistenci Ondry Smékala skóroval

Sršni po těsném nezdaru v Kopřivnici dokázali plně bodovat proti Slovanu a vrátili si zpět kredit týmu, který nebude lehké v sezóně porazit jakýmkoliv soupeřem. Je vidět, že jejich výkon má rostoucí tendenci, a to také budou chtít potvrdit v prvním domácím utkání proti Hranicím. Houževnatý nedaleký soused by neměl být pro Sršně velkým oříškem, v dosavadním průběhu sezóny nedokázal bodovat a v Hornets aréně by měl zažít další krušné chvíle. Uvidíme, jak se Sršni na toto utkání připraví a zda naváží na výhru nad Slovanem Havířov.

Se spoustou hráčů v kádru Slovanu Havířov se Marek Lípový znal osobně a na přehledu ve hře to bylo vidět

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista


DEBUG INFO:
Zpracovani skriptu trvalo 1675375019.243 sekund.

Pocet dotazu: 8