youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
08.10.2022

Sršni to mají jako na horské dráze, od porážky k vítězství a naopak

Pro Rožnovany je Opava poměrně příjemným soupeřem v posledních letech, přestože v minulé sezóně ve Slezsku nevyhráli. Doma si však s Opavany pohráli a jasně zvítězili. Co však platilo loni, o tom se nedá mluvit v tomto utkání. Sršni ani jednou v utkání nedokázali strhnout vedení na svoji stranu. Přestože se hned dvakrát do zápasu vrátili, museli nakonec přenechat tři body svému soupeři, který tak míří na samotnou špici tabulky Národní ligy.

I přes prohru s Opavou Jakub Štůsek nepředvedl špatný individuální výkon a byl jedním z lépe hrajících Valachů na hřišti

08. 10. 2022, 17:30, SH SŠIEŘ Rožnov p. R.

5
Sestava 1.FBK Sršni Rožnov p/R:
Škrobák Jiří(G), Žniva David, Smékal Ondřej, Burýšek Adam, Hegar Patrik, Drápala Daniel, Kittel Petr, Zimmer Denis, Polášek Marek(C), Plandor Richard, Štůsek Jakub, Burýšek Petr, Lípový Marek, Najvar Martin, Šimek Jiří
 
8
Sestava S.K. P.E.M.A. OPAVA:
Bezděk Kryštof(G), Černohorský Vojtěch(G), Buganský Martin, Klimscha Dominik, Šebesta Jiří, Boželník Karel, Malina Kryštof, Klečka Marek, Stejskal Petr, Šubert Michal, Kuběna Jáchym, Posselt Patrik, Kružel Daniel, Pavelek Petr, Trunkát Michal, Repček Vojtěch, Šimera Daniel(C), Rabinský Jan
 

po částech: 2:4, 2:0, 1:4

branky (asistence) 1.FBK Sršni Rožnov p/R:
8.Burýšek(Drápala), 9.Štůsek, 24.Kittel(Žniva), 34.Polášek(Burýšek), 51.Smékal(Lípový)

branky (asistence) S.K. P.E.M.A. OPAVA:
6.Klimscha, 8.Stejskal(Posselt), 10.Posselt(Rabinský), 13.Klimscha(Kružel), 45.Klimscha(Šubert), 55.Malina, 59.Klečka(Repček), 60.Kuběna(Šubert)


rozhodčí: Sýkora Radim, Tkáč Miroslav
vyloučení: 3:1; využití: 1:3; diváků: 97

Report:
Opava přijela do Rožnova v nejsilnější možné sestavě, tedy i s mnoha předsezonními posilami a hned od úvodu utkání ukazovala, proč se nachází na špici tabulky. Ač šlo vidět, že se stále rozehrávají a zvykají si na rožnovskou halu, byli to domácí, kteří herně zaostávali. Oproti předešlému zápasu, kdy se čekalo na gól až to závěrečné třetiny, skóre tohoto zápasu se měnilo již na začátku šesté minuty, kdy svou převahu v přesilové hře zúročila Opava. Diváci se určitě od samého začátku utkání nenudili, jelikož se v následujících šesti minutách měnilo skóre ještě pětkrát a ke smůle domácích na tabuli svítilo dvoubrankové manko. Siréna za první třetinou vysvobodila domácí z pomyslné deky, která na nich po celou první třetinu ležela a do druhé naskočil úplně odlišný tým. Koncentrace, důslednost a zodpovědnost. Najednou to byli domácí, kdo vládl na hřišti. Z nespočtu šancí se však ujaly pouze pokusy Poláška a Kittela, díky kterým byl na konci třetiny remízový stav, který sliboval napínavou koncovku. Kdo čekal, že se bude hrát opatrná třetina, ten se sakra mýlil. Hra byla nahoru dolů a šlo vidět, že oba celky chtějí utkání překlopit na svou stranu v co nejkratší době. Po nezachyceném náběhu do středu hřiště se to až s trestuhodným klidem podařilo hostujícímu Klimschovi. Času však zbývalo spousta a v polovině třetiny nabídla Opava domácím výhodu jednoho muže v poli, když se jeden z Opavanů nechal vyloučit. Ač přesilová hra nebyla moc vydařená, její závěr všechny diváky v hale rozjásal, jelikož po samostatné akci skóroval Smékal, který se od mantinelu natlačil na střed hřiště a nekompromisně zavěsil. Už už to vypadalo, že jsou to domácí, kteří jsou na koni a je to jen otázka času kdy se oni ujmou vedení, ale bohužel nedorozumění na vlastní polovině a odevzdaný míček soupeři do úniku znamenal opět vedení Opavy. Jako na houpačce. Po oddechovém čase Rožnova, který musel přijít ihned po obdrženém góle nastal tlak domácích, na který měla každou chvíli navázat hra v šesti hráčích bez brankáře, ale po tvrdém naražení na mantinel se musel z plochy odporoučet Hegar, který obdržel čtyřminutový trest a s domácími to nevypadalo vůbec dobře. Zázrak se bohužel nestal a hosté dvěma trefami v přesilové hře uzavřeli gólový účet a s sebou do Opavy si odvážejí všechny body.

podrobnosti z utkání >>>

Textový online z utkání 

Na lavičce Opavy působí jako někdy hrající, někdy nehrající, trenér Michal Trunkát už několik sezón a letos po posílení kádru ukazuje, že se Slezany by konečně mohl být trenérem úspěšným:

Výkony Sršňů v letošní sezoně prozatím nejsou úplně podle představ trenéra Miroslava Kasla, kterého mrzela ztráta v dnešním utkání s S.K. P.E.M.A. Opava, nicméně sám ví, že forma Valachů jde nahoru vždy především směrem k vyřazovacím bojům:

Útočníkem a mozkem první formace Slezanů byl v utkání se Sršni Marek Klečka, který byl skromně ze své nominace nejlepším hráčem utkání překvapen, ale z rozhovoru bylo cítit, že byl rád, že Opava po dlouhé době v Rožnově uspěla:

Do sestavy Sršňů se od letošní sezóny zařadil sice novic, ale superligovým florbalem už dostatečně ošlehaný Marek Lípový, který působí v utkání klidným, ale neústupným dojmem a i po zápase dokáže s emociálním odstupem nalézt rozhodující pasáže:

Slezané se v Rožnově neprezentovali oslnivým výkonem, ale domácí si dokázali jít za třemi body stejně důrazně, jak tomu bylo v minulém zápase. Zatím tak sezóna není úplně vyrovnaná v rámci jejich výkonů a bude teď hodně záležet na tom, jak se dokáží prezentovat v Třebíči, kterého měli za loňského semifinálového soupeře. Na Vysočině minulou sezónu vyhráli, proto i letos by si měli jet pro body, zvláště když soupeř také nemá oslnivý začátek sezóny. Zmýlená ale často neplatí a spíše se jeví následující utkání jako zápas bez vyloženého favorita. Pokud by Sršni chtěli udržet svoji sinusoidu letošních výkonů, pak by měla po porážce následovat výhra. Věřme, že domů dovezou nejen výhru, ale také pořádně stmelenou partu, která projeví svou sílu v dalších utkáních sezóny.

Definitivní tečkou za utkání se jeví vyloučení Patrika Hegara tři minuty před koncem třetí třetiny, které bylo navíc ohodnoceno vyloučením na 2+2 minuty a obě přesilové hry Slezané využili. Jako by to v pozadí Denis Zimmer už tušil…

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista