youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
03.10.2022

I přes dvě prohry starší žáci začali sezónu s nadějí

I letos se soutěž starších žáků bude hrát rozdělena na dvě části. První část bude základní, kdy se s každým soupeřem potkají Sršni jednou, poté se tabulka rozdělí a úspěšnější týmy budou hrát o vítěze ligy, ty méně úspěšné pak o udržení v soutěži. Sršni v úvodních dvou zápasech našli přemožitele v Třinci i Kopřivnici, i když v druhém utkání při více zkušenostech mohli určitě bodovat. Z týmu, který v loňské sezóně hrál za starší žáky zůstali pouze čtyři hráči, které doplnili dva loňští mladší žáci a zbytek týmu tvoří nováčci.

Zápasový pokřik v úvodním utkání ligové sezóny si starší žáci určitě budou pamatovat

VS. 11:1
FBC Intevo Třinec   1.FBK Sršni Rožnov p/R (1:0, 4:1, 6:0)

První zápas nás čekalo družstvo draků z Třince. Sršni se do zápasu vrhli s odvahou a nadšením. V první třetině jsme hráli velmi aktivně a zodpovědně napadali rozehrávku Třince. Měli jsme i řadu šancí, které vyplynuly z aktivity napadajících křídel. Během ojedinělého přečíslení jsme obdrželi první branku, která kluky nepoložila a pokračovali v aktivitě. Ve druhé třetině se postupně projevovala převaha Třince a pomalu začínaly docházet síly. Čestný úspěch Sršňů zaznamenal Honza Kopeček, který se svou aktivitou patřil mezi opory týmu. V poslední třetině se již naplno projevila nezkušenost a nesehranost týmu a docházela fyzická kondice, kdy kluci propadali v individuálních soubojích, ze kterých vyplývalo přečíslení a povětšinou i branka. Konečný výsledek vypadá sice hrozivě, ale z pohledu hry se o takovou převahu nejednalo.

 

Premiérovou trefou ve své florbalové kariéře přispěl v zápase s Kopřivnicí i Tonda Prstek

VS. 6:4
FBC Vikings Kopřivnice   1.FBK Sršni Rožnov p/R (1:1, 1:3, 4:0)

Tradiční soupeř Kopřivnice přijel také s výrazně omlazeným týmem, který dával šanci na rovnocenný souboj. S odhodláním, se kterým se Sršni na Vikingy vrhli, to vypadalo na hezký zápas. Skóre otevřel nováček v dresu Sršňů Tonda Prstek. Kopřivnice dokázala slepeným gólem odpovědět a při vzájemném přetahování o hřiště, skončila první třetina smírem. Kluci cítili, že když se snaží, tak jsou lepším týmem, a proto i do druhé třetiny vstoupili aktivně a disciplinovaně. Důraz velmi rychle přinesl dvě branky Tomáše Blinky, na které soupeř reagoval v polovině třetiny snížením. Pro uklidnění týmu vstřelil Matouš ještě jednu branku. Po druhé třetině jsme vedli o dvě trefy. V pauze jsme se snažili kluky uklidnit a zároveň jim připomenout, že musí být i nadále důslední a aktivní. Na týmu bylo vidět nervozita, ale i když dal soupeř sedm minut před koncem kontaktní branku, tak bojovali. Bohužel si celý tým prožil smutné sportovní momenty, protože nedůsledností v obraně dostal během posledních dvou minut nejen branku vyrovnávací, ale také navrch dvě branky vítězné. Zklamání bylo obrovské, ale i o tom je sport.

 

Po každém odehraném zápase, ať už vítězném, nebo prohraném, je důležité si sednout a říci si podstatné body, které se v utkání odehrály a ze kterých si hráči musí vzít ponaučení

Obě utkání, ale i úvod sezóny, nemohl hodnotit nikdo jiný než vedoucí a jeden z trenérského dua Sršňů, Martin Kozel, který věří, že dokáže udělat z týmu opět tak skvělou partu, jako loni starší žáci byli: „Na turnaj jsme odjížděli s vědomím, že ve čtyřech zkušenějších hráčích se dvojzápas kvalitně odehrát nedá a jejich průběh ukázal, na čem je třeba pracovat. Kvalita týmu a jeho herní projev výrazně závisí na přístupu k tréninku. Zkušenější hráči musí přijmout a unést roli lídrů, tahounů a hlavně parťáků, pro ty mladší a méně zkušené. Mladší kluci ve velké míře drží florbalku krátkou dobu a mají před sebou veliký kus práce, ale pokud jim vydrží přístup, nadšení a píle, tak může vyrůst silný tým s kamarádským duchem.

Proti Třinci kluci většinu utkání bránili, ale zejména v druhé polovině zápasu začínaly chybět fyzické síly

Přibližně za dva týdny čeká mladé Sršně opět souboj na ostří nože, tentokrát v něm budou mít výhodu domácího prostředí a budou tak moci předvést vše, co získají během tréninkových dávek. A rozhodně to budou potřebovat v úvodním utkání proti Havířovu, který deklasoval na úvod ligy Porubu a poté těsně zdolal Kopřivnici. Pro Sršně tento zápas bude oříškem. Podcenit určitě nebudou moci ani již zmiňovanou Porubu, která na úvod dvakrát tvrdě narazila, ale proti Rožnovu se určitě bude chtít předvést v lepším světle, zvláště když mají spolu oba týmy otevřený účet z letního mimosezónního turnaje.

Oba trenéři Rožnova, Sven i Martin, měli svým svěřencům co říct během zápasových pauz i před jednotlivými utkáními

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista