youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
28.09.2022

V Hornets aréně si domácí Legendy pohrály s Jablunkovem i s juniorsky hvězdně nabitou zálohou Vítkovic

Nádherně útočné pojetí hry bylo vidět v zápasech „C“ týmu mužů, v jehož dresech se prohání jedna rožnovská florbalová legenda vedle druhé. Ostatně proto také název týmu, který před sezónou přenechal vyšší soutěž (Regionální ligu) „B“ týmu poskládaného především z hráčů Nového Jičína, aby si mohl užívat zápasy v MS lize mužů, kde to odstartoval dvakrát gólovým přídělem do sítí soupeřů.

Pokud do branky postavíte Martina Skláře, tak si můžete být jistí, že podá vždy excelentní výkon

VS. 11:3
1.FBK Sršni Rožnov p/R Legendy C   FbC Coyotes Jablunkov (6:2, 4:1, 1:0)

Kojoti nastoupili do zápasu velmi nahecovaní a každý obranný zákrok celá lavička jako jeden hlas slavila velmi bouřlivě. Studenou sprchu v podobě tří branek ale spustili Konvičný, Viktořík a Drápala. Soupeřova odpověď po chybě v rožnovské rozehrávce naštěstí nic neznamenala, protože další tři sršní žihadla zapíchli Plandor, Hudeček a Plesník. Účet divoké první třetiny, ve které měl jasně navrch Rožnov, uzavřel Jablunkov šťastnou střelou mezi nohy Skláře. Druhá část byla na góly neméně bohatá, jiskřičku naděje pro Jablunkov vykřesal Lasota, ale rychlá odpověď přišla z čepele Drápaly a Konvičného. Následující přesilovou hru Rožnova využil beze zbytku Konvičný, střeleckým hattrickem tak mohl oslavit rodinný hattrick a zpečetit nedávné narození třetího potomka (gratulujeme!!). Desátou branku přidal Plandor po krásné kombinaci „do kuchyně“ a ze zápasu se pomalu stala exhibice. V posledním dějství Kojoti stáhli vysoké napadání a zdálo se, že nechtějí dopustit ještě větší debakl. Zhuštěný prostor před bránou dělal Rožnovu problémy s prosazováním, Valachům se podařilo skórovat jen jednou, a tak dotáhli v klidu převážně s míčkem na holích úvodní zápas nové sezóny do vítězného konce.

 

Novicem v kádru Sršňů je v letošní sezóně Vojta Skála, který si to lehce loni oťuknul, ale tuto sezónu už bere naprosto vážně

VS. 3:8
1. SC TEMPISH Vítkovice B   1.FBK Sršni Rožnov p/R Legendy C (0:3, 1:2, 2:3)

Ve druhém zápase na Rožnov doslova vlétlo patnáct mladých "Vítkovičáků" v maturitním věku. Jejich zběsilý pohyb a vysoké napadání sice dělalo Sršňům problémy, ale přílišná snaha získat míček znamenala fauly. No a když na přesilovku nastoupí rožnovské přesilovkové komando, na branku se dlouho nečeká. Další zásah do černého zaznamenal Konvičný, který jak vidno opravdu střílí ostrými. Do první přestávky se ještě stihli trefit Viktořík a Skála a vytvořili tak slušný polštář do zápasu. Ve druhé části mladí Ostraváci ještě zvýšili aktivitu a výsledkem byla krásná branka do šibenice téměř od mantinelu. Na tu ale gólově odpověděli Plesník s Hudečkem a Rožnov tak odskočil na rozdíl pohodlných čtyř branek. Poslední třetinu si Rožnov s přehledem kontroloval a profesorským florbalem ukázal mladým nadějným chacharům, že někdy je méně více. Další branku přidal Plesník, dva zásahy přidal Viktořík i přes akutní nedostatek sil, jenže tento jinoch dokáže dát branku snad i ze šatny. Soupeř kosmeticky upravil skóre na konečný pětibrankový rozdíl pro Valachy a domácí tvrz tak zůstala nedobyta. Zisk plného počtu bodů a velmi kladného skóre tak zajistily Valachům průběžně první místo v tabulce.

 

Z „D“ týmu se posunul do vyšší kategorie mužů Ondřej Kasl, syn trenéra „A“ týmu Kasla Miroslava

Komentář trenéra, vedoucího a kapitána Legend, Dalibora Plesníka, k dvěma jednoznačným vítězstvím v domácí Hornets aréně: „Jsem moc rád, že jsme sezónu doma nastartovali vítězně i s minimální porcí tréninků. Na další soupeře se musíme připravit mnohem lépe. Obzvlášť těžký boj o Pindulu hned v příštím kole proti Kopřivnici bude tvrdý oříšek. Nicméně radost ze hry na míčku je to, co nás, legendy ve věku za sportovním zenitem, těší a žene dál k dalším florbalovým sezónám.

Novicem v kádru Sršňů je Patrik Hudeček, který startuje v rožnovské záloze, ale ambice má do budoucna vyšší

Po smlsnutí v podobě Jablunkova a zálohy Vítkovic bude rožnovský tým příště čekat mnohem tvrdší oříšek, a to první záloha Kopřivnice a ambiciózní Medvědi z Frýdku – Místku. Vikingové jsou na tom podobně jako Sršni, když sice ne s tak výrazným skóre, ale přesto dokázali dvakrát zvítězit. Ve vzájemném souboji tak půjde o souboj celků, které dosud neztratily jediný bod. Velmi neslavně zahájili své účinkování v soutěži Medvědi, kteří se museli dvakrát před svými soupeři sklonit a to při jejich ambicích je překvapivým faktem. Sršni rozhodně v obou zápasech nebudou mít jednoduchou pozici, ale pokud se do zápasů opřou se stejnou vervou jako doma, měli by potvrdit v dalekém Bruntále, kde se zápasy odehrají, že jsou právem v čele tabulky.

V sezóně se vždy Peta Viktořík rozehřívá v nižších mužských složkách, tentokrát si zařádil s Legendami

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista