youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
27.09.2022

Kvapně poskládaný „D“ tým mužů v Horní Suché nepřekvapil

Členskou základnou nově zrozený tým mužů „D“ okusil první zápasy v MS soutěži a musel se smířit se dvěma prohrami, kdy u té první se dá mluvit o dani z nezkušenosti, u té druhé, mírnější, o kvalitě soupeře. U této třetí zálohy Rožnova je vždy rozjezd sezóny pomalejší, kdy kádr si musí sednout, proto bude třeba kluky sledovat, jak se jim povede v dalších zápasech.

Pokud mluvíme o kapitánovi se vším všudy, pak nemůže nikoho napadnout v „D“ týmu nikdo jiný než Radek Štekl

VS. 7:0
FBC Intevo Třinec B   1.FBK Sršni Rožnov p/R D (3:0, 1:0, 3:0)

Záloha Třince nastoupila do utkání mnohem konsolidovaněji než Sršni a bylo to od začátku vidět, kdo bude pánem na hřišti. Jen to domácí nedokázali adekvátně vyjádřit. To se jim nakonec v úvodní části povedlo ve třech případech a v jednom z nich v přesilové hře. Nesehranost Rožnovanů byla markantní i v dalším průběhu utkání a zejména noví hráči, kteří poprvé nastoupili k florbalovému utkání byli mnohdy překvapeni posuzováním některých herních situací. Druhá část byla o poznání lepší z pohledu Valachů, kdy si jistě během první pauzy řekli několik základních věcí, aby mohli na hřišti působit kompaktněji. Jednu branku i tak obdrželi, ale už to nebyla hra kočky s myší. Do třetí části Rožnované nastoupili s odhodláním více předvést dopředu, ale během úvodních minut je domácí třikrát zmrazili a zbytek zápasu se spíše dohrával.

 

Nejen svým výkonem na hřišti, ale také ještě den před zápasem Jakuba Jahoda dokázal doplnit tým, aby zvýšil jeho kvalitu

VS. 3:6
1.FBK Sršni Rožnov p/R D   FbK Horní Suchá B (1:1, 1:4, 1:1)

Druhé utkání bylo od prvního pohledu ze strany Rožnova lepší, neboť nevstoupili do zápasu překvapeně, ale naopak koncentrovaně. Soupeř byl sice více na míčku, nicméně i Rožnov dokázal být nebezpečný. Když už to vypadalo, že první část skončí bez branek, dva slepené góly domácího Kalába a hostujícího Jahody zneuctily konto obou gólmanů. Nástup do druhé periody byl připomenutím Kalába, který po sedmi vteřinách strhl vedení na stranu Horní Suché. A mohlo být hůře při vyloučení Kremela, ale tentokrát dal vyniknout svému umění Szczurek v bráně Sršňů. Druhá třetina opět směřovala k přestávce, ale poslední dvě minuty byly nakonec rozhodujícím mementem celého utkání. Hornosuští hned třemi trefami zatížili konto Valachů a korigoval jen junior Hýnar. Třetí část tak byla o vzepětí Rožnova, který ho nedokázal brankově vyjádřit a když pošesté inkasoval, konečně se dočkal v poslední minutě celého dvojzápasu i Adam Burýšek, posila z "A" týmu mužů, který svou trefou zmírnil porážku na třígólovou.

 

V loňské sezóně byl Láďa Buchal lídrem a duší „D“ týmu, uvidíme, zda letos ještě kariéru prodlouží vzhledem k dalšímu přírůstku v rodině

K dvojzápasu se vyjádřil sekretář klubu, Zbyněk Macura, který věděl, že to v prvních zápasech bude mít tým těžké: „Loni jsme hráli o soutěž níže a přestože jsme neskončili na medailových pozicích, dostali jsme příležitost hrát o soutěž výše. To je samozřejmě pozitivní, nicméně nese to taky mírně vyšší nároky na jednotlivé zápasy. V tom úvodním to byly pro některé kluky první florbalové zápasy vůbec a než se celý tým srovnal, tak bylo po zápase. Lépe to určitě vypadalo už proti Horní Suché, ale zkušený soupeř si pohlídal důležité momenty a také dovedl utkání k vítězství. Není třeba kvůli tomu dělat ukvapené závěry, sezóna je ještě dlouhá a „D“ tým mužů dostane ještě několik příležitostí k vylepšení svého renomé.

Jednoznačně nejblyštivější personou v týmu byl Adam Burýšek, který má již několik startů i za „A“ týmu Rožnova.

Úvodní zápasy po dodatečném postupu nedopadly, jak si Sršni představovali, ale zejména v druhém utkání byl náznak, jak by měla hra „D“ týmu vypadat. K tomu je třeba přidat nadšení a zarputilost nových hráčů a hned v příštím kole s ostravskými Piráty by to mohlo bodově klapnout. Větší soustředění bude chtít také odveta se zálohou Třince, kde se v prvním zápase nepodařilo Sršňům vstřelit branku. Zápasy se hrají 15. října v Paskově. Sršni tak mohou tři týdny potrénovat než se vydají napravit svou reputaci.

 

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista


DEBUG INFO:
Zpracovani skriptu trvalo 1669985578.6734 sekund.

Pocet dotazu: 3