youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
19.09.2022

Junioři svou soutěž neodstartovali podle představ

V loňské sezóně nebyla početně jednoduchá situace v kategorii dorostu, letos se podobný problém přesunul k juniorům, kteří jsou početně velmi ochuzeni. Jejich soutěž tak z velké části budou hrát i dorostenci, pro které to bude nelehký úkol prosadit se proti ošlehanějším a starším hráčům. Mohli se o tom přesvědčit na prvním dvojzápase, když s nimi především Havířov neměl nejmenší slitování. Bude tak důležité, aby na zápasy juniorů jezdili hráči v co největším počtu, kdy herní zkušenost budou muset nahradit často fyzickou připraveností.

Zajímavostí Honzy Ondráška v této sezóně je získání rozhodcovské licence, což mu umožní lépe posuzovat situace i během hry ať už za rožnovské dorostence či juniory

VS. 1:14
1.FBK Sršni Rožnov p/R   1. SFK Havířov (0:2, 1:6, 0:6)

Draci z Havířova nastoupili k utkání se třemi lajnami, přesto úvod utkání byl vlažný a po pár nedorozuměních v obraně hostů mohli jít Rožnované do vedení. V šesté minutě fauloval Vraník. Zákrok zaváněl nájezdem, bohužel pro žlutočerné následovalo dvouminutové vyloučení, které často znamená spíše nevýhodu. To se také potvrdilo, když se Foltýn dostal k míčku a po úniku vyslal svůj přízemní projektil přesně k tyči. Půl minuty před přestávkou se hosté mohli radovat podruhé díky jejich klasická akci na střed hřiště. Skóre vypadalo ještě příznivě, ale výkon už tak dobrý nebyl. To se dalo čekat, šlo teprve o první utkání nově vzniklého týmu a kluci neměli dostatek času pochytit návyky, které trenér vyžaduje. Zbytek zápasu SFK jednoznačně ovládlo a v každé třetině si připsalo šest branek. Premiérový gól v novém dresu si připsal Martin Hýnar střelou zápěstím do šibenice. Pro mnoho kluků to byla zkušenost, trochu si rozšířili obzory a v některých momentech hry nepropadali, přesto těch momentů nebylo tolik, aby se výkon mohl nazvat kladným.

 

Z dorostu si odskočil posílit juniory Matěj Rozkošný, ale je na něm vidět, že se subtilní postavou bude mít v juniorech prozatím velkou konkurenci

VS. 14:5
FBC ORCA KRNOV   1.FBK Sršni Rožnov p/R (5:2, 4:2, 5:1)

Krnov v domácím prostředí nastoupil ve dvou lajnách a náhradníkovi. To Sršni chtěli ukázat poučení z chyb, které udělali v minulém zápase. Soupeř vlétl do zápasu aktivně a již ve druhé minutě otevřel brankový účet utkání. Za dvě minuty dostal Rožnov možnost přesilové hry, která byla opět spíše nevýhodou a Kosatky odskočily na rozdíl dvou branek. Mladé rožnovské naděje ale nehrály úplně bezzubě a Dressler snížil. První gól za Rožnovany poté vstřelil Rusek, bohužel však do vlastní sítě. O chvíli později Fridel zkompletoval hattrick a útočný florbal pokračoval dále. Do konce třetiny ještě oba týmy vsítily jednu branku. Do druhého dějství vstoupili Valaši velmi dobře a ukazovali svůj nejlepší florbal toho dne. Správně začali napadat, obsazovat hráče a za odměnu přišly vstřelené góly. Nejprve Ondrášek našel přesně Rebroše a ten se do prázdné brány nemýlil. Na rozdíl jedné branky poté snížil Rusek a ve vytváření šancí se pokračovalo. Platilo ovšem pravidlo nedáš dostaneš a soupeř opět odskočil. Hra se po této události více otevřela, bránění nebylo tak důsledné a Orca přebrala otěže zápasu. Závěrečná část hry se spíše jen dohrávala a bránění Hornets často vypadalo nedůsledně. Hostující Fridel nakonec posbíral jedenáct kanadských bodů. Přesto se nedá říct, že by to byl jeden z mála dobrých hráčů soupeře. Jedním z cílů rožnovských juniorů bude naučit se hrát stejně konzistentně jako dnešní soupeři.

 

Připravovat juniory na přechod do mužského kádru má letos na starosti Daniel Slovák, který se potřetí vrátil do klubu jako trenér a asistent šéftrenéra klubu

Zápasové zhodnocení poskytl webu také trenér juniorské kategorie, Daniel Slovák, který tuší, že situace s juniory v sezóně nebude jednoduchá: „K utkání dostalo nominaci osmnáct kluků s tím, že budou celou dobu hrát všichni a budeme napadat naprosto všude. Čekal jsem, že bychom mohli prohrát větším rozdílem, ale že bychom se mnohem více naučili. Takhle jsme museli hrát jiný florbal a s výkonem spíše nejsem spokojen, ale musím uznat že jsem viděl také dobré prvky ve hře. Pro spoustu kluků to bylo naprosto něco nového a dostali se tak do hodně těžké situace, se kterou se vypořádali celkem dobře. Máme určité problémy, které musíme řešit. Pokud je bude řešit jenom pár lidí, tak se moc neposuneme. Budu se snažit, aby časem vše fungovalo lépe, ale vím že to je běh na dlouhou trať, a proto doufám, že budou kluci trpěliví. Děkuji všem zúčastněným.

Z dorostenecké kategorie vypomohl juniorům i Ota Dressler, který byl hned u první vstřelené branky svého týmu: „Do Krnova jsme odjížděli ve velmi malém počtu a bez pár klíčových hráčů, což bylo poznat hned od začátku prvního zápasu. Se soupeři jsme ze začátku drželi krok, ale s uplynulým časem síly docházely, a tím se zvyšoval náskok soupeře a my už nebyli schopni odpovědět. Chtěl bych vyzdvihnout výkon brankáře Martina Skláře, jenž nás svými skvělými zákroky velice podržel. Bez něj by skóre vypadalo rozhodně hůře. Věřím, že se s kluky sehrajeme co nejdříve a na další výjezd pojedeme ve větším počtu, abychom mohli dovést domů první body.

Brankově se prosadil v zápase s Krnovem Ota Dressler a byla to hned úvodní branka utkání

Další juniorskou štací v sezóně bude za dva týdny slezský Třinec, kde kromě domácích čekají na Sršně také hráči Horní Suché. Zejména domácí celek je ambiciózní a bude chtít letošní soutěž vyhrát. Takové ambice nemají nejspíše v Horní Suché, jejich kádr však také je početnější než ten rožnovský. Pokud však někde má být šance na úspěch, tak v tomto utkání je určitě větší než v tom úvodním. Valaši budou muset především odjet v dostatečném počtu hráčů, kteří budou ochotni bojovat na hřišti a vydat se do posledních sil. 

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista


DEBUG INFO:
Zpracovani skriptu trvalo 1675374951.2009 sekund.

Pocet dotazu: 3