youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
20.09.2022

Warriors z Nového Jičína poprvé své město prezentují v nejvyšší regionální soutěži

Válečnický klan okolo bratrů Burýškových letos zahájil premiérově cestu Regionální ligou, která je nejvyšší soutěží v Moravskoslezském a Olomouckém kraji. Vděčí za to zejména spřátelenému rožnovskému klubu, který je přijal pod svá křídla a umožnil hrát soutěž, ke které by se dopracovali nejdříve v pátém roce působení ve florbalových soutěžích. A Warriors se odvděčují výsledky, které by neměly dělat Rožnovu ostudu. O tom svědčí remíza a výhra jako premianta v této lize. 

Spojení s Warriors si udržuje stále Martin Janečka alias Kanec, který je novojičínskou brankářskou ikonou

VS. 3:3
FBC Spartak Bílovec   Warriors Nový Jičín FBK Sršni B (1:1, 2:1, 0:1)

K prvnímu utkání v regionální lize vyjeli Warrioři do Stonavy na místní sportovní halu. Prvním soupeřem byl Bílovec. Tradiční tým nedal Warriorům nic zadarmo a k vidění bylo velmi vyrovnané utkání. Skóre letošního roku otevřel v šesté minutě Petr Kittel po nahrávce Adama Burýška. Vedení netrvalo dlouho a po pár vteřinách vyrovnal Kouba. Ke konci třetiny ještě neproměnil trestné střílení bílovecký Vavrečka, a to byl první pomyslný zdvižený palec. Ani to ale naše hráče evidentně nevyděsilo dostatečně a hned na začátku druhé třetiny šel Bílovec do vedení. Když potom v druhé periodě zvýšil Šoltés na dvoubrankový rozdíl, nastala první krizová situace letošního ročníku. Těsně před koncem druhé třetiny ale stihl snížit Prašivka a kontaktní gól byl na světě. Hned na začátku třetí třetiny se podařilo vyrovnat a remízový stav vydržel až do konce utkání, ve kterém měly oba celky vyložené gólové šance a mohly rozhodnout ve svůj prospěch.

 

V loňské sezóně se Martin Najvar po svém přestupu z Gůfuň Nový Jičín zastřeloval, letos už za Warriory pálí ostrými

VS. 5:4
Warriors Nový Jičín FBK Sršni B   1. SFK Flashing Stars Havířov (1:0, 1:1, 3:3)

Do druhého utkání vstupovali Warriors jako favorit a očekával se jasnější průběh. Skóre otevřel opět Petr Kittel. Tentokrát to bylo v první třetině vše a tak nějak se dlouho nic moc nedělo. Herní převaha vedla k druhému gólu až v závěru druhé části, kdy se trefil Eichner. Do konce druhé třetiny stihli Havířovští ještě snížit a tak se šlo do závěrečného dějství s rezervou jedné branky ve prospěch Warriorů. Po nudných dvou třetinách začaly padat branky. Nejprve se trefili hned na úvod Prašivka a Najvar a vypadalo to, že je rozhodnuto. O deset sekund později se ale dostavila zápletka. Nejdříve skóroval Feber a když pak Warrioři nevyužili přesilovku, snížil Šimčík na jednobrankové manko Havířova. Evidentní nervozita přinesla dokonce vyrovnání necelé čtyři minuty před koncem a druhá krizová situace v tento hrací den byla na světě. Minutu a půl před koncem přišel time-out. Nezbývalo nic jiného než uklidnit situaci a zkusit alespoň tento závěr zvládnout. To se naštěstí i povedlo. Vydařenou standardku tzv. na náhodu využil bombou k tyči Leoš Prašivka a první tříbodový zápis letěl do tabulky.

 

Na sportovní křižovatce se ocitá Jakub Kostelecký, který se bude muset do budoucna rozhodovat, který sport pro něj bude stále prioritou

Úspěšný vstup do ligy okomentovala ikona válečníků, trenér, Petr Kittel, který byl i pointmakerem svého celku ve zmiňovaném dvojutkání: „Začátek sezóny hodně pozvolný. Nechci se zaměřovat na výsledky, ale spíše na herní výkon celého týmu. Ten určitě nebyl podle našich představ a všichni to víme. Pár věcí nám vůbec nevyšlo, takže s ohledem na průběh obou utkání jsou čtyři body velmi cenné. Do dalšího výjezdu musíme spoustu věcí zlepšit. Úvod sezóny máme za sebou, takže věřím, že budeme silnější a ukážeme kvalitu.

Obránci Warriors, Jirkovi Šimkovi, udělal přesun ze Zlína zpět na Novojičínsko z florbalového pohledu dobře

Po prvních výsledcích to vypadá, že soutěž může být poměrně vyrovnaná od prvního do posledního kola. Řada celků má podobnou výkonnost a pokud se některému z nich povede bodová šňůra, může to být rozhodující trhák v celé sezóně. V Rožnově věří, že by tomu mohlo být právě v případě Válečníků. Ti v příštím kole mají za soupeře poměrně známou zálohu Petrovic, jejichž „A“ tým působí stejně jako rožnovský v Národní lize a také si budou moci zopakovat odvetu s Bílovcem, který v úvodním zápase sezóny nedokázali porazit. Hrát se bude v Petrovicích, kde se očekává podpora domácího celku.

O tom, jak se udržovat formu, aniž by se trénovalo, by mohl vyprávět Dominik Eichner, kterému to stále v zápasech lepí

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista