youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
01.10.2022

Pelhřimov se k utkání zpozdil, porážce však neušel

Jako nebe a noc působil výkon Sršňů v domácím utkání v kontrastu s tím předchozím proti Hranicím. Valaši minulý víkend měli výborný vstup do utkání, ale poté jejich motor zhasnul a do konce zápasu „už jel jen na tři válce“. Zejména trenér Kasl hráče v rozhovoru nešetřil. Rožnov do zápasu s Pelhřimovem vstupoval s velkou řadou absencí zaviněných především nemocemi. Diametrálně odlišný přístup k zápasu však nakonec přinesl důležité tři body proti soupeři, který bude trápit při lepší koncovce nejednoho favorita.

Hodně nevole bylo zastupujícím kapitánem Sršňů, Petrem Kittelem a rozhodčími utkání, kteří byli pod dohledem delegáta utkání a byli z toho značně nervózní

01. 10. 2022, 17:30, SH SŠIEŘ Rožnov p. R.

3
Sestava 1.FBK Sršni Rožnov p/R:
Škrobák Jiří(G), Sklář Martin(G), Smékal Ondřej, Hegar Patrik, Kostelecký Jakub, Drápala Daniel, Kittel Petr(C), Zimmer Denis, Kloss Jiří, Plandor Richard, Lípový Marek, Najvar Martin, Šimek Jiří
 
2
Sestava Spartak Pelhřimov:
Domkář Libor(G), Kalina Dan, Kocián Tomáš, Švrkala Marek, Papež Vít, Holas Jan, Knězů Jan(C), Zrzavý Lukáš, Vlach Viktor, Mozr Vojtěch, Fučík Václav, Kuchyňa Tomáš, Smejkal Kryštof, Šulc Michal, Zajíček Petr, Kysela Šimon, Běhounek Ladislav
 

po částech: 0:0, 0:0, 3:2

branky (asistence) 1.FBK Sršni Rožnov p/R:
44.Kittel(Lípový), 54.Hegar(Kloss), 55.Plandor(Hegar)

branky (asistence) Spartak Pelhřimov:
50.Zajíček(Fučík), 56.Kocián(Fučík)


rozhodčí: Humeňanský Tomáš, Minařík Michal
vyloučení: 5:1; využití: 1:1; diváků: 59

Report:
Spartak Pelhřimov který před tímto zápasem zapsal jednu výhru na domácí palubovce a dvě prohry na výjezdních zápasech. Dalo se tedy čekat, že hráči z Vysočiny budou chtít smůlu z předchozích venkovních zápasů zlomit. Z pohledu domácích borců se příprava na zápas a náprava minulého nezdaru v zápase proti Hranicím dosti komplikovala množstvím hráčů, které skolila viróza, a tak k zápasu nastoupilo zbylých 11 statečných Sršňů. Zápas se proti plánu posunul o půl hodiny, jelikož hráči Pelhřimova uvízli v zácpě a domácí již netrpělivě v dresech čekali na soupeře na hrací ploše. Od úvodního hvizdu byla hra velice opatrná a oba týmy se soustředily na důslednou obranu, a díky tomu nebylo k vidění mnoho gólových příležitostí, ale spíše přehršle obraných zákroků. Třetina uplynula jako voda a spíš než fanoušci museli být spokojeni oba trenéři za odvedenou obranou práci svých svěřenců. Druhá třetina začala trošku více z ostra a šlo vidět, že ani hráče nebaví prozatímní bezbrankový stav a střídal se útok s protiútokem a vyvrcholením toho byl vybojovaný nájezd Plandora, který se sám postavil k jeho exekuci. Bohužel pro domácí nebyl úspěšný, a tak se pokračovalo dále za nerozhodného stavu. Po tomto momentu se začalo poměrně přiostřovat a z toho plynuly hned dvě vyloučení domácích. Domácí však v tomto zápase předváděli velice srdnatý výkon a oslabení zvládli s bravurou. Co nezachytila obrana, to polapil skvělý Škrobák. Šanci přesilové hry dostali i domácí hráči a bylo tomu na začátku třetí třetiny. Ti si vedli o poznání lépe než hosté, když Kittel svou tečí rozvlnil síť a otevřel tak skóre zápasu. Místo toho, aby domácí po zbytek zápasu kontrolovali hru a přidali další branky, zadělali si na problémy, když nabídli soupeři více než minutovou převahu pět na tři a tato nabídka se neodmítá = srovnání. Závěr však patřil domácímu Hegarovi, který svým gólem a asistencí během jediné minuty poslal Rožnov do dvougólového vedení. A halou byla cítit euforie domácího celku. Pelhřimov přece jen brzy snížil na rozdíl jediné branky, avšak na více už se nezmohl ani v závěrečné power play a halou se konečně mohl rozeznít vítězný Vysoký jalovec.

podrobnosti z utkání >>>

Textový online z utkání 

S velkým nadhledem hodnotil utkání dlouholetý zaměstnanec Českého florbalu, ale také v posledních letech trenér hostujícího Pelhřimova, Jan Koten, který věděl, že při lepší produktivitě byly body v Rožnově blízko:

Jak už bylo řečeno v úvodu, Miroslav Kasl, hlavní trenér a duše domácího týmu působil v rozhovoru uvolněně až nadšeně, jak ho hřálo srdce z výkonu torza týmu domácích:

Centr první formace a kapitán hostujícího týmu z Pelhřimova se stal nejlepším hráčem svého týmu. Přesto Jan Knězů nemohl být s utkáním spokojen, neboť opticky hrál jeho tým spíše na útočné polovině, ale branky padaly více na té druhé:

Důvěru, kterou tentokrát dostal od trenéra na levém podhrotu Patrik Hegar, splatil svému týmu bodovým příspěvkem, který nakonec byl rozhodující pro fakt, aby tři body za vítězství zůstaly pod Radhoštěm v Hornets aréně: 

K dnešnímu utkání dorazilo do ochozů méně diváků než minulý týden proti Hranicím. Příčinou mohla být vzdálenost soupeře z Vysočiny, ale také výkon Valachů předvedený minulou sobotu. Je dobře, že Rožnované tentokrát ukázali svou pravou tvář a vydolovali proti kvalitnímu soupeři vítězství, které se určitě v tabulce bude počítat za vydřené. Fuška je však čeká také příští týden, kdy uzavřou sérii tří domácích zápasů proti letos velmi překvapivě dobře tabulkově postavené Opavě. Ta v dosavadním průběhu ještě nezaznamenala porážku a v pátém kole v Rožnově ji tak bude čekat těžká zkouška. Trenér Kasl bude doufat v konsolidovanější kádr, který bude moci Slezany přibrzdit v jejich rozletu a bodově se v tabulce na svého soupeře dotáhnout.

Plnou porci zápasových minut tentokrát dostal od trenéra Kasla i Jirka Kloss a se svou rolí se popral velmi dobře, když přidal navíc asistenci na jednu z branek v utkání

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista


DEBUG INFO:
Zpracovani skriptu trvalo 1669989332.2694 sekund.

Pocet dotazu: 8